Oficjalna strona Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy
Strona Główna · Samorząd Uczniowski · Galeria · E-dziennik · Misja i wizja gimnazjum · Wykaz podręczników11 Luty 2016 01:10

X Nie pokazuj więcej
Nasza strona WWW wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Dowiedz się więcej o polityce plików "cookies".
Nawigacja

Samorząd Uczniowski

Strefa rodzica

Szkolne Sukcesy

Wyniki konkursów

Witamy

Serdecznie witamy na oficjalnej stronie
Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy


Dzięki naszej witrynie w łatwy sposób dotrzecie do informacji dotyczących naszej placówki.


Bal Gimnazjalistów 2016

Bal Gimnazjalistów 2016

16 stycznia 2016 na holu głównym Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy po raz 14 rozbrzmiały dźwięki poloneza Wojciecha Kilara, przy których 103 uczniów klas III odtańczyło przepięknego, tradycyjnego poloneza. W takim dniu, w takim momencie, piętnastolatkowie, ubrani w eleganckie sukienki oraz swoje pierwsze poważne garnitury, wyglądali dostojnie, odświętnie i elegancko. Hol szkolny też był odpowiednio przystrojony i nie przypomniał w niczym tego zwykłego, codziennego miejsca. Nic też dziwnego, uczniowie przygotowywali się do tej chwili od kilku miesięcy. W tym roku nad układem tanecznym pochylili się pan Mariusz Rakowicz i pani Karolina Wilczewska, przy wsparciu pana Waldemara Flisiaka. Nad dekoracją holu uczniowie pracowali pod kierunkiem pani Wioletty Adamczewskiej, przy wydatnej pomocy pana Mariusza Janiaka.
Admin dnia 02 luty 2016 14:04 Czytaj więcej · 256 Czytań · Drukuj

Światowy Dzień Rzucania Palenia

ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA W NASZEJ SZKOLE

Światowy Dzień Rzucania Palenia w naszej szkole odbył się 18 listopada 2015roku w formie warsztatów plastycznych.
Przedstawiciele klas naszego gimnazjum – wytypowani przez poszczególne klasy – zespoły dwuosobowe zgromadzili się na holu szkolnym 18.11.2015r o godzinie 10.00.
Admin dnia 11 styczeń 2016 22:41 Czytaj więcej · 54 Czytań · Drukuj

Udział gimnazjalistów w Orszaku Trzech Króli

Udział gimnazjalistów w Orszaku Trzech Króli

W dniu 6 stycznia 2016r. grupa gimnazjalistów uczestniczyła w miejskich obchodach uroczystości Trzech Króli.
Orszak wyruszył z parafii Farnej, aby dotrzeć pod kolumnę św. Wawrzyńca i spotkać się tam z pozostałymi dwoma orszakami.
Spod kolumny św. Wawrzyńca wszyscy uczestnicy udali się na Plac Wolności, gdzie Trzej Królowie oraz uczestnicy orszaku zakończyli długą podróż na słupeckim Rynku, gdzie w ubogiej szopce na wszystkich czekała Święta Rodzina.
Wspólne śpiewanie kolęd zakończyło tegoroczne Święto Trzech Króli.
Admin dnia 09 styczeń 2016 20:36 · Drukuj

Tydzień Wolontariatu za nami?
Wiadomości
Tydzień Wolontariatu za nami?

W pierwszych dniach grudnia (1.12.2015r. - 7.12.2015r.) obchodziliśmy już tradycyjnie Tydzień Wolontariatu w naszym gimnazjum. W tym roku był on okazją do wielu podziękowań, ponieważ praca naszych wolontariuszy przenosi się na coraz to nowe pola, a ich liczba nieustannie wzrasta. Był też okazją do wytężonej pracy na rzecz naszego środowiska w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, które w naszej kulturze są czasem niezwykłym i związanym ze szczególnym zaangażowaniem na rzecz innych ludzi. I wreszcie był okazją do promocji wolontariatu jako wspaniałego oddziaływania wychowawczego i profilaktycznego.
Admin dnia 09 styczeń 2016 20:32 Czytaj więcej · 85 Czytań · Drukuj

Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołoską
Wiadomości
W dniu 9.12.2015r. w nasze gimnazjum odwiedził niecodzienny gość. Była nim znana z telewizyjnych programów - Anna Maria Wesołowska, wcześniej sędzia Sądu Okręgowego w Łodzi w IV Wydziale Karnym, obecnie sędzia w stanie spoczynku, która wydawała wyroki dotyczące ciężkich przestępstw oraz przestępczości zorganizowanej, m.in. w procesie łódzkiej „Ośmiornicy". Od kilku lat pani Wesołowska prowadzi edukację prawną dzieci i młodzieży w całej Polsce i właśnie to był główny powód jej wizyty w naszej szkole.
Admin dnia 09 styczeń 2016 20:29 Czytaj więcej · 65 Czytań · Drukuj

Słupczanin Roku

Nauczyciel Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy - p. Anna Kuchowicz kandydatką do tytułu Słupczanin Roku 2015

Pani Anna Kuchowicz od 2008r. pracuje jako nauczyciel religii w Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy. W 2015r. uzyskała awans na stopień nauczyciela mianowanego.
Pani Ania ma dobry kontakt z uczniami. W odpowiedzi na ich potrzeby, zainicjowała w szkole działanie wolontariatu młodzieżowego. Od kilku lat prowadzi Szkolne Koło Caritasu, które zrzesza corocznie około 30 uczniów. Uczniowie, podejmując liczne inicjatywy na rzecz środowiska szkolnego i lokalnego mają szansę rozwoju w wielu sferach, szczególnie w zakresie rozwijania kompetencji społecznych oraz wzmacniania poczucia własnej wartości.
Admin dnia 09 styczeń 2016 20:23 Czytaj więcej · 51 Czytań · Drukuj

Członkowie Szkolnego Koła Caritas aktywnie działają.

Członkowie Szkolnego Koła Caritas aktywnie działają

Uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas działają przez cały rok szkolny, ale czas przedświąteczny jest dla nich wyjątkowy, ponieważ wówczas, oprócz obowiązków szkolnych, podejmują różnego rodzaju zadania na rzecz drugiego człowieka.
Przez cały październik i listopad zbierali kolorowe książeczki i zabawki, które później zostały przez ich przedstawicieli przekazane dzieciom z Niepublicznego Specjalnego Przedszkola ,,Magiczny Zakątek" we Wrześni.
Admin dnia 04 styczeń 2016 20:56 Czytaj więcej · 80 Czytań · Drukuj

Jasełka 2015

Jasełka w gimnazjum

W dniu 22.12.2015 r. uczniowie Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy mieli okazję obejrzeć wyjątkowe jasełka. Scenariusz powstał na podstawie poezji księdza Jana Twardowskiego, którego setna rocznica urodzin przypada właśnie w 2015 roku. Przedstawienie pokazuje kondycję współczesnych katolików, którzy wśród tylu dróg, jakie proponuje im świat, próbują odnaleźć drogę do Boga. „Którędy do Ciebie? – pytają: Na przełaj? Do tyłu? Do przodu? Na skróty? "

Admin dnia 22 grudzień 2015 11:09 Czytaj więcej · 64 Czytań · Drukuj

,,W moim magicznym domu/miejscu…”

,,W moim magicznym domu/miejscu…”

Tytułowe słowa to myśl przewodnia konkursu literackiego ogłoszonego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Słupcy, w którym brali udział uczniowie naszego Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy. Ogłoszenie wyników odbyło się 2 grudnia 2015r. Łącznie napłynęły 32 prace z 3 szkół, z czego nagrodzono 8 gimnazjalistów. Są to uczniowie z klasy I e - Katarzyna Jacaszek, Fryderyka Kosmowska, Marta Makowska, Kevin Salija, Oliwia Szwacińska, Kinga Przybylska; z klasy Id – Jacek Miętkiewicz, Dawid Witasik. Spotkanie odbyło się w budynku biblioteki i przebiegało w niezwykle uroczystej atmosferze – młodzi twórcy zaprezentowali nagrodzone utwory, odebrali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy. Uczniów przygotowywała do konkursu p. Wiesława Matuszewska.
Admin dnia 21 grudzień 2015 21:02 · Drukuj

gimnbezd1.jpg

Gimnazjaliści bezdomnym

W tym roku od połowy listopada prowadziliśmy w naszym gimnazjum kolejny raz akcję "Gimnazjaliści bezdomnym". Finał tej akcji przypadł na 11 grudnia, kiedy otrzymane dary psycholog - Marta Golimowska, pedagog - Marcelina Maciejewska wraz z uczennicami Nel Derdą oraz Julią Błażejak przekazały za pośrednictwem dyrektora MOPS w Słupcy - p. Wisły do słupeckiej noclegowni dla bezdomnych.
Admin dnia 21 grudzień 2015 20:47 Czytaj więcej · 128 Czytań · Drukuj

Pomoc koleżeńska w nauce
Wiadomości
Pomoc koleżeńska w nauce

3 lata temu nasza uczennica Wiktoria Głowacka rozpoczęła inicjatywę pomocy koleżeńskiej w formie korepetycji. Pomoc ta okazała się strzałem w dziesiątkę i nadal jest kontynuowane pomimo, że Wiktoria już ukończyła gimnazjum. W tym roku wzięła udział w Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja. Aby się dostać musiała zaplanować i napisać projekt skierowany do lokalnej społeczności, odpowiadający na ich potrzeby. Postanowiła skupić się na tym co zaczęła 3 lata temu, ale jako cel obrała pozyskanie jak największej liczby wolontariuszy, którzy by kontynuowaliby tę ideę.
Admin dnia 21 grudzień 2015 20:38 Czytaj więcej · 116 Czytań · Drukuj

Strona 1 z 22 1 2 3 4 > >>
CERTYFIKAT ZDAMY.PL

Strona WWW w komórce
Zeskanuj kod przy pomocy telefonu komórkowego i wejdź na stronę gimnazjum.

Rekrutacja

Gazetka Mikołajek

Filmoteka

Szkoła współpracy

Kącik anglisty

Kącik germanisty

Kącik zdrowia

Szkoła w ruchu