Oficjalna strona Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy
Strona Główna · Samorząd Uczniowski · Galeria · E-dziennik · Misja i wizja gimnazjum · Wykaz podręczników30 Wrzesień 2014 23:52

X Nie pokazuj więcej
Nasza strona WWW wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Dowiedz się więcej o polityce plików "cookies".
Nawigacja

Samorząd Uczniowski

Strefa rodzica

Szkolne Sukcesy

Wyniki konkursów

Witamy

Serdecznie witamy na oficjalnej stronie
Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy


Dzięki naszej witrynie w łatwy sposób dotrzecie do informacji dotyczących naszej placówki.


Ubezpieczenie
Ubezpieczenie uczniów
od następstw nieszczęśliwych wypadków na rok szkolny 2014/2015
Powszechny Zakład Ubezpieczeń SA Inspektorat w Koninie


suma ubezpieczenia 7.000 zł - składka 33 zł
suma ubezpieczenia 8.000 zł - składka 36 zł

Termin wpłaty do 20.09.2014 r. (do wychowawcy klasy)

Admin dnia 10 wrzesień 2014 16:36 · Drukuj

Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015


1 września rozpoczął się w nowy rok szkolny. Uroczysta inauguracja miała miejsce na holu szkoły. Prowadząca uroczystość pani wicedyrektor Dorota Romańska szczególnie serdecznie powitała 139 pierwszoklasistów. W klasach drugich i trzecich naukę rozpocznie 242 uczniów, a więc łącznie będzie w gimnazjum 381 uczniów.
Powitani zostali też nowi pracownicy – nauczycielka muzyki pani Sylwia Nowicka, biologii pani Dominika Makuła oraz pracownik obsługi pani Anna Janiak.
Admin dnia 10 wrzesień 2014 16:29 Czytaj więcej · 86 Czytań · Drukuj

Korekta wykazu podręczników
Komunikaty
Korekta wykazu podręczników

Z przykrością informujemy, że w wykazie podręczników dla klas trzecich wkradł się błąd. Dotyczy to podręcznika i ćwiczeń do języka angielskiego. Zaktualizowany wykaz znajduje się już na stronie w "Wykazie podręczników".

Za powstałe utrudnienia przepraszamy.
Admin dnia 18 lipiec 2014 10:49 · Drukuj

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

Zakończenie roku szkolnego - czas podsumowań, podziękowań i pożegnań…


27 czerwca odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów i zakończenia roku szkolnego 2013/2014.
W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście m.in. Zastępca Burmistrza Miasta Słupcy – Tomasz Garsztka, , Radne Rady Miasta – Elżbieta Kapturska i Barbara Biskupska,Komendant Komendy Powiatowej Policji w Słupcy – Zbigniew Malina, Sekretarz Rady Rodziców – Paulina Kaźmierczak oraz zaproszeni rodzice.
Pani Dyrektor Maria Żarnecka po raz kolejny wręczyła statuetkę za przyznany przez radę pedagogiczną honorowy tytuł Copernicusa dla absolwenta, który w ciągu trzech lat nauki otrzymał najwyższą średnią oceni wyróżniał się uczestnictwem w konkursach i pracach na rzecz szkoły– w tym roku było dwoje takich uczniów: Weronika Woźniak i Marcel Kędziora .

Admin dnia 29 czerwiec 2014 11:23 Czytaj więcej · 355 Czytań · Drukuj

SZYMON w finale

SZYMON w finale Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym


W poniedziałek 9 czerwca 2014r. w Zespole Szkół Ekonomiczno- Usługowych w Żychlinie koło Konina odbyły się finał Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. W konkursie wzięło udział 53 uczestników z całej Wielkopolski , wśród nich uczeń naszego gimnazjum SZYMON ANDRZEJAK z kl. III G , pod opieką p. Henryka Szurka. Konkurs sprawdzał wiedzę o samorządzie terytorialnym. Wśród pytań znalazły się kwestie związane z ważnymi rocznicami , w tym o 25-leciu częściowo wolnych wyborów parlamentarnych w Polsce , pytania dotyczyły funkcjonowania najważniejszych organów w Unii Europejskiej, działalności organizacji pozarządowych i kompetencji różnych szczebli władz samorządowych.
Admin dnia 17 czerwiec 2014 13:58 Czytaj więcej · 270 Czytań · Drukuj

Lekcje wolności w gimnazjum

Lekcje wolności w gimnazjum


Z okazji 25 rocznicy obrad Okrągłego Stołu i wyborów parlamentarnych 4 czerwca 1989r. w gimnazjum odbyło się wiele ciekawych inicjatyw. Wydarzenia te były początkiem nowego etapu w życiu Polaków – życia w wolnej Polsce. Wtedy, 4 czerwca 1989 roku, wszyscy poczuliśmy się prawdziwie wolni. Wolność czuliśmy na każdym kroku. Wolność nie jest jednak nam dana raz na zawsze. Trzeba o nią nieustannie się troszczyć. Wolności trzeba się także uczyć. Młodzież gimnazjum podjęła szereg działań, które nazwano symbolicznie „lekcjami wolności”. Miały one na celu przybliżyć genezę i skutki tamtych wydarzeń, ale przede wszystkim pobudzić młodzież do dyskusji i działań. Lekcje wos-u i historii wprowadzały w klimat tamtych wydarzeń, prezentacje multimedialne wzbogacały i uzupełniały informacje na ten temat. Ukoronowaniem był aktywny udział w zorganizowanej manifestacji szkół słupeckich i złożenie kwiatów pod pomnikiem Niepodległości .
Admin dnia 09 czerwiec 2014 11:05 · Drukuj

Eksperymenty w Centrum Nauki Experymentarium w Łodzi

Eksperymenty w Centrum Nauki Experymentarium w Łodzi


12 maja 2014r. udaliśmy się na wycieczkę do Łodzi – było nas 46 uczniów
z Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy z klas: IIa, IIb, IIc, IId, IIf, Ib i czworo opiekunów: p. W. Matuszewska, p. L. Bednarek, p. M. Chakrar, p. E. Kistela. Pojechaliśmy nie tylko w celu rozrywki, ale zdobywaliśmy też wiedzę. Spytacie gdzie. Otóż tym miejscem było Centrum Nauki Experymentarium, w którym korzystaliśmy z interaktywnych stanowiski eksponatów, przeprowadzaliśmy doświadczenia, zgłębialiśmy tajniki świata fizyki i otaczającego świata. Niewątpliwie atrakcją był ,,kosmiczny tunel”; w nim traciliśmy grunt pod nogami (dosłownie!), a niektórym zakręciło się w głowie.
Komedia w kinie i gra elektroniczna wymagająca spostrzegawczości oraz sprytu sprawiły, że czas spędziliśmy miło… Nie chciało się wracać do Słupcy!

Uczestnicy wycieczki
Admin dnia 23 maj 2014 11:53 · Drukuj

Sukces Szymona

Szymon najlepszy w powiecie


W piątek 9 maja 2014r. w Strzałkowie odbyły się eliminacje powiatowe do Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. W konkursie wzięło udział czternastu uczestników z pięciu gimnazjów naszego powiatu. Miejsce pierwsze zajął przedstawiciel naszego gimnazjum SZYMON ANDRZEJAK uczeń kl.IIIG pod opieką p. Henryka Szurka. Szymon będzie reprezentował powiat na wojewódzkim finale konkursu, który odbędzie się 9 czerwca w Żychlinie. Wielkopolski Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym organizowany jest od 1994 roku, celem tego konkursu jest przybliżanie młodzieży gimnazjalnej wiedzy z zakresu funkcjonowania i rozwoju samorządu oraz zainteresowanie jej ideą samorządności. Szymonowi i jego opiekunowi serdecznie gratulujemy.

Admin dnia 17 maj 2014 19:15 · Drukuj

10 - lecie Słupcy w Unii Europejskiej

10 - lecie Słupcy w Unii Europejskiej


Z okazji miejskich obchodów jubileuszu 10 - lecia Słupcy w Unii Europejskiej 9 maja 2014 w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy odbyła się uroczystość z udziałem zaproszonych gości. Organizatorem imprezy było Gimnazjum oraz Urząd Miasta Słupcy.
Na początek młodzież słupeckiej szkoły przedstawiła ponad godzinny program artystyczny. Zaprezentowała ludowy taniec mazur, były występy zespołu wokalnego „Gimnazjalne Ósemki”, reprezentanci klas drugich i trzecich wzięli udział w quizie wiedzowym dotyczącym Unii Europejskiej. W zmaganiach tych najlepsi okazali się Kacper Ciążyński i Wojciech Janiak z klasy IIe, II miejsce zajął P.Samul z klasy IIf, III miejsce przypadło w udziale M.Kędziorze i Szymonowi Śniegockiemu z klasy IIIf.
Admin dnia 16 maj 2014 10:43 Czytaj więcej · 371 Czytań · Drukuj

XX Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży
Wiadomości
XX Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży

Do XX Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży zakwalifikowały się uczennice: Paulina Nadgrodkiewicz i Weronika Woźniak.

Gratulujemy!
Admin dnia 30 kwiecień 2014 16:57 · Drukuj

Profilaktyka w słupeckim gimnazjum

Profilaktyka w słupeckim gimnazjum


W dniu 8.04.2014r. w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy odbył się Szkolny Dzień Profilaktyki, obchodzony pod hasłem „Bezpieczny w szkole, na drodze i w grupie rówieśniczej”. W tym dniu „z profilaktyką” spotkali się uczniowie klas I – II, natomiast trzecioklasiści uczestniczyli w obchodach w dniu 11.04.2014r.
Dzień ten był pełen ciekawych zajęć i wyzwań na różnych polach. Młodzież podczas rywalizacji klas ubrana była w stroje nawiązujące kolorystycznie do wylosowanej wcześniej barwy.

Admin dnia 30 kwiecień 2014 16:44 Czytaj więcej · 301 Czytań · Drukuj

Strona 1 z 13 1 2 3 4 > >>
CERTYFIKAT ZDAMY.PL

Strona WWW w komórce
Zeskanuj kod przy pomocy telefonu komórkowego i wejdź na stronę gimnazjum.

Rekrutacja

Gazetka Mikołajek

Filmoteka

Szkoła współpracy

Kącik anglisty

Kącik zdrowia

Szkoła w ruchu

Copyright by mark8pro © 2006-2014


Zarządzaj serwisem

Powered by PHP-Fusion © 2003-2006Fusion 6 by: PHP-Fusion Themes387547 Unikalnych wizyt
Darmowy Hosting zapewnia YoYo.pl | WebTips.pl - Centrum Webmastera