Oficjalna strona Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy
Strona Główna · Samorząd Uczniowski · Galeria · E-dziennik · Misja i wizja gimnazjum · Wykaz podręczników03 Lipiec 2015 09:51

X Nie pokazuj więcej
Nasza strona WWW wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Dowiedz się więcej o polityce plików "cookies".
Nawigacja

Samorząd Uczniowski

Strefa rodzica

Szkolne Sukcesy

Wyniki konkursów

Witamy

Serdecznie witamy na oficjalnej stronie
Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy


Dzięki naszej witrynie w łatwy sposób dotrzecie do informacji dotyczących naszej placówki.


Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Pożegnania czas…


26 czerwca 2015r., zgodnie z kalendarzem, w Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy miało miejsce pożegnanie absolwentów rocznika 1999. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście w osobach: burmistrz Michał Pyrzyk, przewodniczący Rady Miasta Andrzej Szymkowiak, radni: Barbara Sobolewska-Biskupska, Edward Grajek, komendant KPP Zbigniew Malina, dyrektor Caritas z archidiecezji gnieźnieńskiej ks. Krzysztof Stawski, ks. Hieronim Szczepaniak, ks. Tomasz Ryś oraz rodzice z przewodniczącą Rady Rodziców Danutą Śmiechowską na czele, nauczyciele, no i oczywiście sami uczniowie. Na wstępie pani dyrektor dokonała podsumowania roku szkolnego.
Admin dnia 02 lipiec 2015 13:19 Czytaj więcej · 16 Czytań · Drukuj

Turniej Wiedzy o Ochronie Środowiska
Wiadomości
Turniej Wiedzy o Ochronie Środowiska


1 czerwca 2015 r. w Grodźcu odbył się XIV Powiatowy Turniej Wiedzy o Ochronie Środowiska. Z naszego gimnazjum po eliminacjach szkolnych do II etapu zakwalifikowali się uczniowie Nadia Dobrowolska, Zofia Nawrot i Piotr Półrul. Pytania konkursowe były dość trudne i dotyczyły różnych zagadnień z ekologii i ochrony środowiska. Z testem zmagali się uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu słupeckiego.
Admin dnia 10 czerwiec 2015 23:04 Czytaj więcej · 38 Czytań · Drukuj

Warsztaty językowe „Teenage English” oraz „Ceilidth Dancing”

Warsztaty językowe „Teenage English” oraz „Ceilidth Dancing”


W dn. 01.06.2015 r., 17 uczniów naszej szkoły pod opieką p. K. Wojtkowiak oraz p. J. Chmiela w ramach EUROPEJSKIEGO PROGRAMU EDUKACYJNEGO Nauka Bez Granic wzięło udział w warsztatach językowych „Teenage English”-dotyczących slangu młodzieżowego w języku angielskim na świecie oraz warsztatów „Ceilidth Dancing” podczas których uczniowie poznali kroki podstawowych tańców szkockich. Myślą przewodnią spotkania była nauka poprzez zabawę. Ideą warsztatów jest stworzenie projektów które są zarówno edukacyjne, interesujące i zachęcające odbiorców do interakcji.
Admin dnia 10 czerwiec 2015 12:19 Czytaj więcej · 78 Czytań · Drukuj

Dziennikarskie wyróżnienie dla gimnazjalistki
Wiadomości
Dziennikarskie wyróżnienie dla gimnazjalistki


„Niezwykłe rzeczy dzieją się w miejscach, w których mieszkamy”, takie hasło przyświecało organizowanemu przez Młodzieżowy Dom Kultury Nr 1 w Poznaniu i Klub Dziennikarski TeXT konkursowi dziennikarskiemu na temat „Wydarzenie, które wstrząsnęło moją miejscowością”.

Admin dnia 10 czerwiec 2015 12:14 Czytaj więcej · 66 Czytań · Drukuj

Sukces gimnazjalistki w Krakowie

Sukces gimnazjalistki w Krakowie


Nie pierwszy już raz uczniowie Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy osiągają sukcesy w ogólnopolskich konkursach tematycznych. Tym razem Agnieszka Michalak uczennica kl. I f została laureatką VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Losy Bliskich i losy Dalekich - życie Polaków w latach 1914-1989" objętego Honorowym Patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Admin dnia 10 czerwiec 2015 12:11 Czytaj więcej · 43 Czytań · Drukuj

NOWE LEKKOATLETYCZNE REKORDY POWIATU NASZYCH GIMNAZJALISTÓW

NOWE LEKKOATLETYCZNE REKORDY POWIATU NASZYCH GIMNAZJALISTÓW


29 maja Konin gościł uczestników rejonowej rywalizacji lekkoatletycznej szkół gimnazjalnych. Okazało się, ze był on bardzo gościnny dla naszego gimnazjum. Uczniowie naszej szkoły zdobyli bowiem 5 medali, uzyskując przy tym awans do wojewódzkiego finału w Poznaniu. Na szczególną uwagę zasługuje WERONIKA ANTCZAK z klasy 3d, która skacząc w dal 4,85 uzyskała nowy rekord naszej szkoły i powiatu słupeckiego. Podobnym sukcesem poszczycić się może również MARCIN WALCZAK z klasy 3d – ustanawiając nowy rekord szkoły i powiatu w biegu na 1000 m – uzyskując wynik 2:41,27.

Admin dnia 10 czerwiec 2015 12:08 Czytaj więcej · 33 Czytań · Drukuj

GIMNAZJALNY DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO

GIMNAZJALNY DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO


Tradycyjnie już w okolicach Dnia Dziecka słupeckie Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy organizuje Dzień Sportu Szkolnego. Tak było i w tym roku.
30 maja młodzież aktywnie spędzała czas pod okiem nauczycieli, ale i także przy dużym wsparciu swoich rodziców. Tegoroczny Dzień Sportu Szkolnego podzielony był na dwa działy. Pierwszy to Rajd rowerowy z zadaniami, a drugi to konkurencje sportowe na wesoło.
Pierwszy rozpoczął się rajd rowerowy. Po omówieniu zasad rajdu oraz szkoleniu przeprowadzonym przez Policjantów z wydziału drogowego już o godz. 8.10 wyruszyła pierwsza grupa rowerzystów. Grupy startowały co 3 minuty i miały na trasie rajdu liczącego 32 kilometry do wykonania wiele zadań (startowało 8 grup).
Admin dnia 08 czerwiec 2015 23:46 Czytaj więcej · 79 Czytań · Drukuj

Zmiana terminu wywiadówek

Wolontariat w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy


Na początek troszeczkę historii…
W Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy do roku szkolnego 2011/2012 działa Szkolne Koło Caritas. Początkowo było prowadzone przez p. Annę Kuchowicz przy współpracy z p. Martą Golimowską. Jednak duże zainteresowanie młodzieży tą formą spędzania czasu wolnego spowodowało, że wkrótce obie panie prowadziły oddzielne grupy.
W roku szkolnym 2014/2015 grupy prowadzone przez p. Golimowską zmieniły nazwę na Szkolny Klub Wolontariatu. W obu kołach skupiających wolontariuszy jest obecnie ok. 60 młodych ludzi, co stanowi 15% społeczności uczniowskiej gimnazjum.

Admin dnia 25 maj 2015 07:57 Czytaj więcej · 46 Czytań · Drukuj

MISTRZOWIE KRÓLOWEJ SPORTU

MISTRZOWIE KRÓLOWEJ SPORTU


28 kwietnia w Słupcy odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce szkół gimnazjalnych. Nowo otwarty stadion „Leśny”, z długo wyczekiwaną nawierzchnią tartanową stał się szczęśliwą areną zmagań sportowych wielu naszych uczniów. Zdobyliśmy aż 15 medali w następujących dyscyplinach: biegu na 100m, 300m, 600m, 1000m, 2000m, skoku w dal, pchnięciu kulą, rzucie oszczepem oraz sztafetach 4x100m i sztafecie szwedzkiej.
Admin dnia 21 maj 2015 14:10 Czytaj więcej · 162 Czytań · Drukuj

Konkurs informatyczny e-GIMNAZJALISTA

Konkurs informatyczny e-GIMNAZJALISTA


29 kwietnia 2015r. 12 uczniów klas II Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy wzięło udział w konkursie informatycznym e-GIMNAZJALISTA organizowanym przez Powiatowy Zespół Szkół w Bieruniu oraz Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu pod honorowym patronatem Uniwersytetu Śląskiego - Wydział Informatyki i Nauki o Materiałach w Sosnowcu.
Admin dnia 21 maj 2015 13:52 Czytaj więcej · 70 Czytań · Drukuj

"Spojrzeć w przyszłość - Szkolne Koła Caritas 2050"

"Spojrzeć w przyszłość - Szkolne Koła Caritas 2050"


W Gimnazjum im. Mikołaja w Słupcy od wielu lat działa Szkolne Koło Caritas i Szkolny Klub Wolontariatu. W tym roku Archidiecezja Białostocka oraz Caritas Diecezji Łomżyńskiej ogłosiło konkurs, pod nazwą: "Spojrzeć w przyszłość - Szkolne Koła Caritas 2050". Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu prezentacji multimedialnej, którą będzie można wykorzystać podczas spotkań formacyjnych wolontariuszy SKC. Wybrane, nagrodzone prezentacje zostaną opublikowane w drugiej części podręcznika skierowanego do opiekunów Szkolnych Kół Caritas.
Admin dnia 20 maj 2015 15:05 Czytaj więcej · 73 Czytań · Drukuj

Strona 1 z 17 1 2 3 4 > >>
CERTYFIKAT ZDAMY.PL

Strona WWW w komórce
Zeskanuj kod przy pomocy telefonu komórkowego i wejdź na stronę gimnazjum.

Rekrutacja

Gazetka Mikołajek

Filmoteka

Szkoła współpracy

Kącik anglisty

Kącik germanisty

Kącik zdrowia

Szkoła w ruchu

Copyright by mark8pro © 2006-2015


Zarządzaj serwisem

Powered by PHP-Fusion © 2003-2006Fusion 6 by: PHP-Fusion Themes489408 Unikalnych wizyt
Darmowy Hosting zapewnia YoYo.pl | WebTips.pl - Centrum Webmastera