Oficjalna strona Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy
Strona Główna · Samorząd Uczniowski · Galeria · E-dziennik · Misja i wizja gimnazjum · Wykaz podręczników31 Styczeń 2015 12:33

X Nie pokazuj więcej
Nasza strona WWW wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Dowiedz się więcej o polityce plików "cookies".
Nawigacja

Samorząd Uczniowski

Strefa rodzica

Szkolne Sukcesy

Wyniki konkursów

Witamy

Serdecznie witamy na oficjalnej stronie
Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy


Dzięki naszej witrynie w łatwy sposób dotrzecie do informacji dotyczących naszej placówki.

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego 2014
-etap rejonowy.


Konkurs na logo Młodzieżowej Rady Miasta
Komunikaty

Konkurs na logo Młodzieżowej Rady Miasta


Młodzieżowa Rada Miasta Słupcy organizuje konkurs na logo MRM. Serdecznie zachęcamy uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z naszego Miasta do wzięcia udziału w tymże konkursie.
Wszelkie szczegóły zostały zamieszczone w regulaminie. Wszelkie pytania można przesyłać na skrzynkę Rady: mrms@miasto.slupca.pl

Więcej szczegółów w regulaminie konkursu
Admin dnia 24 styczeń 2015 19:58 · Drukuj

Polsko niemiecka wymiana młodzieży LO- Ratsgymnasium w telewizji niemieckej
Komunikaty

Polsko niemiecka wymiana młodzieży LO- Ratsgymnasium w telewizji niemieckej


Podczas pierwszej części naszej wymiany 2014/5 w Słupcy, Oświęcimiu i Krakowie towarzyszyła nam ekipa pierwszego programu telewizji niemieckiej, która tworzyła program dokumentalny na temat Auschwitz i związaną z historią Holokaustu wymianą młodzieżową między naszym Liceum a Ratsgymnasium w Stadthagen. Jednym z elementów programu był również fragment nagrywany w domu rodziny goszczącej jednego z niemieckich uczniów Państwa Lewandowskich ( rodziców naszej uczennicy Julii Lewandowskiej). Ekipa telewizyjna towarzyszyła nam również podczas podróży autobusem do Oświęcimia i w trakcie całego pobytu w miejscu upamiętniajacym ofiary II. Wojny Światowej, jak i podczas spotkań, dyskusji i w trakcie rozmów z byłym więźniem obozu zagłady Panem Smreczyńskim. Na podstawie tego materiału powstał dokument, który można obejrzeć na niemieckim programie ARD w dniu 27.01.15 o godzinie 22:45, do czego gorąco zachęcamy. Jest to niewątpliwie ważne wydarzenie dla naszej szkoły, uczestników wymiany jak i organizatorów. Należy szczególnie podkreślić fakt zainteresowania naszych działań w mediach niemieckich, co bez wątpienia jest jednym z elementów promocji naszej szkoły.
W imieniu uczestniczącej młodzieży chcemy podziękować dyrekcji naszego Liceum za partycypowanie w kosztach organizacji i pobytu grupy niemieckiej w Polsce jak i podczas drugiej części wymiany w styczniu 2015 w Stadthagen i Berlinie.


Organizatorzy wymian młodzieżowych LO Słupca i Ratsgymnasium Stadthagen
Marzena Wojtkowiak
Renata Bartczak
Admin dnia 24 styczeń 2015 19:52 · Drukuj

PRÓBNE TESTY GIMNAZJALNE I TESTY DIAGNOSTYCZNE
Komunikaty

PRÓBNE TESTY GIMNAZJALNE I TESTY DIAGNOSTYCZNE


W dniach 7,8,9 stycznia 2015r. odbędą się próbne testy egzaminacyjne dla klas III w oparciu o materiały diagnostyczne przygotowane przez OKE.
W tym dniu lekcje klas I i II odbywają się wg planu. Klasy III – dwie pierwsze godziny z planu, potem testy diagnostyczne.
W dniach 3,4,5 lutego 2015r. odbędą się testy diagnostyczne klas II w oparciu o materiały diagnostyczne przygotowane przez wyznaczonych koordynatorów.

Admin dnia 05 styczeń 2015 18:14 · Drukuj

Zaproszenie na jasełka szkolne

Europejskie spotkanie jasełkowe

„Europo nie możesz żyć bez Boga” takie przesłanie towarzyszyło tegorocznym jasełkom wystawianym 19 grudnia 2014r. w słupeckim gimnazjum. Tym razem Święta Rodzina zaprosiła do Betlejem obradujących przedstawicieli Unii Europejskiej (klasa If), aby przypomnieć im o chrześcijańskich korzeniach Europy. Bo „różne bywają wigilie” i świąteczne tradycje, ale najważniejsze jest, aby „słowa w dar chleba przemieniać”.
Zaproszenie na tę szczególną, ciepłą i rodzinną uroczystość przyjęli także emerytowani nauczyciele: Maria Smuszkiewicz, Janina Malarę, Tekla Falkowska oraz Stefan Miętkiewicz, przedstawiciele rodziców i radnych: Danuta Śmiechowska, Ewa Wisła, Barbara Biskupska, Elżbieta Kapturska, Alicja Marek, Edward Grajek, Paweł Koniński i Andrzej Stencel.
Admin dnia 19 grudzień 2014 20:17 Czytaj więcej · 47 Czytań · Drukuj

Zawody pływackie

Zawody pływackie

Dnia 18 grudnia 2014 roku przeprowadzone zostały Mistrzostwa Gimnazjum w pływaniu stylem dowolnym na dystansie 25m.
W zawodach wzięło udział 17 uczniów.
Wśród dziewcząt najlepsze były: 1 miejsce – Natalia Blejwas – klasa 2f – czas 21,67s, 2 miejsce - Nel Derda – klasa 1f – czas 24,56s, 3 miejsce – Julia Wojtczak – klasa 1f – czas 25,77s, 4 miejsce – Aleksandra Frydrychowicz – klasa 1c – czas 30,41s
Wśród chłopców najlepsi byli: 1 miejsce – Szymon Soszyński – klasa 1a – czas 17,31s, 2 miejsce – Kacper Graczyk – klasa 1c – czas 19,88s, 3 miejsce – Bartosz Wysokowski – klasa 1d – czas 20,25s, 4 miejsce – Jakub Białczyk – klasa 1a – czas 22,40s

Gratulujemy!!!!!

Admin dnia 19 grudzień 2014 20:09 · Drukuj

Młodzieżowa Rada Miasta- Radni z Gimnazjum

Młodzieżowa Rada Miasta- Radni z Gimnazjum

27 października 2014 r. uczniowie słupeckich szkół wybrali swoich przedstawicieli do Młodzieżowej Rady Miasta Słupca. Nowy organ składa się z piętnastu radnych, pochodzących z sześciu placówek działających na terenie miasta. Nasze Gimnazjum ma aż 4 mandaty. W wyborach na terenie szkoły startowało 12 kandydatów. 4 grudnia 2014 r. odbyła się inauguracyjna I sesja Młodzieżowej Rady Miasta Słupcy.
Przedstawicielami młodych samorządowców z Gimnazjum są: Jakub Hyży-kl. III b, Bartosz Nowak - kl. II b, Piotr Samul - III f, Zuzanna Stawska - kl. Ie.
Admin dnia 16 grudzień 2014 11:34 Czytaj więcej · 64 Czytań · Drukuj

Imponująca wiedza młodzieży o HIV/AIDS

Imponująca wiedza młodzieży o HIV/AIDS

1 grudnia to światowy dzień walki z AIDS. Uroczyste obchody tego dnia w tym roku, miały miejsce 5 grudnia właśnie w Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy.
Wszystkie działania związane z profilaktyką zarażeń wirusem HIV mają rok rocznie, w grudniu swój silny przekaz, a każdą tego typu uroczystość ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na aktualny problem epidemii HIV/AIDS. Poza tym upowszechnienie czerwonej kokardki – symbolu solidarności z osobami seropozytywnymi. Nie zapomina się w tym czasie o grupie młodych osób narażonych potencjalnie na zarażenia, ze względu na pierwsze inicjacje seksualne czy pokusy spożycia nawet małej ilości narkotyków.

Admin dnia 15 grudzień 2014 23:13 Czytaj więcej · 54 Czytań · Drukuj

NIEKONWENCJONALNA LEKCJA ANGIELSKIEGO

NIEKONWENCJONALNA LEKCJA ANGIELSKIEGO

W dn. 9 grudnia 2014 r., 39 uczniów naszej szkoły pod opieką p. K. Wojtkowiak, A. Radziszewskiej i B. Ratajczyk w ramach EUROPEJSKIEGO PROGRAMU EDUKACYJNEGO Nauka Bez Granic wzięło udział w warsztatach językowych „Ms Jane Austen” oraz interaktywnym spektaklu teatralnym pt. „Mr and Mrs Bennet” prowadzonym przez aktorów Simeone Wren i Tonya Trappe. Uczniowie mieli możliwość bliskiego kontaktu z native speakerami języka angielskiego, a poprzez to otwarcia się na ten język oraz przełamania barier. Myślą przewodnią spotkania była nauka poprzez zabawę. Młodzież poznała fakty dotyczące życia i twórczości Jane Austen. Wydarzenie to integrowało nauczanie języka angielskiego z kulturą, literaturą, sztuką, mediami i rozrywką. Atrakcyjne środki przekazu pobudziły w uczniach chęć do indywidualnej pracy nad swoimi zdolnościami lingwistycznymi oraz dostarczyły nowych doznań artystycznych i ciekawych doświadczeń.
Admin dnia 15 grudzień 2014 23:05 · Drukuj

INFORMACJA DOTYCZĄCA WYCIECZKI DO LONDYNU
Komunikaty
INFORMACJA DOTYCZĄCA WYCIECZKI DO LONDYNU

Uczniowie zgłaszający chęć udziału w warsztatach językowych w Londynie proszenie są o wpłacenie zaliczki 200 zł w terminie do 8 stycznia 2015 r. do p. Katarzyny Wojtkowiak. Orientacyjny koszt wyjazdu to 1600 zł. W styczniu 2015 r. odbędzie się spotkanie informacyjne dla rodziców oraz uczestników wyjazdu.

Kierownik wycieczki
K. Wojtkowiak
Admin dnia 15 grudzień 2014 20:09 · Drukuj

Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w czasie ferii świątecznych

Spojrzeliśmy w oczy królowej Egiptu Nefretete!

Dzięki operatywności Nadii Dobrowolskiej i Wiktorii Rogowskiej z kl. IIId uczniowie Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy byli na wycieczce w Berlinie. Przekonały one ponad 40 osób i nauczycieli opiekunów, że warto zwiedzić miasto i poznać arcydzieła kultury światowej zgromadzone w Muzeum Egipskim w Berlinie, między innymi popiersie tytułowej królowej Nefretete, skarb króla Priama znaleziony przez H. Schliemanna w opisywanej przez Homera w ,,Iliadzie” mitycznej Troi. Należy dodać, że muzeum to zawiera jedną z największych w Europie kolekcję zabytków starożytnego Egiptu, można w nim też obejrzeć mumie ludzkie i zwierząt, niezliczoną ilość sarkofagów, rzeźb z różnych okresów, papirusów i innych bezcennych obiektów, niektórych wykonanych kilka tysięcy lat p.n.e.
Admin dnia 15 grudzień 2014 19:58 Czytaj więcej · 51 Czytań · Drukuj

Krzesali hołubce aż buty spadały z nóg…

Krzesali hołubce aż buty spadały z nóg…


10 listopada 2014r. w przeddzień rocznicy społeczność Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy tradycyjnie obchodziła dzień odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli. Wielkie wrażenie zrobił odczytany przy werblach apel wzywający wszystkich, którzy przez wieki przelewali krew za ,,biało – czerwoną”.
W nastrój podniosły, czasem radosny, a czasem nostalgiczny wprawiały śpiewane przez solistów (Kamila Sokołowska, Maciej Śmiechowski, Natalia Mydłowska), zespół wokalny i wykonane przez instrumentalistów (Piotr Kowalski, Kornel Antczak, Monika Bednarowicz) piosenki i pieśni patriotyczne.
Admin dnia 27 listopad 2014 11:31 Czytaj więcej · 109 Czytań · Drukuj

Strona 1 z 15 1 2 3 4 > >>
CERTYFIKAT ZDAMY.PL

Strona WWW w komórce
Zeskanuj kod przy pomocy telefonu komórkowego i wejdź na stronę gimnazjum.

Rekrutacja

Gazetka Mikołajek

Filmoteka

Szkoła współpracy

Kącik anglisty

Kącik zdrowia

Szkoła w ruchu

Copyright by mark8pro © 2006-2014


Zarządzaj serwisem

Powered by PHP-Fusion © 2003-2006Fusion 6 by: PHP-Fusion Themes433522 Unikalnych wizyt
Darmowy Hosting zapewnia YoYo.pl | WebTips.pl - Centrum Webmastera