Oficjalna strona Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy
Strona Główna · Samorząd Uczniowski · Galeria · E-dziennik · Misja i wizja gimnazjum · Wykaz podręczników26 Maj 2015 07:18

X Nie pokazuj więcej
Nasza strona WWW wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Dowiedz się więcej o polityce plików "cookies".
Nawigacja

Samorząd Uczniowski

Strefa rodzica

Szkolne Sukcesy

Wyniki konkursów

Witamy

Serdecznie witamy na oficjalnej stronie
Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy


Dzięki naszej witrynie w łatwy sposób dotrzecie do informacji dotyczących naszej placówki.


Zmiana terminu wywiadówek

Komunikat w sprawie wywiadówek

Z powodów organizacyjnych uległ zmianie termin spotkań wywiadówek z dnia 28.05.2015 r. na 2.06. 2015 r. godz.17:00.

Serdecznie zapraszamy
Dyrekcja Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy
Admin dnia 25 maj 2015 07:57 · Drukuj

MISTRZOWIE KRÓLOWEJ SPORTU

MISTRZOWIE KRÓLOWEJ SPORTU


28 kwietnia w Słupcy odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce szkół gimnazjalnych. Nowo otwarty stadion „Leśny”, z długo wyczekiwaną nawierzchnią tartanową stał się szczęśliwą areną zmagań sportowych wielu naszych uczniów. Zdobyliśmy aż 15 medali w następujących dyscyplinach: biegu na 100m, 300m, 600m, 1000m, 2000m, skoku w dal, pchnięciu kulą, rzucie oszczepem oraz sztafetach 4x100m i sztafecie szwedzkiej.
Admin dnia 21 maj 2015 14:10 Czytaj więcej · 58 Czytań · Drukuj

Konkurs informatyczny e-GIMNAZJALISTA

Konkurs informatyczny e-GIMNAZJALISTA


29 kwietnia 2015r. 12 uczniów klas II Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy wzięło udział w konkursie informatycznym e-GIMNAZJALISTA organizowanym przez Powiatowy Zespół Szkół w Bieruniu oraz Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu pod honorowym patronatem Uniwersytetu Śląskiego - Wydział Informatyki i Nauki o Materiałach w Sosnowcu.
Admin dnia 21 maj 2015 13:52 Czytaj więcej · 24 Czytań · Drukuj

XI OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL KULTURY SŁOWIAŃSKIEJ I CYSTERSKIEJ

XI OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL KULTURY SŁOWIAŃSKIEJ I CYSTERSKIEJ
W LĄDZIE NAD WARTĄ
RZEKI I LUDZIE
6 – 7 CZERWCA 2015 ROKU


Rzeki od dawna odgrywają ważną rolę w życiu człowieka. Przy ich brzegach ludzie zakładali swoje osiedla, tam też rozkwitały wielkie cywilizacje starożytności, a później średniowieczne miasta, grody i faktorie handlowe. W owych czasach rzeka żywiła i broniła, ułatwiała podróżowanie i kontaktowanie z innymi społecznościami, warunkowała rozwój gospodarki, czasem łączyła, a czasem rozdzielała królestwa, terytoria plemienne, czy też odrębne światy kulturowe.
Admin dnia 20 maj 2015 15:15 Czytaj więcej · 16 Czytań · Drukuj

"Spojrzeć w przyszłość - Szkolne Koła Caritas 2050"

"Spojrzeć w przyszłość - Szkolne Koła Caritas 2050"


W Gimnazjum im. Mikołaja w Słupcy od wielu lat działa Szkolne Koło Caritas i Szkolny Klub Wolontariatu. W tym roku Archidiecezja Białostocka oraz Caritas Diecezji Łomżyńskiej ogłosiło konkurs, pod nazwą: "Spojrzeć w przyszłość - Szkolne Koła Caritas 2050". Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu prezentacji multimedialnej, którą będzie można wykorzystać podczas spotkań formacyjnych wolontariuszy SKC. Wybrane, nagrodzone prezentacje zostaną opublikowane w drugiej części podręcznika skierowanego do opiekunów Szkolnych Kół Caritas.
Admin dnia 20 maj 2015 15:05 Czytaj więcej · 29 Czytań · Drukuj

Witaj majowa jutrzenko

„Razem ze stron wiela
Buchnął dźwięk jakby cała janczarska kapela
Ozwała się z dzwonkami, zelami, z bębenki
Brzmi Polonez Trzeciego Maja! Skoczne dźwięki.”


Słupczanie mieli możliwość podziwiać młodych aktorów, tancerzy i wokalistów – uczniów Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy, którzy wspaniale zaprezentowali się w montażu słowno – muzycznym „Witaj majowa jutrzenko”.
Późnym, niedzielnym popołudniem o godz. 19:00, 3 maja br. samym sercu Słupcy można było uczestniczyć w żywej lekcji historii za czasów króla Stasia...

Admin dnia 08 maj 2015 22:04 Czytaj więcej · 87 Czytań · Drukuj

„Rapowanie o księdzu Janie”

I miejsce w konkursie: „Rapowanie o księdzu Janie”


Wielkim sukcesem zakończył się udział Kamili Sokołowskiej (3e) i Macieja Śmiechowskiego (1f) w konkursie muzycznym pn. „Rapowanie o ks. Janie (Twardowskim)” organizowanym przez Fundację BO WARTO z Warszawy w ramach projektu pt. „Odejść na zawsze, by stale być blisko…” Warunkiem uczestnictwa było przygotowanie dwóch utworów inspirowanych osobą i życiem ks. Jana Twardowskiego, zawierających fragmenty jego wierszy. Spośród ok. 150 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z różnych zakątków naszego kraju, wyłoniono 15 zespołów, które znalazły się w ścisłym finale tego konkursu.

Admin dnia 08 maj 2015 21:59 Czytaj więcej · 23 Czytań · Drukuj

Nagroda dla aktywnych

Nagroda dla aktywnych


W dniu 16.04.2015r. czterdziestu sześciu gimnazjalistów, którzy w bieżącym roku szkolnym wyróżnili się szczególną aktywnością na rzecz środowiska szkolnego oraz innych ludzi, uczestniczyło w nieodpłatnej wycieczce na Poznański Festiwal Nauki i Sztuki. Uczniowie wzięli udział w polifestiwalu organizowanym przez Uczelniane Centrum Kultury Politechniki Poznańskiej.
Na początku swojej przygody gimnazjaliści wraz z opiekunami udali się w podróż po kosmosie uczestnicząc w zajęciach w przenośnym planetarium, gdzie mogli zobaczyć zjawiska astronomiczne i geograficzne zachodzące na niebie oraz poznali prawa fizyczne rządzące ruchem ciał niebieskich. Była to okazja do poszerzenia swojej wiedzy i odbycia cudownej podróży w niezwykły świat astronomii.
Admin dnia 06 maj 2015 11:14 Czytaj więcej · 91 Czytań · Drukuj

Tydzień Autyzmu w gimnazjum

Tydzień Autyzmu w gimnazjum

W piątek 24.04.2015r. w naszym gimnazjum rozpoczęliśmy Tydzień Wiedzy na temat Autyzmu włączając się w globalną kampanię „Zaświeć na niebiesko”. W tym dniu większość członków społeczności szkolnej założyła niebieskie koszulki i/lub inne elementy garderoby. Na godzinach do dyspozycji wychowawcy klasy przedstawiono przygotowaną przez specjalistów szkolnych prezentację dotyczącą autyzmu. Uczniowie mogli dowiedzieć się
o tym co to jest autyzm i jak się objawia. Co jest ważne w stosunku do kolegi z autyzmem? Jak postępować, jak się zachowywać?

Korzystając z okazji zachęcamy wszystkich uczniów i ich rodziców/opiekunów prawnych, rodziców, wychowawców oraz pracowników obsługi i administracji do poszerzania swojej wiedzy na temat autyzmu poprzez uczestnictwo w szkolnych obchodach Tygodnia Autyzmu lub zapoznanie się z wiedzą z proponowanych przez nas źródeł.
Admin dnia 06 maj 2015 11:11 Czytaj więcej · 34 Czytań · Drukuj

GRA TERENOWA

III GRA TERENOWA W GIMNAZJUM IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W SŁUPCY

24 kwietnia 2015r. uczniowie Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy zorganizowali obchody Dnia Ziemi połączone z Dniem Wiosny. W iście wiosennej aurze, przy pięknej słonecznej pogodzie, po zajęciach szkolnych, gimnazjaliści uczestniczyli w III Grze terenowej. Z tej okazji Samorząd Uczniowski, wraz z nauczycielami i uczniami przygotował 18 stanowisk na trasie liczącej cztery kilometry, na których młodzież musiała wykonywać różne zadania, za które przyznawane były punkty. A było o co walczyć. Nagrodą główną to bilety do kina „Sokolnia” dla wszystkich uczestników z klasy. Poza tym punkty za udział i aktywność wliczały się do szkolnego konkursu „Klasa z klasą”.
Admin dnia 24 kwiecień 2015 16:49 Czytaj więcej · 157 Czytań · Drukuj

Egzaminy gimnazjalne 2015

Testy gimnazjalne klas III

W dniach 21 – 23 kwietnia 115 uczniów klas III przystąpiło do jednych z ważniejszych egzaminów w życiu. To właśnie ich wyniki zdecydują, czy uczeń dostanie się do wymarzonej szkoły ponadgimnazjlanej i wymarzonego profilu. Podczas kolejnych dni uczniowie rozwiązywali testy z historii i wos-u, języka polskiego, przedmiotów przyrodniczych (fizyka, geografia, biologia, chemia), matematyki, a także języka obcego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. W tych dniach wszyscy uczniowie stawili się w strojach galowych, punktualnie, zgodnie z ustaleniami. Mamy nadzieję, że wyniki też będą bez zastrzeżeń.

Admin dnia 24 kwiecień 2015 16:43 · Drukuj

Strona 1 z 17 1 2 3 4 > >>
CERTYFIKAT ZDAMY.PL

Strona WWW w komórce
Zeskanuj kod przy pomocy telefonu komórkowego i wejdź na stronę gimnazjum.

Rekrutacja

Gazetka Mikołajek

Filmoteka

Szkoła współpracy

Kącik anglisty

Kącik germanisty

Kącik zdrowia

Szkoła w ruchu

Copyright by mark8pro © 2006-2015


Zarządzaj serwisem

Powered by PHP-Fusion © 2003-2006Fusion 6 by: PHP-Fusion Themes476784 Unikalnych wizyt
Darmowy Hosting zapewnia YoYo.pl | WebTips.pl - Centrum Webmastera