Oficjalna strona Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy
Strona Główna · E-dziennik · Plan lekcji · Wykaz podręczników · e-Podręczniki · Kontakt · Gimnazjum na Facebook24 Maj 2016 13:41

X Nie pokazuj więcej
Nasza strona WWW wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Dowiedz się więcej o polityce plików "cookies".
Nawigacja
Strona Główna
Lokalizacja Gimnazjum
Dyrekcja
Kadra Pedagogiczna
Pracownicy Niepedagogiczni
Dokumenty Szkoły
Informacje szkolne
Misja i wizja gimnazjum
Historia Gimnazjum
Galeria
Certyfikaty
Archiwum
Linki

BIP

Kącik językowy

Kącik zdrowia

Witamy

Serdecznie witamy na oficjalnej stronie
Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy


Dzięki naszej witrynie w łatwy sposób dotrzecie do informacji dotyczących naszej placówki.


News
OBRAZ A SŁOWO OLIVII
Wiadomości
OBRAZ A SŁOWO OLIVII
29 kwietnia ogłoszono wyniki XII Ogólnopolskiego Konkursu literackiego z kategorią obcojęzyczną „Obraz a słowo. Literacki opis dzieła malarskiego” organizowanego przez Muzeum Górnośląskie w Bytomiu. Praca krytyczno-literacka Olivii Panufnik „The Moon migth be the Sun” zdobyła statuetkę Gęsie Pióro zaprojektowaną przez Waldemara Żyłę i pierwsze miejsce w kategorii obcojęzycznej. Konkurs uczy świadomego patrzenia na obraz, koncentrowania się na detalach oraz interpretowania. Aby sprostać zadaniu należało zebrać informacje na temat autora, czasu powstania dzieła, a także w atrakcyjny sposób przedstawić subiektywne spostrzeżenia. Autorem pracy Olivii jest Marian Konarski, współzałożyciel grupy artystycznej Waleczne Serce. Zainteresowanie Olivii sztuką przyniosło jej również w tym roku pierwsze miejsce w konkursie plastycznym „Mój Idol” organizowanym przez Zespół Szkół plastycznych w Kole. Olivia zdobyła też pierwsze miejsce w XXXV Wojewódzkim Turnieju Białych Piór im. Ewy Gajowieckiej w Poznaniu. Do wszystkich konkursów literackich Olivia przygotowywała się na zajęciach rozwijających z języka polskiego prowadzonych przez polonistkę, Henrykę Hanc. Natomiast rozwój koncepcji wersji angielskiej pracy „Księżyc może być słońcem” odbywał się pod opieką anglisty, Jakuba Chmiela. Gratulujemy.
Admin dnia 09 maj 2016 13:11 · Drukuj
Targi zdrówko

Targi zdrówko
W dniu 21 kwietnia 2016r odbyły się tradycyjnie „Targi zdrówko”. Na holu szkoły przygotowano stoiska ze zdrową żywnością. Do akcji przyłączyli się nauczyciele oraz uczniowie. Dzięki sponsorowi „Spółdzielni Mleczarskiej” w Strzałkowie i naszym nieocenionym paniom kucharkom, mogliśmy skosztować tradycyjnej polewki, jogurtu owocowego oraz twarożku.
Admin dnia 09 maj 2016 13:08
Czytaj więcej · 31 Czytań · Drukuj
10 medali na Mistrzostwach Powiatu w Lekkiej Atletyce !!!
Wiadomości
10 medali na Mistrzostwach Powiatu w Lekkiej Atletyce !!!

Mistrzostwa Powiatu w LA szkół gimnazjalnych już za nami. Miłośników królowej sportu gościł stadion „Leśny” przy ul. Gajowej w Słupcy. Niemal 40 osobowa reprezentacja naszej szkoły zmagała się w licznych konkurencjach biegowych , rzutnych , skoku w dal oraz biegach sztafetowych. Dużym sukcesem dla naszych uczniów zakończyło się aż 10 konkurencji. Sukces odnieśli: Marianna Jelińska 3b– I m w biegu na 1000 m, Wiktoria Ślugaj 3a – II m w pchnięciu kulą, Maja Kołodziejska 2a – III m w rzucie oszczepem, III m w biegu sztafetowym 4x100 m – Julia Zastawa 1d, Martyna Piasecka 3a, Wiktoria Ślugaj 3a, Daria Rybacka 3a oraz III m w sztafecie szwedzkiej - Maja Kołodziejska 2a, Weronika Szymczykowska 3a, Patrycja Roszak 1d, Weronika Sobczak 1e. Wśród chłopców na podium stanęli : Krzysztof Brzeziński 3f – II m w biegu na 2000 m, Adam Witucki 3b – II m w biegu na 100 m, Patryk Kubiak 3b – III m w skoku w dal, Konrad Kobylarek 3a – III m w rzucie oszczepem . Natomiast Mistrzostwo Powiatu i złote medale w sztafecie szwedzkiej odebrali: Patryk Kubiak, Mateusz Andrzejewski 2a, Konrad Kobylarek 3 a i Rafał Majdecki 2a . Opiekunami uczniów byli pani Joanna Zastawa i pan Jacek Smuszkiewicz
Dziękujemy wszystkim uczniom , gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia na Mistrzostwach Rejonu w LA , które odbędą się już 10 maja w Koninie !!!
Admin dnia 29 kwiecień 2016 13:17 · Drukuj
Maszerowaliśmy z kijkami

Maszerowaliśmy z kijkami

Za nami II Wiosenny Marsz Nordic Walking organizowany przez naszą szkołę, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Urząd Miasta i Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Słupcy. W sobotnim marszu wzięło udział prawie 40 osób w tym dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy.

Wiosenny marsz wystartował spod hali MOSiR. Do wspólnego, aktywnego spędzenia czasu i promowania aktywności fizycznej na świeżym powietrzu zaprosiło mieszkańców regionu słupeckie gimnazjum. Trasa przygotowana przez nauczycieli wychowania fizycznego wyniosła 7 km i zakończyła się na strzelnicy przy ulicy Gajowej.

Admin dnia 29 kwiecień 2016 13:15
Czytaj więcej · 44 Czytań · Drukuj
Dzień Wiosny na wesoło i biało…

Dzień Wiosny na wesoło i biało…

Uczniowie Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy 22 kwietnia 2016 r. obchodzili Dzień Wiosny. Samorząd Uczniowski przygotował dla swoich koleżanek i kolegów koncert muzyczny w wykonaniu uczennic klasy II a.
Występ Kingi Biadasz oraz Weroniki Wróblewskiej został bardzo ciepło przyjęty nie tylko przez młodzież, ale również przez nauczycieli. Następnie gimnazjaliści wzięli udział w pokazie capoeiry.
Admin dnia 29 kwiecień 2016 13:08
Czytaj więcej · 41 Czytań · Drukuj
Egzamin prawie dojrzałości...

Egzamin prawie dojrzałości...

W dniach 18, 19, 20 kwietnia po raz kolejny 125 uczniów klas III przystąpiło do egzaminu gimnazjalnego, który obejmuje wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej kształcenia ogólnego w odniesieniu do wybranych przedmiotów nauczanych na trzecim i wcześniejszych etapach edukacyjnych.
Składa się on z trzech części:
humanistycznej z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z zakresu języka polskiego,
matematyczno-przyrodniczej z zakresu przedmiotów przyrodniczych i z zakresu matematyki,
z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym.
Admin dnia 26 kwiecień 2016 17:10
Czytaj więcej · 98 Czytań · Drukuj
Dziennikarski wyjazd do Gniezna

Dziennikarski wyjazd do Gniezna

7 kwietnia br. roku uczniowie klasy IIF i IIE oraz nasza szkolna redakcja „Mikołajka” udaliśmy się na wycieczkę do Gniezna. Wyjazd ten był wpisany w szereg działań, które nasze gimnazjum podjęło w ramach obchodów 1050 rocznicy chrztu Polski. Celem wycieczki było poznanie historii Polski związanej z jej powstaniem, a więc przeniesienie się do czasów chrztu kraju. Umożliwiła nam to wizyta w macierzy czyli w Muzeum Początków Państwa Polskiego. Wszyscy wzięliśmy udział w ciekawej lekcji poświęconej 1050 rocznicy Chrztu Polski.
Admin dnia 20 kwiecień 2016 20:35
Czytaj więcej · 47 Czytań · Drukuj
II WIOSENNY MARSZ NORDIC WALKING

UWAGA!

Wszystkich naszych uczniów, rodziców oraz sympatyków aktywności ruchowej na świeżym powietrzu zapraszamy 23.04.2016r ( sobota) na II WIOSENNY MARSZ NORDIC WALKING. Zbiórka o godz. 11 przy hali MOSiR, maszerować będziemy 7km ulicami miasta oraz duktami leśnymi. Na zakończenie zapraszamy wszystkich na słodki poczęstunek oraz losowanie pamiątkowych upominków. Zapisy przyjmuje p. Karolina Wilczewska oraz p. Joanna Zastawa.
ZAPRASZAMY !!!


Admin dnia 20 kwiecień 2016 20:18 · Drukuj
ZAJĘCIA Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO DLA UCZNIÓW KLAS VI
ZAJĘCIA Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO DLA UCZNIÓW KLAS VI

Informujemy, że zajęcia przygotowujące do testu diagnostycznego z języka niemieckiego dla uczniów klas VI odbywać się będą w czwartki w godz. 14.45-15.30 w sali nr 17 w budynku Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy.

Terminy spotkań:
5.05, 12.05, 19.05, 2.06, 10.06.

Serdecznie zapraszam
Monika Górska
Admin dnia 18 kwiecień 2016 16:35 · Drukuj
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

13 kwietnia 2016 r. uczniowie klasy II a symbolicznie uczcili Zamordowanych
w 1940 roku Polaków. Gimnazjaliści zapalili znicze w Alei Dębów Katyńskich na ulicy Cmentarnej.
Admin dnia 18 kwiecień 2016 16:30 · Drukuj
Finalista z języka polskiego

Finalista z języka polskiego

W połowie marca odbył się w Poznaniu ostatni etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Uczeń klasy III f Janek Dolatowski uzyskał w nim tytuł finalisty. Powszechnie wiadomo, że konkursy przedmiotowe nie należą do najłatwiejszych, a tytuł finalisty i laureata zdobywają tylko najlepsi.
Przygotowanie się do zmagań konkursowych wymagało od ucznia wiele pracy. Janek poznał, a później interpretował trzy liryki, przeczytał trzynaście utworów prozatorskich, a także obejrzał trzy filmy fabularne. Pisał też prace w formie rozprawki i eseju. Wszystkie teksty kultury i tematy wypracowań skoncentrowane były wokół motywu przewodniego „Trafić po okruszkach… - poszukiwacze, tropiciele, detektywi”. Aby znaleźć się w finale, musiał pokonać wielu uczestników.
Janek wyróżnił się wyjątkową pracowitością oraz niezwykłą wnikliwością w analizowaniu, interpretowaniu utworów literackich i filmowych. Posiada nie tylko zdolności polonistyczne, ale także talent plastyczny. Uczeń przygotowywał się do konkursu na zajęciach rozwijających z języka polskiego pod kierunkiem polonistki Małgorzaty Skrzypczak. Gratulujemy.

Admin dnia 04 kwiecień 2016 20:29 · Drukuj

Strona 1 z 25 1 2 3 4 > >>
Rekrutacja

Samorząd Uczniowski

Gazetka Mikołajek

Szkolne Sukcesy

Wyniki konkursów

Strefa rodzica

Filmoteka