Oficjalna strona Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy
Strona Główna · Samorząd Uczniowski · Galeria · E-dziennik · Misja i wizja gimnazjum · Wykaz podręczników27 Listopad 2014 20:18

X Nie pokazuj więcej
Nasza strona WWW wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Dowiedz się więcej o polityce plików "cookies".
Nawigacja

Samorząd Uczniowski

Strefa rodzica

Szkolne Sukcesy

Wyniki konkursów

Witamy

Serdecznie witamy na oficjalnej stronie
Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy


Dzięki naszej witrynie w łatwy sposób dotrzecie do informacji dotyczących naszej placówki.


Krzesali hołubce aż buty spadały z nóg…

Krzesali hołubce aż buty spadały z nóg…


10 listopada 2014r. w przeddzień rocznicy społeczność Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy tradycyjnie obchodziła dzień odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli. Wielkie wrażenie zrobił odczytany przy werblach apel wzywający wszystkich, którzy przez wieki przelewali krew za ,,biało – czerwoną”.
W nastrój podniosły, czasem radosny, a czasem nostalgiczny wprawiały śpiewane przez solistów (Kamila Sokołowska, Maciej Śmiechowski, Natalia Mydłowska), zespół wokalny i wykonane przez instrumentalistów (Piotr Kowalski, Kornel Antczak, Monika Bednarowicz) piosenki i pieśni patriotyczne.
Admin dnia 27 listopad 2014 11:31 Czytaj więcej · 13 Czytań · Drukuj

Młodzieżowy Bieg Niepodległości

Młodzieżowy Bieg Niepodległości


W piątek 7 listopada, w ramach rozpoczęcia obchodów Narodowego Święta Niepodległości – odbył się Młodzieżowy Bieg Niepodległości. O godzinie 11.00 uczniowie szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz członkowie UKS Hagard wyruszyli jednocześnie ze Słupcy oraz Strzałkowa, by spotkać się na Miejscu Pamięci - na Łężcu. W biegu udział wzięli uczniowie poszczególnych szkół wraz z nzuczycielami wychowania fizycznego – opiekunami grup. Był to bieg patriotyczny, niepodległościowy, bieg ku wolności, dlatego uczniowie biegnąc nieśli flagi i zmierzali do miejsca, w którym mogli złożyć znicz oraz dokonać symbolicznego rozerwania łańcucha – wyzwolenia z pęt.
Admin dnia 20 listopad 2014 09:41 Czytaj więcej · 33 Czytań · Drukuj

Gimnazjalistki wyróżnione w Warszawie

Gimnazjalistki wyróżnione w Warszawie


W dniu 7.11.14r. zostały ogłoszone wyniki ogólnopolskiego konkursu „NIEPODLEGŁA. Tradycja w zderzeniu ze współczesnością” organizowanego przez Muzeum Niepodległości w Warszawie. Tegoroczna edycja zmagań historycznych miała na celu m.in. przypomnienie najmłodszym pokoleniom Polaków różnych okoliczności obchodów Święta Niepodległości w Polsce od czasów II Rzeczypospolitej, poprzez II wojnę światową, lata powojenne, okres PRL-u, czas stanu wojennego, aż do roku 1989. Młodzież gimnazjum mogła poprzez udział w zmaganiach konkursowych poznać ludzi zaangażowanych w walkę o wolność kraju w XIX i XX wieku, a także różne formy obchodów rocznicy odzyskania niepodległości w naszym kraju.
Uczennice Gimnazjum im. M. Kopernika Agnieszka Michalak i Julia Zawal z kl. I f oraz Marianna Zawal z kl. II f pod opieką pań Ewy Kisteli i Izabeli Michalak przygotowały 2-stronicową gazetkę okolicznościową na temat obchodów tego święta w naszym mieście w ostatnich latach. Ponadto Agnieszka Michalak przygotowała gazetkę ukazującą Święto Niepodległości w Słupcy w pierwszych latach po odzyskaniu niepodległości. Wszystkie uczennice otrzymały wyróżnienie w tym prestiżowym konkursie. Nagrody zostały wręczone uczennicom przez p. dyrektor Marię Żarnecką podczas szkolnych obchodów Święta Niepodległości w dniu 10.11.14r.
Admin dnia 20 listopad 2014 09:24 · Drukuj

„Jeżdżę z głową”

„Małoletni na rowerze”


14 listopada 2014 r. uczniowie klas pierwszych Gimnazjum
im. M. Kopernika w Słupcy uczestniczyli w spotkaniu z st. asp. Marleną Kukawką – policjantką Komendy Powiatowej Policji w Słupcy. Organizatorkami spotkania były panie M. Suszka-Golak i M. Krygiel,
które z uczniami klasy Ic i Id biorą udział w 3 edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Jeżdżę z głową”.
Admin dnia 20 listopad 2014 09:21 Czytaj więcej · 16 Czytań · Drukuj

Europejski kodeks walki z rakiem

Europejski kodeks walki z rakiem


Dnia 24 października uczniowie i nauczyciele Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy uczestniczyli w działaniach promujących zdrowy styl życia, zgodnie z zaleceniami „Europejskiego kodeksu walki z rakiem”. Aby poprawić stan zdrowia dzieci i dorosłych, zapobiegać zgonom spowodowanym chorobami nowotworowymi, podjęte zostały działania przestrzegające przed zgubnym wpływem palenia papierosów.
Młodzież naszego gimnazjum obejrzała film i prezentację na temat szkodliwości palenia. W przygotowaniu prezentacji szczególnie wyróżnili się uczniowie Kamila Sokołowska, Piotr Półrul i Marcin Walczak. Uczniowie wykonali również prace plastyczne na temat chorób nowotworowych spowodowanych paleniem tytoniu. Młodzież obejrzała wystawę, w której przedstawiono zalecenia Europejskiego kodeksu walki z rakiem. Na zajęciach wychowania do życia w rodzinie we wszystkich klasach przeprowadzono lekcje na temat konsekwencji palenia, a młodzież obejrzała film dydaktyczny „Papieros, kaprys czy...?” Organizatorami ww. działań były R. Szurek i M. Brzezińska.

Admin dnia 17 listopad 2014 23:25 · Drukuj

Szkoła chlebem pachnąca

Szkoła chlebem pachnąca

Odpowiadając na apel Fundacji Dobre Życie, w dniach od 16 do 23 października 2014r. w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy odbyła się VI kampania pod hasłem „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole 2014”. Uczniowie i nauczyciele podjęli się różnorodnych działań promujących zdrowe odżywianie się i spożywanie chleba na zakwasie.
W pierwszej kolejności organizatorzy przygotowali plakaty informujące o udziale szkoły w kampanii oraz o rodzajach chleba i jego wartościach odżywczych. Kolejnym krokiem było przygotowanie przez uczniów kanapek na drugie śniadanie i wspólna degustacja zdrowych przekąsek podczas godzin wychowawczych. W trakcie całej kampanii w bibliotece szkolnej zorganizowano wystawę książek i plakatów promujących zdrowe odżywianie.
Admin dnia 17 listopad 2014 23:21 Czytaj więcej · 42 Czytań · Drukuj

ROZTAŃCZONE PRZERWY !!!

ROZTAŃCZONE PRZERWY !!!


Od 8 października po raz kolejny rozpoczęła się w naszej szkole akcja ROZTAŃCZONE PRZERWY Z ZUMBĄ. Tańczymy co drugą środę na długich przerwach. Nasze szkolne liderki to: Ola Bejma, Wiktoria Skocka, Agnieszka Sikorska, Angelika Radłowska, Natalia Mydłowska i Julia Grześkiewicz. Akcja ma na celu przełamanie rutyny szkolnych przerw, nauki aktywnego spędzania wolnego czasu,kształtowanie poczucia rytmu, integracji młodzieży, wzmacnianie poczucia własnej wartości oraz pokonywania słabości i nieśmiałości. Cieszy fakt , iż na szkolnym holu tańczy nas coraz więcej, szczególnie chłopców... Wszystkim występującym gratulujemy odwagi i oczywiście kondycji, a chętnych do spędzania przerw w latynowskich rytmach zapraszamy o kontakt z p. Joanną Zastawą.
Admin dnia 20 październik 2014 19:28 · Drukuj

ODBCHODY DNIA JĘZYKÓW OBCYCH

ODBCHODY DNIA JĘZYKÓW OBCYCH W GIMNAZJUM im. M. KOPERNIKA
w dn.22.10.2014r.


W środę 22 października 2014r. w Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy obchodzony był po raz kolejny w dziejach szkoły Dzień Języków Obcych.
Uroczystość ta składała się w tym roku z trzech etapów: pierwsza część skierowana została na początku października do wszystkich klas i polegała na przygotowaniu dowolną techniką pracy plastycznej na temat: „Dlaczego warto uczyć się języków obcych?“. Prace, przygotowane przez poszczególne klasy zostały wystawione na holu szkoły, a klasy otrzymały punkty do prowadzonego przez Samorząd Uczniowski konkursu „Klasa z klasą“.
Kolejnym etapem Dnia Języków Obcych była część artystyczna, w czasie której gimnazjaliści zaprezentowali scenki i piosenki w języku angielskim, niemieckim i francuskim oraz zorganzowali krótki kurs języka japońskiego. W sumie w część artystyczną zaangażowanych było 25 uczniów, co świadczy o tym , że nauka języków obcych cieszy się w Gimnazjum im. M. Kopernika dużym zainteresowaniem.


Admin dnia 20 październik 2014 10:22 Czytaj więcej · 106 Czytań · Drukuj

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej


Uczniowie i pracownicy Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy 14 października uroczyście obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Po spotkaniach z wychowawcami uczniowie wzięli udział w akademii. Uroczystość swoją obecnością uświetnili: A. Kolska – Hypka - kierownik Referatu Oświaty Kultury Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki, Z. Malina – komendant Komendy Powiatowej Policji w Słupcy, S. Gołębiak – dowódca jednostki ratowniczo – gaśniczej KPPSP w Słupcy oraz ks. T. Ryś proboszcz parafii p. w. św. Wawrzyńca.

Admin dnia 19 październik 2014 23:33 Czytaj więcej · 130 Czytań · Drukuj

Bezcenna lekcja

Bezcenna lekcja


Rok 2014 obfituje w ważne dla Polski wydarzenia historyczne, co przypominał Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej. W związku z tym uczniowie klas IIIc i IIIf Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy pod opieką p. W. Matuszewskiej i p. M. Skrzypczak zaprosili 10 października 2014r. na lekcje p. Edmunda Głogowskiego, sybiraka, by opowiedział o swoich przeżyciach z okresu zsyłki na Syberię po zajęciu Polski przez ZSRR 17 września 1939 roku.
P. Głogowski niezwykle emocjonalnie przedstawił nam swoje wspomnienia. Pokazał wiele pamiątek z tego okresu, np. mapę Polski przygotowaną przez Niemcy przed agresją, dzienniczek z regulaminem ucznia uczącego się na Syberii, zeszyt wykonany z odpadów papierniczych, zdjęcia... To była bezcenna lekcja historii z człowiekiem, który na własnej skórze doświadczył okrucieństwa wojny.
Uzupełnieniem spotkania była wystawa w bibliotece szkolnej zorganizowana przez p. E. Kistelę, a przedstawiająca zdjęcia z miejsc zesłań Polaków.

Uczniowie klasy IIIc i IIIf

Admin dnia 19 październik 2014 23:12 · Drukuj

Ślubowanie klas I

Pełnoprawni gimnazjaliści


W obecności przewodniczącego Komisji Oświaty Rady Miasta Słupcy pana Romana Maruszczaka, nowo wybranej przewodniczącej Rady Rodziców pani Danuty Śmiechowskiej, dyrektor Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy – pani Marii Żarneckiej oraz wielu rodziców w piątek 26 września 2014roku odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. W ten sposób oficjalnie zostali oni przyjęci w progi gimnazjum.
Aby „zasłużyć” na ten zaszczyt, reprezentanci klas musieli wykazać się talentem plastycznym, wykonując collage pod tytułem „Co zawiera głowa gimnazjalisty?”, popisywali się swoja wiedzą na temat nowej szkoły oraz wykazali się sprawnością w celnym rzucie kulką papieru do kosza. Na zakończenie każda z klas pierwszych musiała także dokonać autoprezentacji w krótkim programie artystycznym przez siebie przygotowanym.

Admin dnia 01 październik 2014 08:41 Czytaj więcej · 220 Czytań · Drukuj

Strona 1 z 14 1 2 3 4 > >>
CERTYFIKAT ZDAMY.PL

Strona WWW w komórce
Zeskanuj kod przy pomocy telefonu komórkowego i wejdź na stronę gimnazjum.

Rekrutacja

Gazetka Mikołajek

Filmoteka

Szkoła współpracy

Kącik anglisty

Kącik zdrowia

Szkoła w ruchu

Copyright by mark8pro © 2006-2014


Zarządzaj serwisem

Powered by PHP-Fusion © 2003-2006Fusion 6 by: PHP-Fusion Themes413288 Unikalnych wizyt
Darmowy Hosting zapewnia YoYo.pl | WebTips.pl - Centrum Webmastera