Oficjalna strona Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy
Strona Główna · E-dziennik · Plan lekcji · Wykaz podręczników · e-Podręczniki · Kontakt · Gimnazjum na Facebook24 Lipiec 2016 22:17

X Nie pokazuj więcej
Nasza strona WWW wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Dowiedz się więcej o polityce plików "cookies".
Nawigacja
Strona Główna
Lokalizacja Gimnazjum
Dyrekcja
Kadra Pedagogiczna
Pracownicy Niepedagogiczni
Dokumenty Szkoły
Informacje szkolne
Misja i wizja gimnazjum
Historia Gimnazjum
Galeria
Certyfikaty
Archiwum
Linki

BIP

Kącik językowy

Kącik zdrowia

Witamy

Serdecznie witamy na oficjalnej stronie
Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy


Dzięki naszej witrynie w łatwy sposób dotrzecie do informacji dotyczących naszej placówki.


News
Komunikat
KOMUNIKAT
DO RODZICÓW I UCZNIÓW
W związku z zapytaniami dot. zakupu podręczników obowiązujących w nowym roku szkolnym 2016/2017 informuję:
1. Uczniowie klas pierwszych i drugich gimnazjum otrzymują bezpłatnie wszystkie wymienione w zamieszczonych wykazach podręczniki i materiały ćwiczeniowe przeznaczone do obowiązkowych zajęć lekcyjnych. We własnym zakresie należy zaopatrzyć się jedynie w podręcznik do przedmiotu dodatkowego „religia”. Darmowe podręczniki zostaną przekazane wszystkim uczniom klas pierwszych
i drugich we wrześniu.
W tym terminie również będziemy informować rodziców i uczniów o zasadach korzystania z nieodpłatnych podręczników.
2. Uczniowie klas trzecich gimnazjum zaopatrują się w podręczniki zamieszczone
w wykazie we własnym zakresie. Można odkupić podręczniki używane.

Pozdrawiam
Maria Żarnecka
dyrektor Gimnazjum
im. Mikołaja Kopernika w Słupcy

Admin dnia 28 czerwiec 2016 20:33 · Drukuj
Dzień absolwenta 2016

PODSUMOWANIE ROKU W SŁUPECKIM GIMNAZJUM

24 czerwca 2016r. w Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 i pożegnanie absolwentów rocznika 2016. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: burmistrz Słupcy Michał Pyrzyk, przedstawiciele Rady Miasta, Rady Rodziców z przewodniczącą Danutą Śmiechowską, nauczyciele, pracownicy szkoły i oczywiście sami uczniowie. Na wstępie zgodnie z tradycją pani dyrektor Maria Żarnecka dokonała podsumowania roku szkolnego.
Admin dnia 27 czerwiec 2016 16:52
Czytaj więcej · 100 Czytań · Drukuj
,,Twórca mitologii narodowej”

,,Twórca mitologii narodowej”

Dnia 6 czerwca 2016r. w naszej szkole została otwarta wystawa poświęcona Henrykowi Sienkiewiczowi pt. ,,Twórca mitologii narodowej”. Zorganizowano ją z okazji ogłoszenia przez Senat Rzeczypospolitej roku 2016 Rokiem Sienkiewicza, "by w setną rocznicę śmierci oddać należny hołd temu Wielkiemu Polakowi i przyczynić się do popularyzacji jego twórczości oraz idei zawartych w jego książkach – przede wszystkim patriotyzmu i przywiązania do tradycyjnych wartości”.
Admin dnia 20 czerwiec 2016 20:42
Czytaj więcej · 59 Czytań · Drukuj
SUKCES „MIKOŁAJKA”

SUKCES „MIKOŁAJKA”

Po raz kolejny praca naszej redakcji została zauważona na zewnątrz. W konkursie dziennikarskim „Pokaż nam swojego Patrona” Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zdobyliśmy wyróżnienie za numer poświecony Mikołajowi Kopernikowi.
Przypominamy, że w tym numerze „Mikołajka” tym razem zamieściliśmy artykuły przedstawiające naszego patrona jako znanego w swojej epoce lekarza, a właściwie zielarza. Publikowaliśmy twórczość literacką - wiersze i opowiadania uczniów oraz zamieściliśmy reprodukcje prac plastycznych.

Admin dnia 17 czerwiec 2016 14:07
Czytaj więcej · 61 Czytań · Drukuj
„JESTEM POLAKIEM I KOCHAM SWÓJ KRAJ”
LAUREAT KONKURSU
„JESTEM POLAKIEM I KOCHAM SWÓJ KRAJ”
Uczniowie Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy zawsze chętnie przystępują do sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności w zmaganiach konkursowych w różnych dziedzinach. Tym razem sprawdzili się również z historii i informatyki w czasie realizacji zadań związanych z Ogólnopolskim Konkursem Historycznym na Najciekawszą Prezentację Multimedialną pod hasłem „JESTEM POLAKIEM I KOCHAM SWÓJ KRAJ”. Temat tegorocznej III edycji brzmiał: „Początki państwa polskiego, chrzest Polski". Do tych zmagań przystąpili Konrad Romański z kl. III f, Maciej Śmiechowski z kl. II f i Wojciech Duszyński
z kl. I d.

Admin dnia 17 czerwiec 2016 13:58
Czytaj więcej · 64 Czytań · Drukuj
CHLORKI I WODORKI
KomunikatyPomóż nam wygrać wyposażenie szkolnego laboratorium i oddaj głos na zespół CHLORKI I WODORKI z naszego gimnazjum, który nakręcili filmik pt. "Chemia w kuchni i jedzeniu".
Głosy można oddać pod adresem http://adamed.com.pl/pl/30lecie/konkurs/ w zakładce ZGŁOSZENIA na stronie 22.
UWAGA! Można głosować wiele razy ale tylko raz dziennie.
Admin dnia 14 czerwiec 2016 11:19 · Drukuj
NAGRODA DLA NAUCZYCIELEK GIMNAZJUM
Wiadomości
NAGRODA DLA NAUCZYCIELEK GIMNAZJUM
Rok 2016 ogłoszono Rokiem Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski W 1050. rocznicę przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I. Z tej okazji Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie ogłosiło konkurs na scenariusz działań edukacyjnych pod hasłem:
„Znaczenie chrztu Polski dla budowania tożsamości państwa i narodu”.
Admin dnia 12 czerwiec 2016 15:08
Czytaj więcej · 97 Czytań · Drukuj
Szkolne Koło Caritas dla Olka Adamskiego

Szkolne Koło Caritas dla Olka Adamskiego

W dniu 21.05.2016r. podczas koncertu charytatywnego odbywającego się w Miejskim Domu Kultury w Słupcy przedstawicielki Szkolnego Koła Caritas przekazały symboliczny własnoręcznie wykonany czek w wysokości 300 zł. na leczenie Olka Adamskiego.
Warto podkreślić, że kwota ta była nagrodą główną, którą uczniowie SKC otrzymali podczas 19 Przeglądu Twórczości Bożonarodzeniowej Anioły 2016 w Kazimierzu Biskupim, gdzie występowali z przedstawieniem jasełkowym pt.: ,, Dziękujemy, za to że jesteś”
Gratulacje dla wszystkich uczniów, którzy nie są obojętni na potrzeby drugiego człowieka.
Admin dnia 12 czerwiec 2016 14:59 · Drukuj
Z wizytą w SOSW – Międzyośrodkowy Dzień Profilaktyki

Z wizytą w SOSW – Międzyośrodkowy Dzień Profilaktyki

W dniu 18.05.2016r. 20 osobowa grupa uczniów należących do Szkolnego Koła Caritas i Szkolnego Klubu Wolontariatu wybrała się do Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego, aby wraz z podopiecznymi Ośrodka im. M. Grzegorzewskiej i zaproszonymi gośćmi z Ośrodków Wychowawczych z Konina i Gniezna uczestniczyć w Międzyośrodkowym Dniu Profilaktyki.
Uczniowie gimnazjum podzieleni na grupy uczestniczyli w warsztatach plastycznych, tańcach integracyjnych, ćwiczeniach usprawniających koordynację ruchową.
Udział w tym przedsięwzięciu był dla wolontariuszy ciekawym doświadczeniem. Opiekunem grupy była p. A. Kuchowicz
Admin dnia 12 czerwiec 2016 14:57 · Drukuj
,,Alkoholu nie pijemy – dłużej żyjemy”

,,Alkoholu nie pijemy – dłużej żyjemy”

,,Alkoholu nie pijemy – dłużej żyjemy” pod takim hasłem dnia 03.06.2016r. obchodzono w naszym gimnazjum Szkolny Dzień Profilaktyki.
Na godzinach wychowawczych uczniowie klas I i II uczestniczyli w prelekcji wygłoszonej przez panią aspirant Marlenę Kukawkę z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy na temat zagrożeń wynikających z nadużywania alkoholu przez młodzież i dorosłych.
Pani aspirant zaapelowała również do młodzieży o rozwagę i bezpieczne zachowanie podczas zbliżających się wakacji.

Admin dnia 12 czerwiec 2016 14:49
Czytaj więcej · 75 Czytań · Drukuj
„Losy Bliskich i losy Dalekich – życie Polaków w latach 1914 – 1989”

KOLEJNE WYRÓŻNIENIE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „LOSY BLISKICH I LO

W roku szkolnym 2015/2016 Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy po raz czwarty przystąpiło do Ogólnopolskiego Konkursu „Losy Bliskich i losy Dalekich – życie Polaków w latach 1914 – 1989”, tym razem była to już VII edycja zmagań. Konkurs przeprowadzony został na etapie szkolnym i wojewódzkim. Uczestnicy mieli za zadanie przygotować indywidualną pracę opartą na źródłach historycznych takich jak: wspomnienia, pamiętniki, dzienniki, listy, dokumenty – również rodzinne, zdjęcia, zebrane relacje ustne i na ich podstawie opisać losy Polaków w okresie 1914 – 1989. Praca mogła przyjąć formę biografii, eseju lub opowiadania. Dwoje gimnazjalistów podjęło się tego trudnego zadania, byli to Joanna Barej uczennica klasy III e oraz Wojciech Duszyński z klasy I d.
Admin dnia 12 czerwiec 2016 14:22
Czytaj więcej · 71 Czytań · Drukuj

Strona 1 z 27 1 2 3 4 > >>
Rekrutacja

Samorząd Uczniowski

Gazetka Mikołajek

Szkolne Sukcesy

Wyniki konkursów

Strefa rodzica

Filmoteka