Oficjalna strona Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy
Strona Główna · Samorząd Uczniowski · Galeria · E-dziennik · Misja i wizja gimnazjum · Wykaz podręczników18 Kwiecień 2015 06:51

X Nie pokazuj więcej
Nasza strona WWW wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Dowiedz się więcej o polityce plików "cookies".
Nawigacja

Samorząd Uczniowski

Strefa rodzica

Szkolne Sukcesy

Wyniki konkursów

Witamy

Serdecznie witamy na oficjalnej stronie
Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy


Dzięki naszej witrynie w łatwy sposób dotrzecie do informacji dotyczących naszej placówki.


I WIOSENNY MARSZ NORDIC WALKING

I WIOSENNY MARSZ NORDIC WALKING

Przyszła długo wyczekiwana wiosna !!! - najwyższy czas powstać z kanap i rozruszać się na nowo, zadbać o formę i własne zdrowie !!!
Zapraszamy więc wszyskich uczniów , rodziców i sympatyków naszej szkoły w sobotę - 18 kwietnia na -" I WIOSENNY MARSZ NORDIC WALKING", wspólnie pomaszerujemy-wspólnie pogrilujemy...
Spotykamy się o godz. 11.00 przy hali MOSiR, zabieramy swoje kijki.
Zapisy przyjmuje p. Joanna Zastawa i p. Karolina Wilczewska.
ZAPRASZAMY !!!


Admin dnia 08 kwiecień 2015 20:36 · Drukuj

Wielkopostnie w gimnazjum – „Rabbuni, abym przejrzał”

Wielkopostnie w gimnazjum – „Rabbuni, abym przejrzał”


Tradycyjnie już podczas Rekolekcji Wielkopostnych uczniowie Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy dla całej społeczności szkolnej przygotowali i wystawili Misterium. Tegoroczne przedstawienie dotyczyło współczesnego człowieka, który jest krótkowzroczny, zajęty własnymi sprawami i problemami, nie zawsze widzi rzeczy tak, jak widzi to Bóg, stąd tytuł przedstawienia: „Rabbuni, abym przejrzał”.
Inscenizacja pokazywała, w jaki sposób działa Bóg w naszym życiu. Uświadamiała, że czasem w tym, co my, zwykli ludzie odbieramy jak coś złego (pożar domu, śmierć kogoś bliskiego), widać rękę Boga, który w istocie nas kocha i chce otworzyć nam oczy lub zmienić nasze życie na lepsze. Nie zawsze tak to odbieramy, nie rozumiemy, dlaczego coś się dzieje, pytamy: „dlaczego Bóg na to pozwolił”? Dlatego w zrozumieniu Boga powinna pomagać nam głęboka wiara i ufność w Jego miłosierdzie.
Użyte w przedstawieniu przykłady mogły pomóc młodemu człowiekowi rozwikłać tego typu wątpliwości, bardziej zaufać Bogu. Właśnie czas Rekolekcji Wielkopostnych jest najlepszym czasem na takie refleksje i zgłębienie wiary współczesnego, młodego człowieka.
Przedstawienie zostało przygotowane przez uczniów klasy 2f i 1a pod kierunkiem katechetki Anny Kuchowicz.


Admin dnia 01 kwiecień 2015 12:40 · Drukuj

Osiągnięcia młodych poetek

Osiągnięcia młodych poetek


24 marca 2015 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie odbyło się rozstrzygnięcie XXIII Konińskiego Konkursu Poetyckiego im. Bogusława Janiszewskiego „Poezja młoda – poezja nowa”. Na konkurs napłynęły sześćdziesiąt cztery wiersze z dziewięciu gimnazjów.
Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znalazły się dwie uczennice naszej szkoły: Weronika Antczak z III d i Natalia Mydłowska z II f. Teksty gimnazjalistek zostały umieszczone w tomiku wydanym zgodnie z tradycją tego konkursu.
Weronice i Natalii gratulujemy poetyckiej wrażliwości.

Admin dnia 01 kwiecień 2015 12:36 · Drukuj

WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO

Brawa dla Janka


Dnia 13 marca 2015 roku w IV Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Poznaniu odbył się ostatni etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Wziął w nim udział uczeń naszej szkoły -Jan Dolatowski. Janek został finalistą tego konkursu, a przygotowywał się do niego w ramach zajęć rozwijających uzdolnienia prowadzonych przez polonistkę-Małgorzatę Skrzypczak.
Podczas ostatniego etapu zmagań konkursowych gimnazjalista pisał pracę na temat kreacji bohatera samotnie mierzącego się z potężnymi siłami historii. Wcześniej, aby znaleźć się w gronie finalistów i laureatów, poznawał szereg książek skupionych wokół motywu: świadkowie historii, bohaterowie czasów minionych.
Warto dodać, że Janek jest obecnie uczniem klasy II. Tym większe należą mu się słowa uznania i gratulacje.

Admin dnia 01 kwiecień 2015 12:32 · Drukuj

Bal gimnazjalny

Bal w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy
„Poloneza czas zacząć…”


14 lutego 2015r., tradycyjnie od lat w pierwszą sobotę ferii zimowych, na holu Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy rozbrzmiały takty poloneza Wojciecha Kilara. Właśnie wtedy miał miejsce bal uczniów klas III. To pierwszy w życiu młodych ludzi taki poważny bal. Byli więc podekscytowani rodzice, goście, skupieni uczniowie. Polonez, jak co roku, udał się i zachwycił wszystkich figurami oraz przepięknym wykonaniem.
Admin dnia 21 luty 2015 22:56 Czytaj więcej · 1301 Czytań · Drukuj

Dzień Patrona

Święto Patrona w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy


13 lutego – blisko tydzień przed 542. rocznicą urodzin Mikołaja Kopernika w Gimnazjum obchodzono Święto Patrona Szkoły. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Tomasz Garsztka – zastępca Burmistrza Miasta Słupcy, radni Rady Miasta: Barbara Biskupska – Sobolewska, Ewa Czaplińska, Elżbieta Kapturska, Alicja Marek, Andrzej Stencel oraz przedstawicielka KP Policji w Słupcy - Justyna Makowska, kierownik MOPS w Słupcy - Ewa Wisła, prezes UKS „Kopernik” – Wojciech Hawro, była dyrektor Gimnazjum – Maria Smuszkiewicz oraz przewodnicząca Rady Rodziców – Danuta Śmiechowska. Na uroczystość przybyli także rodzice laureatów stypendium Burmistrza Miasta Słupcy, uczniów nagrodzonych w konkursach oraz zaangażowanych w pomoc gimnazjum i inni zaproszeni rodzice. Jak zawsze przy takich okazjach gościliśmy również delegacje Samorządów Uczniowskich ze Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 3 w Słupcy wraz z opiekunami.
Admin dnia 21 luty 2015 22:45 Czytaj więcej · 105 Czytań · Drukuj

Wojewódzki Konkurs Historyczny

Wielki sukces słupeckich gimnazjalistów


W dniu 6 lutego 2015 roku w XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Poznaniu odbył się ostatni etap Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Wzięli w nim udział dwaj uczniowie Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy: Piotr Samul uczeń klasy III f i Wojciech Janiak z klasy III e.
Gimnazjaliści wykazali się szczegółową i gruntowną wiedzą historyczną obejmującą okres od prehistorii do I wojny światowej. Znali miedzy innymi odpowiedzi na pytania szczegółowe dotyczące działań wojennych na wschodnim froncie I wojny, rozpoznawali bezbłędnie zabytki i style architektoniczne, potrafili na podstawie tekstu rozpoznać nurty filozoficzne i znali szczegółowo faktografię.

Admin dnia 21 luty 2015 22:39 Czytaj więcej · 80 Czytań · Drukuj

GIMNAZJALNY KARNAWAŁOWY BAL PRZEBIERAŃCÓW

GIMNAZJALNY KARNAWAŁOWY BAL PRZEBIERAŃCÓW


Z inicjatywy uczniów oraz Samorządu Uczniowskiego działającego w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy już drugi rok z rzędu dnia 30 stycznia 2015 roku odbył się KARNAWAŁOWY BAL PRZEBIERAŃCÓW.
Idea balu nawiązuje do dawnych tradycji, które były bardzo popularne w szkołach, gdy corocznie odbywały się właśnie bale przebierańców w okresie karnawału. Tradycję tę postanowiliśmy wskrzesić także w naszym Gimnazjum i stąd to całe zamieszanie, ale i przede wszystkim dobra zabawa, ciekawe pomysły na przebranie, interesujący sposób na zorganizowanie czasu wolnego młodzieży.

Admin dnia 12 luty 2015 09:48 Czytaj więcej · 145 Czytań · Drukuj

Zaproszenie na jasełka szkolne

Europejskie spotkanie jasełkowe

„Europo nie możesz żyć bez Boga” takie przesłanie towarzyszyło tegorocznym jasełkom wystawianym 19 grudnia 2014r. w słupeckim gimnazjum. Tym razem Święta Rodzina zaprosiła do Betlejem obradujących przedstawicieli Unii Europejskiej (klasa If), aby przypomnieć im o chrześcijańskich korzeniach Europy. Bo „różne bywają wigilie” i świąteczne tradycje, ale najważniejsze jest, aby „słowa w dar chleba przemieniać”.
Zaproszenie na tę szczególną, ciepłą i rodzinną uroczystość przyjęli także emerytowani nauczyciele: Maria Smuszkiewicz, Janina Malarę, Tekla Falkowska oraz Stefan Miętkiewicz, przedstawiciele rodziców i radnych: Danuta Śmiechowska, Ewa Wisła, Barbara Biskupska, Elżbieta Kapturska, Alicja Marek, Edward Grajek, Paweł Koniński i Andrzej Stencel.
Admin dnia 19 grudzień 2014 20:17 Czytaj więcej · 124 Czytań · Drukuj

Zawody pływackie

Zawody pływackie

Dnia 18 grudnia 2014 roku przeprowadzone zostały Mistrzostwa Gimnazjum w pływaniu stylem dowolnym na dystansie 25m.
W zawodach wzięło udział 17 uczniów.
Wśród dziewcząt najlepsze były: 1 miejsce – Natalia Blejwas – klasa 2f – czas 21,67s, 2 miejsce - Nel Derda – klasa 1f – czas 24,56s, 3 miejsce – Julia Wojtczak – klasa 1f – czas 25,77s, 4 miejsce – Aleksandra Frydrychowicz – klasa 1c – czas 30,41s
Wśród chłopców najlepsi byli: 1 miejsce – Szymon Soszyński – klasa 1a – czas 17,31s, 2 miejsce – Kacper Graczyk – klasa 1c – czas 19,88s, 3 miejsce – Bartosz Wysokowski – klasa 1d – czas 20,25s, 4 miejsce – Jakub Białczyk – klasa 1a – czas 22,40s

Gratulujemy!!!!!

Admin dnia 19 grudzień 2014 20:09 · Drukuj

Młodzieżowa Rada Miasta- Radni z Gimnazjum

Młodzieżowa Rada Miasta- Radni z Gimnazjum

27 października 2014 r. uczniowie słupeckich szkół wybrali swoich przedstawicieli do Młodzieżowej Rady Miasta Słupca. Nowy organ składa się z piętnastu radnych, pochodzących z sześciu placówek działających na terenie miasta. Nasze Gimnazjum ma aż 4 mandaty. W wyborach na terenie szkoły startowało 12 kandydatów. 4 grudnia 2014 r. odbyła się inauguracyjna I sesja Młodzieżowej Rady Miasta Słupcy.
Przedstawicielami młodych samorządowców z Gimnazjum są: Jakub Hyży-kl. III b, Bartosz Nowak - kl. II b, Piotr Samul - III f, Zuzanna Stawska - kl. Ie.
Admin dnia 16 grudzień 2014 11:34 Czytaj więcej · 149 Czytań · Drukuj

Strona 1 z 16 1 2 3 4 > >>
CERTYFIKAT ZDAMY.PL

Strona WWW w komórce
Zeskanuj kod przy pomocy telefonu komórkowego i wejdź na stronę gimnazjum.

Rekrutacja

Gazetka Mikołajek

Filmoteka

Szkoła współpracy

Kącik anglisty

Kącik germanisty

Kącik zdrowia

Szkoła w ruchu

Copyright by mark8pro © 2006-2014


Zarządzaj serwisem

Powered by PHP-Fusion © 2003-2006Fusion 6 by: PHP-Fusion Themes461215 Unikalnych wizyt
Darmowy Hosting zapewnia YoYo.pl | WebTips.pl - Centrum Webmastera