Oficjalna strona Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy
Strona Główna · Strefa Rodzica · E-dziennik · Plan lekcji · Wykaz podręczników · e-Podręczniki · Kontakt · Facebook · Logowanie 17 Styczeń 2019 04:08

X Nie pokazuj więcej
Nasza strona WWW wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Dowiedz się więcej o polityce plików "cookies".
Nawigacja
Strona Główna
Lokalizacja Gimnazjum
Dyrekcja
Kadra Pedagogiczna
Pracownicy Niepedagogiczni
Dokumenty Szkoły
Informacje szkolne
Strefa Rodzica
Ubezpieczenie NNW
Misja i wizja gimnazjum
Historia Gimnazjum
Galeria
Certyfikaty
Archiwum
Poczta
Linki
Egzamin gimnazjalny
DBI
Cyfrowobezpieczni.pl
Kącik językowy
Kącik zdrowia
Witamy

Zgodnie z decyzją MEN dotyczącą likwidacji gimnazjów z dnia 1.09.2017 r.
Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy przyjęło nazwę
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Słupcy


News
Pogrążeni w smutku i żałobie


Pogrążeni w smutku i żałobie pragniemy poinformować, że zmarł nasz kolega Piotr Królikiewicz. Będziemy go pamiętali jako wspaniałego, wrażliwego i doskonałego muzyka. Rodzinie i przyjaciołom bardzo współczujemy.


Koleżanki i Koledzy
Admin dnia 02 styczeń 2019 14:34 · Drukuj
Jasełka 2018

Niezwykły spektakl przygotowali uczniowie klas III słupeckiego gimnazjum. Spektakl przygotowała i wyreżyserowała Maria Wyszyńska. W spektaklu wykonawców jasełkowego przedstawienia wsparły rewelacyjne “Gimnazjalne Ósemki”.

Spektakl nosił tytuł “Jam jest”, a scenariusz napisała Maria Wyszyńska. Gimnazjalne Ósemki pod kierunkiem Piotra Królikiewicza pokazały niezwykle wysoki poziom wykonawczy. Żal, że są to ostatnie występy tego zespołu.
Trzeba też zwrócić uwagę na świetnie przygotowaną atmosferę na sali, gdzie zebrana publiczność nie siedziała jak zawsze w długich rzędach krzeseł ale przy dużych stołach, na których paliły się świece, co dawało prawdziwie świąteczny i klubowy nastrój. Gratulacje dla gimnazjum.
Admin dnia 24 grudzień 2018 10:51
Czytaj więcej · 68 Czytań · Drukuj
Słupca pomaga Radkowi
Admin dnia 14 grudzień 2018 01:46 · Drukuj
Święto Niepodległości

Święto Niepodległości

W dniu 9 listopada 2018 oddziały gimnazjalne Szkoły Podstawowej nr 3 obchodziły Święto Niepodległości 11 listopada. Podczas godzin wychowawczych odbył się uroczysty apel w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
O godzinie 11.11 uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi wspólnie zaśpiewali 3 zwrotki hymnu państwowego.
Admin dnia 26 listopad 2018 15:56
Czytaj więcej · 64 Czytań · Drukuj
Dzień Papieski

„Promieniowanie ojcostwa” XVIII Dzień Papieski.

Jak co roku gimnazjaliści mieli okazję poznać postać i nauczanie Jana Pawła II. Ponieważ tegoroczne hasło pięknie splata się ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości, podczas lekcji religii młodzież miała okazję rozważać pojęcia: ojciec, ojcowizna, Ojczyzna.
Dla papieża patriotyzm wiązał się w bardzo dużym stopniu z troską o duchową dojrzałość, z pracą nad sobą i wymaganiem od siebie. Był przekonany, że człowiek dobrze ukształtowany intelektualnie i duchowo jest wielkim skarbem dla Ojczyzny, a ona jest silna mocą swoich obywateli.
Admin dnia 28 październik 2018 21:53
Czytaj więcej · 90 Czytań · Drukuj
Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej 2018

12 października 2018 roku o godzinie 8:00 w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zaproszeni goście, grono pedagogiczne, pracownicy administracji gimnazjum oraz trzecioklasiści
w jesiennej scenerii spotkali się na holu szkolnym. Po serdecznym przywitaniu zgromadzonych na uroczystości głos zabrała pani dyrektor Agnieszka Orchowska. W swoim przemówieniu oczywiście podkreśliła trud nauczyciela, ale zwróciła szczególna uwagę
na kształtowanie właściwych postaw młodego człowieka. Codzienna praca nauczyciela to także nauka prawdziwych, najważniejszych wartości, których ponadczasowość mimo szybkiego rozwoju cywilizacyjnego jest niepowtarzalna. Pani dyrektor wiele ciepłych słów i serdecznych życzeń skierowała pod adresem wszystkich pracowników gimnazjum. Bardzo miłym akcentem uroczystości było nagrodzenie nauczycieli, których praca, sukcesy wpłynęły na podniesienie jakości nauczania. Nagrodą Burmistrza Miasta Słupcy została uhonorowana pani Henryka Hanc. Natomiast nagrody dyrektora szkoły otrzymali: pan Jakub Chmiel, pani Aneta Mizerska, pani Renata Nowicka i pani Danuta Pradelska.
Admin dnia 28 październik 2018 21:49
Czytaj więcej · 101 Czytań · Drukuj
Zakończenie roku szkolnego
Wiadomości
Zakończenie roku w gimnazjum

W dniu 22.06.2018r. w budynku Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy miało miejsce uroczyste pożegnanie absolwentów – uczniów klas III, a także zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas II, którzy od września będą ostatnim rocznikiem gimnazjum. Podczas uroczystości wręczono nagrody dla uczniów, którzy uzyskali najwyższe noty w klasyfikacji. I tak zaszczytny tytuł Copernicusa za najwyższą średnią z trzech lat nauki i wzorowe zachowanie zdobył Adam Urbaniak – uczeń klasy 3d – średnia 5,67.
Admin dnia 29 czerwiec 2018 11:28
Czytaj więcej · 260 Czytań · Drukuj
Trudna sztuka mówienia o uczuciach

Trudna sztuka mówienia o uczuciach

24 maja uczniowie oddziałów gimnazjalnych III a i III e SP3 wzięli udział w spektaklu pt. Mewa” wyreżyserowanym przez Marię Spiss w Teatrze im A. Fredry w Gnieźnie. To dzieło o wielkim poszukiwaniu i pragnieniu miłości, ale też o fiasku tych poszukiwań. W świecie Antoniego Czechowa wszyscy kochają, ale niestety nie tego, kogo powinni, są kochani, ale nie przez tych, których pragną. „Mewa” to również opowieść o niespełnionej miłości do sztuki, refleksja o jej istocie i sensie, a także o kondycji samego artysty. Współczesna adaptacja dramatu to także opowieść o poszukiwaniu własnej drogi w życiu, wybieraniu kompromisów, a nawet rezygnacji z marzeń i konsekwencji takich wyborów.
Admin dnia 18 czerwiec 2018 12:05
Czytaj więcej · 194 Czytań · Drukuj
POKAZ MODY Z OKAZJI DNI RODZINY

POKAZ MODY Z OKAZJI DNI RODZINY

W dniu 30.05.2018r. w budynku gimnazjum odbyło się spotkanie przygotowane przez wolontariuszy działających w szkole. W spotkaniu tym uczestniczyli rodzice, a także zaprzyjaźnieni wychowankowie z SOSW w Słupcy wraz z opiekunami. Była to forma podziękowania rodzicom uczniów za wrażliwość, okazywane serce, ofiarność, dobroć, które to wartości głownie przecież wynieśli z domu rodzinnego. To dzięki rodzicom i swoim rodzinom potrafią innym ludziom ofiarować to, co mają najcenniejszego – swoje serce, a niosą je w otwartych dłoniach do drugiego, potrzebującego człowieka. Praca w klubach wolontariuszy tylko im to umożliwia.
Admin dnia 18 czerwiec 2018 12:01
Czytaj więcej · 237 Czytań · Drukuj
MUFINY NA DNI RODZINY

MUFINY NA DNI RODZINY

Urząd Miasta wspólnie ze Stowarzyszeniem Apolinarego Szleuty, MDK, MOSiR-em, CK Muzyk i Klubem Seniora zaprosił słupczan na Słupeckie Dni Rodziny, które 27.05. 2018r. miały miejsce na Skwerku Szeluty. Podczas tej imprezy rozstrzygnięto także konkurs Muffiny na Dni Rodziny, gdzie II miejsce zajęły Julia Zastawa i Maja Klajewska, które reprezentowały Szkolne Koło Caritas i Szkolny Klub Wolontariatu działające w oddziałach gimnazjalnych przy SP3 w Słupcy.
Admin dnia 18 czerwiec 2018 11:54 · Drukuj
Dzień Sportu Szkolnego

Dzień Sportu Szkolnego

W dniu 30 maja 2018 roku w oddziałach gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupcy zorganizowano „Dzień Dziecka” w formie Dnia Sportu Szkolnego.
Głównymi organizatorami tego święta byli nauczyciele wychowania fizycznego pani Karolina Wilczewska i pan Jacek Smuszkiewicz.
O godzinie 8.30 uczniowie spotkali się w szkole i wspólnie z wychowawcami udali się na Stadion Miejski przy ulicy Gajowej w Słupcy. Imprezę szkolną otworzył wicedyrektor szkoły pan Henryk Szurek życząc wszystkim uczniom i pracownikom przyjemnej zabawy. Następnie uczennice koła tanecznego „Afera” zaprezentowały swój układ taneczny : Martyna Wróblewska 3b, Paulina Chojnacka 3b i Wiktoria Słupska 2b.
Admin dnia 05 czerwiec 2018 12:00
Czytaj więcej · 218 Czytań · Drukuj
Strona 1 z 34 1 2 3 4 > >>
Strona SP3 w Słupcy
Samorząd Uczniowski
Gazetka Mikołajek
Szkolne Sukcesy
Wyniki konkursów
Strefa rodzica
Filmoteka