Oficjalna strona Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy
Strona Główna · Strefa Rodzica · E-dziennik · Plan lekcji · Wykaz podręczników · e-Podręczniki · Kontakt · Facebook22 Październik 2016 09:00

X Nie pokazuj więcej
Nasza strona WWW wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Dowiedz się więcej o polityce plików "cookies".
Nawigacja
Strona Główna
Lokalizacja Gimnazjum
Dyrekcja
Kadra Pedagogiczna
Pracownicy Niepedagogiczni
Dokumenty Szkoły
Informacje szkolne
Strefa Rodzica
Ubezpieczenie NNW
Misja i wizja gimnazjum
Historia Gimnazjum
Galeria
Certyfikaty
Archiwum
Linki

BIP

Kącik językowy

Kącik zdrowia

Witamy

Serdecznie witamy na oficjalnej stronie
Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy


Dzięki naszej witrynie w łatwy sposób dotrzecie do informacji dotyczących naszej placówki.


News
Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2016

Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2016

28 września 2016 roku na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zagórowie odbyła się Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2016/2017 połączona z Mistrzostwami Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych.
Wicestarosta pan Szymon Grzywiński wraz dyrektorem Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego panem Dariuszem Mielcarkiem wyróżnili szkoły, które osiągnęły najlepsze wyniki we współzawodnictwie sportowym w roku szkolnym 2015/2016.

Admin dnia 18 październik 2016 19:41 · Czytaj więcej · 7 Czytań · Drukuj
Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju

Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju

W dniu 8 października 2016 roku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju w kategorii chłopców. Zawody zostały zorganizowane przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy na hali widowiskowo- sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Słupcy. Nasze gimnazjum reprezentowali następujący uczniowie: Jakub Jasiak kl.3d, Bartosz Wysokowski kl. 3d, Mateusz Andrzejewski kl.3a, Jakub Białczyk kl.3a, Damian Wiśniewski kl. 3a, Kacper Kawski kl. 3f, Albert Kowalewski kl.1e, Ignacy Celmer kl. 1e, Kamil Majda kl. 1b i Szymon Grabowski kl. 3e. Opiekunem drużyny była pani Karolina Wilczewska.
Admin dnia 11 październik 2016 18:58
Czytaj więcej · 26 Czytań · Drukuj
Popołudniowe czytanie Henryka Sienkiewicza
Wiadomości
„Kiedy otwierasz książkę, wkraczasz jakby do teatru:
najpierw jest kurtyna, odsuwasz ją i przedstawienie się zaczyna” –
pod takim hasłem 7 października 2016 r. w godzinach 16:30 – 21:00 w Gimnazjum im. M. Kopernika odbyło się popołudniowe czytanie Henryka Sienkiewicza. Uczniowie mogli zapoznać się z niesamowitymi przygodami bohaterów powieści pt. ”Ogniem i mieczem”. Każdy uczestnik spotkania głośno czytał wybrany fragment powieści, później młodzież wzięła udział w projekcji fragmentów filmu w reżyserii J. Hoffmana. Wspólne biesiadowanie umiliły uczennice, które pod opieką pani A. Kuchowicz w ramach kulinarnych warsztatów przygotowały smaczny posiłek dla miłośników prozy Sienkiewicza. Gimnazjalne czytanie H. Sienkiewicza było realizacją jednego z zadań w ramach obchodów Roku Sienkiewicza. Spotkanie młodzieży zorganizowały: pani M. Brzezińska, pani E. Kistela, pani M. Krygiel oraz pani A. Kuchowicz.

Admin dnia 10 październik 2016 19:56 · Drukuj
Wolontariat ponad barierami

Projekt "Wolontariat ponad barierami. Działam dla dobra innych i własnego rozwoju"

Z radością informujemy, że w wyniku przeprowadzonej rekrutacji nasza szkoła została zakwalifikowana do projektu "Wolontariat ponad barierami. Działam dla dobra innych i własnego rozwoju" realizowanego na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej przez Stowarzyszenie TALENT. W jego ramach przeprowadzone będą zajęcia z nauki programowania komputerów, skierowane do uczniów gimnazjum, na które zapraszamy serdecznie zapraszamy. Zajęcia będą prowadzić wytypowani i przeszkoleni uczniowie naszego gimnazjum tj. Piotr Szelejewski i Adam Urbaniak. Zgłoszenia chętnych uczniów do udziału w zajęciach przyjmuje p. Marek Ratajczyk.

Admin dnia 05 październik 2016 19:16 · Drukuj
Ślubowanie klas pierwszych

Przyjęci w poczet uczniów

Dnia 30 września b.r. w Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy 124 uczniów klas pierwszych złożyło uroczyste ślubowanie i stało się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Uroczystość uświetnili zaproszenie goście, w tym przewodnicząca Rady Rodziców pani Danuta Śmiechowska oraz przedstawiciel policji pan Robert Górny.
Na wstępie głos zabrała pani dyrektor Maria Żarnecka, która w swym wystąpieniu mówiła o zadaniach, przed jakimi stoi młodzież, o wartościach, jakie powinna pielęgnować, a także o przyjaźniach, które zawiążą w murach tej szkoły. Życzyła im także sukcesów, wytrwałości i realizowania najśmielszych marzeń, a na pewno wszyscy i nauczyciele, i rodzice będą ich wspierać w dążeniu do celu.
Zanim jedna pierwszoklasiści mogli powtórzyć słowa roty ślubowania, pod okiem uczniów klas trzecich, musieli wykazać się wiedzą o szkole i zatrudnionych w niej osobach, zaprezentować swoje talenty poetyckie, plastyczne lub sportowe. Różnego rodzaju konkurencje i konkursy, w których brali udział uczniowie przeplatane były występami wokalnymi starszych koleżanek. Ten miniegzamin zdali jednak pomyślnie i zostali oficjalnie przyjęci w poczet pełnoprawnych gimnazjalistów.
Wieczorem zaś wszyscy uczniowie klas pierwszych pod okiem wychowawców brali udział w specjalnie dla niech zorganizowanej integracyjnej dyskotece.
Red. Ewa Tymińska

Admin dnia 05 październik 2016 19:00 · Drukuj
Wybory do SU

Wybory do SU

30 września 2016 odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.
Kandydaci na przewodniczącego SU prowadzili ciekawą kampanię wyborczą. W swoich programach zawarli wiele ciekawych pomysłów np. organizacja maratonów filmowych, wyborów na najlepszego nauczyciela. Inny kandydat zaproponował organizację uczniowskich korepetycji, kiermaszu ciastek, losowanie kartek na organizowanie przez klasy zabawnych świąt np. święta czekolady. Ciekawym pomysłem była propozycja jednego z kandydatów organizacji tygodnia krajoznawczego. Wszyscy kandydaci proponowali kontynuację sprawdzonych już akcji SU np. losowanie szczęśliwego numerka, organizowanie dyskotek, kontynuacja muzycznych przerw. Rywalizacja była zacięta.
Wyniki ogłoszono o 13.00, przewodniczącą została Dominika Biadasz z klasy III d, zastępcą Julia Wojtczak zklasy III f.

Admin dnia 05 październik 2016 18:57 · Drukuj
Projekty i programy prozdrowotne


Projekty i programy prozdrowotne
realizowane w Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy
w roku szkolnym 2016/2017.
Admin dnia 19 wrzesień 2016 19:22 · Drukuj
Program FLEX

Program FLEX

W imieniu Ambasady Stanów Zjednoczonych w Polsce oraz American Councils for International Education zwracamy się z prośbą o przekazanie uczniom informacji o możliwości udziału w Programie FLEX w roku szkolnym 2017/2018. Program skierowany jest do uczniów klas trzecich gimnazjum oraz klas pierwszych liceum zainteresowanych możliwością nauki w amerykańskiej szkole średniej.
Admin dnia 19 wrzesień 2016 19:03 · Drukuj
Biało-czerwone kwiaty symbolem naszej pamięci.

Biało-czerwone kwiaty symbolem naszej pamięci.

1 września to data w pamięci Polaków tragiczna. Na młode państwo polskie po zaledwie 21 latach niepodległości napadło państwo niemieckie, w którym szaleństwo nazistowskiej wizji świata opanowało władzę i społeczeństwo. Rząd polski nie spodziewał się, że 23 sierpnia 1939 zostanie zawarty akt, który łamał będzie wszelkie honorowe rozwiązania spraw polityki zagranicznej zwany paktem Ribbentrop- Mołotow. W pierwszych dniach września zawiedli sojusznicy polscy: Francja i Anglia, które swą pomoc dla naszej ojczyzny ograniczyli do minimum. Po zaledwie 17 dniach po napaści III Rzeszy drugie państwo totalitarne głoszące komunizm zaatakowało nas od wschodu. Rząd II Rzeczpospolitej, który zabezpieczył granicę wschodnią paktem o nieagresji z 1932 roku nie był przygotowany na taki scenariusz. Nastąpił straszny okres w życiu naszych pradziadków, którzy przeznaczeni zostali do biologicznego wyniszczenia i statusu bezwolnych ,,podludzi’’.
Admin dnia 06 wrzesień 2016 09:22
Czytaj więcej · 64 Czytań · Drukuj
Rozpoczęcie roku szkolnego w gimnazjum

Rozpoczęcie roku szkolnego w gimnazjum

Rozpoczęcie roku w gimnazjum – jak co roku od 1999 roku Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy w swoje progi przyjęło uczniów klas I. Tak jak wtedy, przed siedemnastu laty, tak i teraz jest to rocznik w pewnym sensie historyczny. Tamten był pierwszym, który rozpoczął naukę w nowej, zreformowanej szkole, ten jest prawdopodobnie ostatnim, który naukę będzie w niej realizował w cyklu trzyletnim i gimnazjum w takiej formule będzie zamykał. W tym roku w klasach pierwszych uczyć się będzie 124 uczniów. Wychowawcami zostali: klasa 1a – pani Agnieszka Hildebrandt, 1b – pani Liliana Bednarek, 1c – pani Agnieszka Radziszewska, 1d – pani Marta Mójta, 1e – pani Renata Nowicka i 1f – pani Ewa Tymińska. Podczas spotkania z pierwszoklasistami pani dyrektor Maria Żarnecka życzyła, aby nauka była dla nich przyjemnością, a efekty ich wysiłków przynosiły wszystkim wiele satysfakcji, aby wiedza, którą zdobędą w murach tej szkoły stała się skarbnicą, z której czerpać będą mogli przez całe życie. Bo „Prawdziwą miarą wartości człowieka jest to, na ile jego sukces jest przydatny dla innych”. Pani dyrektor złożyła także życzenia rodzicom, którym życzyła spokojnego roku szkolnego i owocnej współpracy z nauczycielami oraz dumy ze swoich dzieci a także spełnienia nadziei w nich pokładanych.
Admin dnia 01 wrzesień 2016 15:33 · Drukuj
Dzień absolwenta 2016

PODSUMOWANIE ROKU W SŁUPECKIM GIMNAZJUM

24 czerwca 2016r. w Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 i pożegnanie absolwentów rocznika 2016. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: burmistrz Słupcy Michał Pyrzyk, przedstawiciele Rady Miasta, Rady Rodziców z przewodniczącą Danutą Śmiechowską, nauczyciele, pracownicy szkoły i oczywiście sami uczniowie. Na wstępie zgodnie z tradycją pani dyrektor Maria Żarnecka dokonała podsumowania roku szkolnego.
Admin dnia 27 czerwiec 2016 16:52
Czytaj więcej · 255 Czytań · Drukuj

Strona 1 z 27 1 2 3 4 > >>
Rekrutacja

Samorząd Uczniowski

Gazetka Mikołajek

Szkolne Sukcesy

Wyniki konkursów

Strefa rodzica

Filmoteka