Oficjalna strona Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy
Strona Główna · Samorząd Uczniowski · Galeria · E-dziennik · Misja i wizja gimnazjum23 Kwiecień 2014 21:31

X Nie pokazuj więcej
Nasza strona WWW wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Dowiedz się więcej o polityce plików "cookies".
Nawigacja

Samorząd Uczniowski

Szkolne Sukcesy

Wyniki konkursów

Witamy

Serdecznie witamy na oficjalnej stronie
Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy


Dzięki naszej witrynie w łatwy sposób dotrzecie do informacji dotyczących naszej placówki.


„Polska... nasza Niepodległa”

Laureaci ogólnopolskiego konkursu historycznego
z Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy


Rozstrzygnięto ogólnopolski konkurs historyczny w Białymstoku „Polska... nasza Niepodległa”. Jako temat przewodni pierwszej edycji konkursu wybrano - „Polskie powstania narodowe w XIX i na początku XX wieku”. Konkurs będący pomysłem nauczycieli Zespołu Szkół Budowlano-Geodezyjnych w Białymstoku miał na celu pokazanie, że edukację historyczną można promować, rozbudzać postawy patriotyczne i zachęcać do poznawania ojczystych dziejów.
Admin dnia 23 kwiecień 2014 10:12 Czytaj więcej · 15 Czytań · Drukuj

Debata w Urzędzie Miasta Słupcy

Debata w Urzędzie Miasta Słupcy


W czwartek 03.04.2014r. w sali plenarnej Urzędu Miasta Słupcy odbyła się debata „Nie tylko wybory – jak młodzi mogą wpływać na rzeczywistość i aktywnie uczestniczyć w demokracji”? Przeprowadzona została przez młodzieżowych liderów zgłoszonych do XX Sejmu Dzieci i Młodzieży Weronikę Woźniak i Paulinę Nadgrodkiewicz. Miała ona na celu zwiększenie aktywności społecznej wśród młodych ludzi oraz do zachęcania ich do działalności w lokalnym środowisku.
Admin dnia 15 kwiecień 2014 12:34 Czytaj więcej · 21 Czytań · Drukuj

KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY
Komunikaty
KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY NR 20 z dnia 14.04.2014r.

w sprawie:
wiosennej przerwy świątecznej
oraz egzaminu gimnazjalnego

Admin dnia 14 kwiecień 2014 19:11 Czytaj więcej · 101 Czytań · Drukuj

Znamy swoje prawa i obowiązki

Znamy swoje prawa i obowiązkiZnajomość, a tym samym przestrzeganie praw i obowiązków ucznia jest ważnym aspektem życia społeczności gimnazjum. W bieżącym roku szkolnym z inicjatywy uczennic wchodzących w skład zarządu SU Katarzyny Górczyńskiej, Weroniki Woźniak oraz Sylwii Kowalskiej pod opieką Rzecznika Praw Ucznia, pani Izabeli Michalak, została opracowana i przeprowadzona anonimowa ankieta dla uczniów naszego gimnazjum, która miała na celu poznanie opinii uczniów na temat przestrzegania ich praw i obowiązków w szkole.
Admin dnia 14 kwiecień 2014 19:01 Czytaj więcej · 11 Czytań · Drukuj

Przemarsz „10 lat Słupcy w Unii Europejskiej”
Komunikaty
REGULAMIN
Przemarszu „10 lat Słupcy w Unii Europejskiej”
w dniu 9.05.2014r.

Admin dnia 12 kwiecień 2014 19:23 Czytaj więcej · 38 Czytań · Drukuj

Konkurs wiedzy o bł. Janie Pawle II "Poznajmy się"

Konkurs wiedzy o bł. Janie Pawle II "Poznajmy się"


Dnia 08 kwietnia 2014r. w Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Salezjańskiego w Lądzie nad Wartą odbył się II etap a zarazem finał konkursu wiedzy o bł. Janie Pawle II ,, Poznajmy się”, do którego zakwalifikowało się pięcioro uczniów naszego gimnazjum: Krzysztof Brzeziński, Konrad Romański, Jakub Andrzejewski, Jakub Polak, Artur Nowak.
Konkurs został zorganizowany w kontekście nadchodzącej kanonizacji bł. Jana Pawła II . Głównym zamysłem konkursu było pogłębienie wiedzy na temat życia i nauczania Jana Pawła II wśród młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej w powiecie słupeckim. Papież Polak pozostaje przynajmniej dla części młodzieży ważnym autorytetem. W wieku dojrzewania młodzież kształtując swój światopogląd i postawy przyszłych ważnych decyzji i postaw życiowych potrzebuje wzorców – podpowiedzi, jak poprowadzić swoje życie. Stąd też spojrzenie na Jana Pawła II, na świadectwo jego życia, na jego nauczanie i całą jego spuściznę może być budujące dla współczesnego młodego pokolenia.
Finaliści a było ich aż dziewiętnastu otrzymali zestawy z 22 pytaniami, na które mieli 25 minut na ich rozwiązanie. Ostatecznie zwycięzcę wyłoniono po dogrywce a został nim uczeń klasy If naszej szkoły Krzysztof Brzeziński. Brawo Krzysiu!

Gratulujemy!
Anna Kuchowicz

Admin dnia 12 kwiecień 2014 19:17 · Drukuj

"Zaniósł na krzyż nasze grzechy"

"Zaniósł na krzyż nasze grzechy"


07 kwietnia 2014r. w pierwszym dniu rekolekcji wielkopostnych część uczniów klasy 1f zaprezentowała przedstawienie pt. "Zaniósł na krzyż nasze grzechy". Młodzież wcieliła się w role: nałogowego palacza, niesfornej uczennicy, złodzieja, imprezowiczki , agresora, siostry skłóconej z bratem, córki mającej pretensje do rodziców i pokazała kilka scenek odzwierciedlających różne sytuacje z życia młodego człowieka. Nałogi, oszustwo, kłamstwo, kradzież, kłótnie, złość, przekleństwa, egoizm, brak miłości to przeszkody, które przesłaniają często piękno świata, zamazują obraz prawdziwego człowieczeństwa, stają na drodze do szczęścia. Aktorzy pokazali, że pokonanie tych przeszkód jest możliwe, wystarczy tylko chcieć. Przedstawienie pomogło zrozumieć, że Chrystus umiera także za nasze grzechy, że to nie jest jakaś skończona już historia. Ukazując złe zachowania współczesnych młodych ludzi i reakcję Jezusa, wywołuje chwilami śmiech, lecz częściej głęboką zadumę.

Anna Kuchowicz

Admin dnia 12 kwiecień 2014 19:10 · Drukuj

Lekcja muzealna

Lekcja muzealna


Na początku marca uczniowie klas If, IIe, IIIb z opiekunami Magdaleną Suszką –Golak i ks. Grzegorzem Wolińskim brali udział w lekcji muzealnej przeprowadzonej w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Uczniowie otrzymali tablety i każdy mógł odbyć niezwykłą podróż po gnieźnieńskim grodzie z czasów pierwszych Piastów. Samodzielne odkrycia uzupełniane były barwnymi opowieściami pana dyrektora muzeum Adama Bąkowskiego. Uczniowie zobaczyli jak wyglądało życie codzienne w grodzie, mogli zwiedzić wszystkie domostwa podgrodzia oraz siedzibę władcy i pierwszy murowany kościół.
Admin dnia 04 kwiecień 2014 12:25 Czytaj więcej · 41 Czytań · Drukuj

Uczniowie na wernisażu

Uczniowie na wernisażu


14 marca 2014 przedstawiciele Turystycznego Klubu Miłośników Historii Regionalnej wraz z Magdaleną Suszka-Golak brali udział w wernisażu i spotkaniem z artystami Robertem Bartelem i Sławomirem Kuszczakiem. Wystawa pod nazwą ,,Segregator Obecności . Definicja współczesnego dzieła sztuki’’ zrobiła na gimnazjalistach ogromne wrażenie, gdyż rzadko maja okazję bezpośredniego spotkania ze sztuką współczesną a zwłaszcza z instalacjami artystycznymi. Artyści opowiedzieli o swoich inspiracjach i powiązaniach z naszym miastem. Uczniowie wykazali wrażliwość w odbiorze dzieł . Na spotkaniu obecni byli studenci Akademii Sztuk Pięknych oraz mieszkańcy Słupcy. Spotkanie z przedstawicielami sztuki niekomercyjnej było niecodziennym przeżyciem.
Admin dnia 04 kwiecień 2014 12:18 · Drukuj

Lekcje pamięci w gimnazjum
Wiadomości
Lekcje pamięci w gimnazjum


Słupeccy gimnazjaliści kontynuują zadania związane z upamiętnieniem powstania styczniowego poprzez różne działania, do których m.in. należał cykl złożony z dwóch lekcji historii przeprowadzonych w klasie III e.

Admin dnia 04 kwiecień 2014 12:12 Czytaj więcej · 28 Czytań · Drukuj

Z inicjatywy Samorządu Szkolnego - Dzień wiosny

Dzień wiosny


W piątek (21.03.2014), w Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy miały miejsce obchody „pierwszego dnia wiosny”. Popularny wśród uczniów „dzień wagarowicza” dzięki Samorządowi Uczniowskiemu oraz inicjatywie uczniów całej szkoły przechodzi do lamusa, a popularność zyskuje gra terenowa i wspólna zabawa, integrujące nauczycieli i uczniów. Nasza gra polegała na pieszej wyprawie przez 20 punktów kontrolnych, na których nauczyciele sprawdzali wiedzę, umiejętności i liczne talenty gimnazjalistów. Tematami tych mini konkursów były na przykład: ochrona środowiska, Słupca moje miasto, Kopernik – patron szkoły,jazda na rowerze, czy prezentacja wiosennego tańca, plakatu, stroju.
Admin dnia 02 kwiecień 2014 12:47 Czytaj więcej · 77 Czytań · Drukuj

Strona 1 z 12 1 2 3 4 > >>
CERTYFIKAT ZDAMY.PL

Strona WWW w komórce
Zeskanuj kod przy pomocy telefonu komórkowego i wejdź na stronę gimnazjum.

Gazetka Mikołajek

Filmoteka

Kącik anglisty

Kącik zdrowia

Szkoła w ruchu

Copyright by mark8pro © 2006-2014


Zarządzaj serwisem

Powered by PHP-Fusion © 2003-2006Fusion 6 by: PHP-Fusion Themes309186 Unikalnych wizyt
Darmowy Hosting zapewnia YoYo.pl | WebTips.pl - Centrum Webmastera