Oficjalna strona Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy
Strona Główna · Samorząd Uczniowski · Galeria · E-dziennik · Misja i wizja gimnazjum · Wykaz podręczników25 Październik 2014 16:31

X Nie pokazuj więcej
Nasza strona WWW wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Dowiedz się więcej o polityce plików "cookies".
Nawigacja

Samorząd Uczniowski

Strefa rodzica

Szkolne Sukcesy

Wyniki konkursów

Witamy

Serdecznie witamy na oficjalnej stronie
Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy


Dzięki naszej witrynie w łatwy sposób dotrzecie do informacji dotyczących naszej placówki.


Dyżur nauczycieli
Komunikaty
Dyżur nauczycieli

Dnia 23 października 2014 r. w godzinach od 17:00 do 18:30 odbędzie się dyżur nauczycieli słupeckiego gimnazjum.
Wszystkich Rodziców i Opiekunów serdecznie zapraszamy.

Admin dnia 20 październik 2014 19:28 · Drukuj

Jeżdżę z głową
Wiadomości
„Jeżdżę z głową”


Gimnazjum im. M. Kopernika zostało zakwalifikowane do 3. edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Jeżdżę z głową”. Uczniowie klasy Ic i Id pod opieką pani Magdaleny Suszki – Golak oraz pani Mirosławy Krygiel wezmą udział w dwóch etapach programu, którego celem jest zapoznanie gimnazjalistów z podstawową wiedzą z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i zaangażowanie uczniów w działalność społeczną, czyli dzielenie się wiedzą poprzez współpracę z lokalną społecznością.

Admin dnia 20 październik 2014 10:22 Czytaj więcej · 11 Czytań · Drukuj

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej


Uczniowie i pracownicy Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy 14 października uroczyście obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Po spotkaniach z wychowawcami uczniowie wzięli udział w akademii. Uroczystość swoją obecnością uświetnili: A. Kolska – Hypka - kierownik Referatu Oświaty Kultury Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki, Z. Malina – komendant Komendy Powiatowej Policji w Słupcy, S. Gołębiak – dowódca jednostki ratowniczo – gaśniczej KPPSP w Słupcy oraz ks. T. Ryś proboszcz parafii p. w. św. Wawrzyńca.

Admin dnia 19 październik 2014 23:33 Czytaj więcej · 62 Czytań · Drukuj

Bezcenna lekcja

Bezcenna lekcja


Rok 2014 obfituje w ważne dla Polski wydarzenia historyczne, co przypominał Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej. W związku z tym uczniowie klas IIIc i IIIf Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy pod opieką p. W. Matuszewskiej i p. M. Skrzypczak zaprosili 10 października 2014r. na lekcje p. Edmunda Głogowskiego, sybiraka, by opowiedział o swoich przeżyciach z okresu zsyłki na Syberię po zajęciu Polski przez ZSRR 17 września 1939 roku.
P. Głogowski niezwykle emocjonalnie przedstawił nam swoje wspomnienia. Pokazał wiele pamiątek z tego okresu, np. mapę Polski przygotowaną przez Niemcy przed agresją, dzienniczek z regulaminem ucznia uczącego się na Syberii, zeszyt wykonany z odpadów papierniczych, zdjęcia... To była bezcenna lekcja historii z człowiekiem, który na własnej skórze doświadczył okrucieństwa wojny.
Uzupełnieniem spotkania była wystawa w bibliotece szkolnej zorganizowana przez p. E. Kistelę, a przedstawiająca zdjęcia z miejsc zesłań Polaków.

Uczniowie klasy IIIc i IIIf

Admin dnia 19 październik 2014 23:12 · Drukuj

Ślubowanie klas I

Pełnoprawni gimnazjaliści


W obecności przewodniczącego Komisji Oświaty Rady Miasta Słupcy pana Romana Maruszczaka, nowo wybranej przewodniczącej Rady Rodziców pani Danuty Śmiechowskiej, dyrektor Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy – pani Marii Żarneckiej oraz wielu rodziców w piątek 26 września 2014roku odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. W ten sposób oficjalnie zostali oni przyjęci w progi gimnazjum.
Aby „zasłużyć” na ten zaszczyt, reprezentanci klas musieli wykazać się talentem plastycznym, wykonując collage pod tytułem „Co zawiera głowa gimnazjalisty?”, popisywali się swoja wiedzą na temat nowej szkoły oraz wykazali się sprawnością w celnym rzucie kulką papieru do kosza. Na zakończenie każda z klas pierwszych musiała także dokonać autoprezentacji w krótkim programie artystycznym przez siebie przygotowanym.

Admin dnia 01 październik 2014 08:41 Czytaj więcej · 155 Czytań · Drukuj

Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015


1 września rozpoczął się w nowy rok szkolny. Uroczysta inauguracja miała miejsce na holu szkoły. Prowadząca uroczystość pani wicedyrektor Dorota Romańska szczególnie serdecznie powitała 139 pierwszoklasistów. W klasach drugich i trzecich naukę rozpocznie 242 uczniów, a więc łącznie będzie w gimnazjum 381 uczniów.
Powitani zostali też nowi pracownicy – nauczycielka muzyki pani Sylwia Nowicka, biologii pani Dominika Makuła oraz pracownik obsługi pani Anna Janiak.
Admin dnia 10 wrzesień 2014 16:29 Czytaj więcej · 169 Czytań · Drukuj

Korekta wykazu podręczników
Komunikaty
Korekta wykazu podręczników

Z przykrością informujemy, że w wykazie podręczników dla klas trzecich wkradł się błąd. Dotyczy to podręcznika i ćwiczeń do języka angielskiego. Zaktualizowany wykaz znajduje się już na stronie w "Wykazie podręczników".

Za powstałe utrudnienia przepraszamy.
Admin dnia 18 lipiec 2014 10:49 · Drukuj

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

Zakończenie roku szkolnego - czas podsumowań, podziękowań i pożegnań…


27 czerwca odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów i zakończenia roku szkolnego 2013/2014.
W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście m.in. Zastępca Burmistrza Miasta Słupcy – Tomasz Garsztka, , Radne Rady Miasta – Elżbieta Kapturska i Barbara Biskupska,Komendant Komendy Powiatowej Policji w Słupcy – Zbigniew Malina, Sekretarz Rady Rodziców – Paulina Kaźmierczak oraz zaproszeni rodzice.
Pani Dyrektor Maria Żarnecka po raz kolejny wręczyła statuetkę za przyznany przez radę pedagogiczną honorowy tytuł Copernicusa dla absolwenta, który w ciągu trzech lat nauki otrzymał najwyższą średnią oceni wyróżniał się uczestnictwem w konkursach i pracach na rzecz szkoły– w tym roku było dwoje takich uczniów: Weronika Woźniak i Marcel Kędziora .

Admin dnia 29 czerwiec 2014 11:23 Czytaj więcej · 413 Czytań · Drukuj

SZYMON w finale

SZYMON w finale Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym


W poniedziałek 9 czerwca 2014r. w Zespole Szkół Ekonomiczno- Usługowych w Żychlinie koło Konina odbyły się finał Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. W konkursie wzięło udział 53 uczestników z całej Wielkopolski , wśród nich uczeń naszego gimnazjum SZYMON ANDRZEJAK z kl. III G , pod opieką p. Henryka Szurka. Konkurs sprawdzał wiedzę o samorządzie terytorialnym. Wśród pytań znalazły się kwestie związane z ważnymi rocznicami , w tym o 25-leciu częściowo wolnych wyborów parlamentarnych w Polsce , pytania dotyczyły funkcjonowania najważniejszych organów w Unii Europejskiej, działalności organizacji pozarządowych i kompetencji różnych szczebli władz samorządowych.
Admin dnia 17 czerwiec 2014 13:58 Czytaj więcej · 315 Czytań · Drukuj

Lekcje wolności w gimnazjum

Lekcje wolności w gimnazjum


Z okazji 25 rocznicy obrad Okrągłego Stołu i wyborów parlamentarnych 4 czerwca 1989r. w gimnazjum odbyło się wiele ciekawych inicjatyw. Wydarzenia te były początkiem nowego etapu w życiu Polaków – życia w wolnej Polsce. Wtedy, 4 czerwca 1989 roku, wszyscy poczuliśmy się prawdziwie wolni. Wolność czuliśmy na każdym kroku. Wolność nie jest jednak nam dana raz na zawsze. Trzeba o nią nieustannie się troszczyć. Wolności trzeba się także uczyć. Młodzież gimnazjum podjęła szereg działań, które nazwano symbolicznie „lekcjami wolności”. Miały one na celu przybliżyć genezę i skutki tamtych wydarzeń, ale przede wszystkim pobudzić młodzież do dyskusji i działań. Lekcje wos-u i historii wprowadzały w klimat tamtych wydarzeń, prezentacje multimedialne wzbogacały i uzupełniały informacje na ten temat. Ukoronowaniem był aktywny udział w zorganizowanej manifestacji szkół słupeckich i złożenie kwiatów pod pomnikiem Niepodległości .
Admin dnia 09 czerwiec 2014 11:05 · Drukuj

Losy Bliskich i losy Dalekich

”Losy Bliskich i losy Dalekich – życie Polaków w latach 1914 -1989”.


Natalia Mizerska uczennica z kl. II e z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy Finalistką V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Tematycznego ”Losy Bliskich i losy Dalekich – życie Polaków w latach 1914 -1989”.
Zakończyła się V edycja tego prestiżowego Konkursu organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie w porozumieniu z innymi Kuratorami Oświaty, we współpracy z Fundacją Armii Krajowej w Londynie. Do ostatniego etapu zakwalifikowało się 69 uczniów z całej Polski ze szkół: podstawowych, ponadgimnazjalnych i gimnazjów oraz młodzież ucząca się w polskich szkołach za granicą.
Admin dnia 30 maj 2014 17:58 Czytaj więcej · 27 Czytań · Drukuj

Strona 1 z 14 1 2 3 4 > >>
CERTYFIKAT ZDAMY.PL

Strona WWW w komórce
Zeskanuj kod przy pomocy telefonu komórkowego i wejdź na stronę gimnazjum.

Rekrutacja

Gazetka Mikołajek

Filmoteka

Szkoła współpracy

Kącik anglisty

Kącik zdrowia

Szkoła w ruchu

Copyright by mark8pro © 2006-2014


Zarządzaj serwisem

Powered by PHP-Fusion © 2003-2006Fusion 6 by: PHP-Fusion Themes397458 Unikalnych wizyt
Darmowy Hosting zapewnia YoYo.pl | WebTips.pl - Centrum Webmastera