Oficjalna strona Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy
Strona Główna · Samorząd Uczniowski · Galeria · E-dziennik · Misja i wizja gimnazjum · Wykaz podręczników29 Listopad 2015 02:30

X Nie pokazuj więcej
Nasza strona WWW wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Dowiedz się więcej o polityce plików "cookies".
Nawigacja

Samorząd Uczniowski

Strefa rodzica

Szkolne Sukcesy

Wyniki konkursów

Witamy

Serdecznie witamy na oficjalnej stronie
Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy


Dzięki naszej witrynie w łatwy sposób dotrzecie do informacji dotyczących naszej placówki.


Kosmetyczka, czy tylko dla kobiet ?
Wiadomości
Kosmetyczka, czy tylko dla kobiet ?

W piątek 20 listopada uczniowie klasy II f mieli okazję zapoznać się z pracą kosmetyczki. Pani Anna Nowaczyk jest mamą jednej z uczennic i sama zaproponowała pokazanie niektórych tajemnic swojego zawodu. Pokaz ten był szczególnie ciekawy dla dziewczyn, które mogły zobaczyć , jak wykonuje się odświeżające i oczyszczające maseczki , profesjonalny pedicure, a także depilację (której doświadczyli także chłopcy, aby zobaczyć, że kobieta dla urody nieraz musi cierpieć).
Admin dnia 26 listopad 2015 23:03 Czytaj więcej · 11 Czytań · Drukuj

Po naukę do Warszawy

Po naukę do Warszawy

W piątek 13 listopada uczniowie klasy II f i III f wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Podstawowym celem wyjazdu było zdobycie wiedzy na temat ciekawych zawodów oraz poznanie tajników eksperymentów i doświadczeń naukowych.
Na początek uczniowie zwiedzili obiekty Telewizji Polskiej przy ulicy Woronicza. Prowadzący w ciekawy sposób opowiadał o różnych aspektach programów telewizyjnych. Gimnazjaliści zobaczyli, że współczesna telewizja to wspaniała sztuka tworzenia iluzji na ekranie. Jednak, aby końcowy efekt był doskonały, potrzebna jest praca wielu ludzi.
Admin dnia 26 listopad 2015 22:03 Czytaj więcej · 15 Czytań · Drukuj

Sędzia Anna Maria Wesołowska

Sędzia Anna Maria Wesołowska

Wszystkich serdecznie zapraszamy na organizowaną przez Gimnazjum prelekcję pt. „Odpowiedzialność wobec prawa. Przemoc, agresja, uzależnienie, a prawidłowe funkcjonowanie rodziny”. Wykład wygłosi pani sędzia Anna Maria Wesołowska w dniu 9.12.2015r. godz. 17.00 w MDK. Chętnych prosimy o potwierdzenie udziału (czas – ok. 1,5 -2 godz.)
Ponadto istnieje możliwość udziału w warsztatach „Kochać i wymagać, czyli jak być skuteczniejszym rodzicem – wychowawcą” – proszę przekazać informację rodzicom, zebrać informację zwrotną dotyczącą udziału. Dla zgłoszonych osób zostanie ustalony termin warsztatów.

Admin dnia 18 listopad 2015 17:48 · Drukuj

BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

BIEG NIEPODLEGŁOŚCI NASZYCH UCZNIÓW

W przeddzień Święta Niepodległości – 10 listopada – kolejny już raz odbył się organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Słupcy – Bieg Niepodległości. Udział w nim wzięły szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne ze Słupcy i Strzałkowa. Uczniowie wraz z nauczycielami wychowania fizycznego, z flagami w dłoniach, przebiegli ok 1,5 km. Metą biegu była ulica Były Obóz, dawna granica zaborów. Tutaj ważne słowa historii skierował do młodzieży Burmistrz Miasta Słupcy Michał Pyrzyk, krótką modlitwę przeprowadził ks. Józef Warczak.
Admin dnia 18 listopad 2015 17:37 Czytaj więcej · 8 Czytań · Drukuj

„Odejść na zawsze, by stale być blisko – Ks. Jan Twardowski w oczach młodych”

„Odejść na zawsze, by stale być blisko – Ks. Jan Twardowski w oczach młodych”

28 października br. , w Pałacu Arcybiskupów w Warszawie, nastąpiło podsumowanie ogólnopolskiego Konkursu zrealizowanego w ramach Projektu pn. „Odejść na zawsze, by stale być blisko – Ks. Jan Twardowski w oczach młodych”, zorganizowanego przez Fundację Bo Warto. Uczniowie naszego Gimnazjum: Kamila Sokołowska (obecnie absolwentka) i Maciej Śmiechowski otrzymali oficjalne zaproszenie na spotkanie, podczas którego wykonali utwór muzyczny: „Kapłaństwa się boję, kapłaństwa się lękam”, który zdobył I miejsce w kategorii „Rapowanie o ks. Janie”. Laureaci podzielili się również swoimi refleksjami nt. projektowego spotkania z ks. Janem.
Admin dnia 17 listopad 2015 22:54 Czytaj więcej · 28 Czytań · Drukuj

Wolontariat
Wiadomości
Wolontariat

W Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy bardzo prężnie działa wolontariat młodzieżowy animowany przez p. Martę Golimowską oraz p. Annę Kuchowicz. Pani Golimowska prowadzi Szkolny Klub Wolontariatu, natomiast pani Kuchowicz - Szkolne Koło Caritas. W obu kołach skupiających wolontariuszy jest obecnie ponad 80 młodych ludzi, co stanowi 20% społeczności uczniowskiej gimnazjum.

Admin dnia 13 listopad 2015 13:21 Czytaj więcej · 52 Czytań · Drukuj

Gimnazjaliści w miejskich uroczystościach

Gimnazjaliści w miejskich uroczystościach

Oprócz aktywnego uczestnictwa uroczystości szkolnej, która odbyła się w piątek 6 listopada nasi uczniowie włączyli się bardzo aktywnie w obchody Święta Niepodległości na terenie miasta.
Już 10 listopada kilkunastu uczniów gimnazjum wzięło udział w Biegu Niepodległości.
11 listopada w dzień Święta Niepodległości w uroczystej mszy w kościele pw. św. Wawrzyńca uczestniczyła kilkudziesięcioosobowa grupa gimnazjalistów wraz z nauczycielami i dyrekcją szkoły, wystawiony został też poczet sztandarowy.


Admin dnia 13 listopad 2015 13:18 Czytaj więcej · 55 Czytań · Drukuj

Słupeckie Gimnazjum Mistrzem Rejonu w Drużynowym Tenisie Stołowym Chłopców.

Słupeckie Gimnazjum Mistrzem Rejonu w Drużynowym Tenisie Stołowym Chłopców

Drużyna chłopców w składzie: Dawid Balcerzak, Łukasz Wolnicki (opiekun- Waldemar Flisiak) ze słupeckiego gimnazjum triumfowała w Mistrzostwach Rejonu w Drużynowym Tenisie Stołowym, które rozegrano 02.11.2015 r. w Kłodawie.
W zawodach startowało dziesięć drużyn chłopców. W drodze do finału słupeccy tenisiści wygrali z drużynami z Gimnazjum nr 6 w Koninie i Gimnazjum z Przedcza. W meczu finałowym pokonali 3:1 drużynę Gimnazjum nr 3 w Koninie.
Nasi mistrzowie zapewnili sobie start w finale Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego, które odbędą się w ostatnim tygodniu listopada.
Admin dnia 09 listopad 2015 21:59 · Drukuj

DZIEŃ ZADUSZNY W GIMNAZJUM

DZIEŃ ZADUSZNY W GIMNAZJUM

2 listopada 2015 r. w godzinach popołudniowych delegacja Samorządu Uczniowskiego – M. Zawal, J. Zawal wraz z opiekunami zapali znicze na grobach słupeckich powstańców styczniowych. Chwilą zadumy uczcili również pamięć o Wielkim Kompozytorze – A. Szelucie.


Admin dnia 09 listopad 2015 21:23 · Drukuj

Święto Odzyskania Niepodległości w gimnazjum

Wspólna nauka i śpiewanie pieśni patriotycznych

Obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się w Gimnazjum już w piątek 6 listopada. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali uroczystość okolicznościową. Przybyli na nią przewodniczący Komisji Oświaty Rady Miasta Tadeusz Markiewicz, radne panie Barbara Biskupska i Alicja Marek, inspektor oświaty w Urzędzie Miasta w Słupcy Dorota Kulczewska oraz przewodnicząca Rady Rodziców Danuta Śmiechowska.

Fotorelacja

Admin dnia 06 listopad 2015 19:07 Czytaj więcej · 50 Czytań · Drukuj

Gimnazjum w Słupcy z awansem do rejonu w drużynowym badmintonie
Wiadomości
Gimnazjum w Słupcy z awansem do rejonu w drużynowym badmintonie

28 października 2015 roku podczas zawodów powiatowych w drużynowym badmintonie uczniowie Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy – zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców – wywalczyła awans z pierwszego miejsca do kolejnego etapu rozgrywek – do rejonu konińskiego. Oczywiście pierwszy etap jakim są zawody powiatowe był dla naszych zawodników jedynie przetarciem, bo nie ukrywamy, że liczymy na udział w finale wojewódzkim i dobre tam miejsce, może nawet medalowe. Nasze zespoły wystąpiły w następującym składzie: dziewczęta – Natalia Blejwas i Olga Kwaśny, chłopcy – Wojciech Dranikowski i Maciej Urbaniak. Wszystkie mecze nasi zawodnicy wygrali gładko 3:0.
Admin dnia 06 listopad 2015 18:17 Czytaj więcej · 27 Czytań · Drukuj

Strona 1 z 21 1 2 3 4 > >>
CERTYFIKAT ZDAMY.PL

Strona WWW w komórce
Zeskanuj kod przy pomocy telefonu komórkowego i wejdź na stronę gimnazjum.

Rekrutacja

Gazetka Mikołajek

Filmoteka

Szkoła współpracy

Kącik anglisty

Kącik germanisty

Kącik zdrowia

Szkoła w ruchu