Oficjalna strona Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy
Strona Główna · Samorząd Uczniowski · Galeria · E-dziennik · Misja i wizja gimnazjum · Wykaz podręczników21 Grudzień 2014 11:41

X Nie pokazuj więcej
Nasza strona WWW wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Dowiedz się więcej o polityce plików "cookies".
Nawigacja

Samorząd Uczniowski

Strefa rodzica

Szkolne Sukcesy

Wyniki konkursów

Witamy

Serdecznie witamy na oficjalnej stronie
Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy


Dzięki naszej witrynie w łatwy sposób dotrzecie do informacji dotyczących naszej placówki.

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego 2014
-etap rejonowy.


INFORMACJA DOTYCZĄCA WYCIECZKI DO LONDYNU
Komunikaty
INFORMACJA DOTYCZĄCA WYCIECZKI DO LONDYNU

Uczniowie zgłaszający chęć udziału w warsztatach językowych w Londynie proszenie są o wpłacenie zaliczki 200 zł w terminie do 8 stycznia 2015 r. do p. Katarzyny Wojtkowiak. Orientacyjny koszt wyjazdu to 1600 zł. W styczniu 2015 r. odbędzie się spotkanie informacyjne dla rodziców oraz uczestników wyjazdu.

Kierownik wycieczki
K. Wojtkowiak
Admin dnia 19 grudzień 2014 20:17 · Drukuj

Zawody pływackie

Zawody pływackie

Dnia 18 grudnia 2014 roku przeprowadzone zostały Mistrzostwa Gimnazjum w pływaniu stylem dowolnym na dystansie 25m.
W zawodach wzięło udział 17 uczniów.
Wśród dziewcząt najlepsze były: 1 miejsce – Natalia Blejwas – klasa 2f – czas 21,67s, 2 miejsce - Nel Derda – klasa 1f – czas 24,56s, 3 miejsce – Julia Wojtczak – klasa 1f – czas 25,77s, 4 miejsce – Aleksandra Frydrychowicz – klasa 1c – czas 30,41s
Wśród chłopców najlepsi byli: 1 miejsce – Szymon Soszyński – klasa 1a – czas 17,31s, 2 miejsce – Kacper Graczyk – klasa 1c – czas 19,88s, 3 miejsce – Bartosz Wysokowski – klasa 1d – czas 20,25s, 4 miejsce – Jakub Białczyk – klasa 1a – czas 22,40s

Gratulujemy!!!!!

Admin dnia 19 grudzień 2014 20:09 · Drukuj

Młodzieżowa Rada Miasta- Radni z Gimnazjum

Młodzieżowa Rada Miasta- Radni z Gimnazjum

27 października 2014 r. uczniowie słupeckich szkół wybrali swoich przedstawicieli do Młodzieżowej Rady Miasta Słupca. Nowy organ składa się z piętnastu radnych, pochodzących z sześciu placówek działających na terenie miasta. Nasze Gimnazjum ma aż 4 mandaty. W wyborach na terenie szkoły startowało 12 kandydatów. 4 grudnia 2014 r. odbyła się inauguracyjna I sesja Młodzieżowej Rady Miasta Słupcy.
Przedstawicielami młodych samorządowców z Gimnazjum są: Jakub Hyży-kl. III b, Bartosz Nowak - kl. II b, Piotr Samul - III f, Zuzanna Stawska - kl. Ie.
Admin dnia 16 grudzień 2014 11:34 Czytaj więcej · 21 Czytań · Drukuj

Imponująca wiedza młodzieży o HIV/AIDS

Imponująca wiedza młodzieży o HIV/AIDS

1 grudnia to światowy dzień walki z AIDS. Uroczyste obchody tego dnia w tym roku, miały miejsce 5 grudnia właśnie w Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy.
Wszystkie działania związane z profilaktyką zarażeń wirusem HIV mają rok rocznie, w grudniu swój silny przekaz, a każdą tego typu uroczystość ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na aktualny problem epidemii HIV/AIDS. Poza tym upowszechnienie czerwonej kokardki – symbolu solidarności z osobami seropozytywnymi. Nie zapomina się w tym czasie o grupie młodych osób narażonych potencjalnie na zarażenia, ze względu na pierwsze inicjacje seksualne czy pokusy spożycia nawet małej ilości narkotyków.

Admin dnia 15 grudzień 2014 23:13 Czytaj więcej · 12 Czytań · Drukuj

NIEKONWENCJONALNA LEKCJA ANGIELSKIEGO

NIEKONWENCJONALNA LEKCJA ANGIELSKIEGO

W dn. 9 grudnia 2014 r., 39 uczniów naszej szkoły pod opieką p. K. Wojtkowiak, A. Radziszewskiej i B. Ratajczyk w ramach EUROPEJSKIEGO PROGRAMU EDUKACYJNEGO Nauka Bez Granic wzięło udział w warsztatach językowych „Ms Jane Austen” oraz interaktywnym spektaklu teatralnym pt. „Mr and Mrs Bennet” prowadzonym przez aktorów Simeone Wren i Tonya Trappe. Uczniowie mieli możliwość bliskiego kontaktu z native speakerami języka angielskiego, a poprzez to otwarcia się na ten język oraz przełamania barier. Myślą przewodnią spotkania była nauka poprzez zabawę. Młodzież poznała fakty dotyczące życia i twórczości Jane Austen. Wydarzenie to integrowało nauczanie języka angielskiego z kulturą, literaturą, sztuką, mediami i rozrywką. Atrakcyjne środki przekazu pobudziły w uczniach chęć do indywidualnej pracy nad swoimi zdolnościami lingwistycznymi oraz dostarczyły nowych doznań artystycznych i ciekawych doświadczeń.
Admin dnia 15 grudzień 2014 23:05 · Drukuj

Zaproszenie na jasełka szkolne
Komunikaty
Zaproszenie na jasełka szkolne

Z wielką przyjemnością chcielibyśmy zaprosić rodziców i opiekunów na przedstawienie jasełkowe, które odbędzie się 19 grudnia 2014 r. o godzinie 11:40 na holu szkoły.
Rodziców i opiekunów, którzy nie mogą przyjść na godzinę 11:40 zapraszamy na przedstawienia jasełkowe o wcześniejszych godzinach tj. 8:30, 9:30 i 10:30.
Admin dnia 15 grudzień 2014 20:09 · Drukuj

Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w czasie ferii świątecznych
Komunikaty
Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w czasie ferii świątecznych

Informujemy, że w dniach 22,23,24,29,30 i 31 grudnia 2014 r., tj. w czasie ferii świątecznych szkoła organizuje zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów.
Ponadto informujemy, że 2 stycznia 2015 r. jest dniem wolnym od zajęć (do odpracowania w dniu 31 maja 2015 r.),
natomiast dnia 5 stycznia 2015 r. odbywają się zajęcia dydaktyczne wg planu lekcyjnego.
Admin dnia 15 grudzień 2014 19:58 · Drukuj

Krzesali hołubce aż buty spadały z nóg…

Krzesali hołubce aż buty spadały z nóg…


10 listopada 2014r. w przeddzień rocznicy społeczność Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy tradycyjnie obchodziła dzień odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli. Wielkie wrażenie zrobił odczytany przy werblach apel wzywający wszystkich, którzy przez wieki przelewali krew za ,,biało – czerwoną”.
W nastrój podniosły, czasem radosny, a czasem nostalgiczny wprawiały śpiewane przez solistów (Kamila Sokołowska, Maciej Śmiechowski, Natalia Mydłowska), zespół wokalny i wykonane przez instrumentalistów (Piotr Kowalski, Kornel Antczak, Monika Bednarowicz) piosenki i pieśni patriotyczne.
Admin dnia 27 listopad 2014 11:31 Czytaj więcej · 68 Czytań · Drukuj

Młodzieżowy Bieg Niepodległości

Młodzieżowy Bieg Niepodległości


W piątek 7 listopada, w ramach rozpoczęcia obchodów Narodowego Święta Niepodległości – odbył się Młodzieżowy Bieg Niepodległości. O godzinie 11.00 uczniowie szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz członkowie UKS Hagard wyruszyli jednocześnie ze Słupcy oraz Strzałkowa, by spotkać się na Miejscu Pamięci - na Łężcu. W biegu udział wzięli uczniowie poszczególnych szkół wraz z nzuczycielami wychowania fizycznego – opiekunami grup. Był to bieg patriotyczny, niepodległościowy, bieg ku wolności, dlatego uczniowie biegnąc nieśli flagi i zmierzali do miejsca, w którym mogli złożyć znicz oraz dokonać symbolicznego rozerwania łańcucha – wyzwolenia z pęt.
Admin dnia 20 listopad 2014 09:41 Czytaj więcej · 62 Czytań · Drukuj

Gimnazjalistki wyróżnione w Warszawie

Gimnazjalistki wyróżnione w Warszawie


W dniu 7.11.14r. zostały ogłoszone wyniki ogólnopolskiego konkursu „NIEPODLEGŁA. Tradycja w zderzeniu ze współczesnością” organizowanego przez Muzeum Niepodległości w Warszawie. Tegoroczna edycja zmagań historycznych miała na celu m.in. przypomnienie najmłodszym pokoleniom Polaków różnych okoliczności obchodów Święta Niepodległości w Polsce od czasów II Rzeczypospolitej, poprzez II wojnę światową, lata powojenne, okres PRL-u, czas stanu wojennego, aż do roku 1989. Młodzież gimnazjum mogła poprzez udział w zmaganiach konkursowych poznać ludzi zaangażowanych w walkę o wolność kraju w XIX i XX wieku, a także różne formy obchodów rocznicy odzyskania niepodległości w naszym kraju.
Uczennice Gimnazjum im. M. Kopernika Agnieszka Michalak i Julia Zawal z kl. I f oraz Marianna Zawal z kl. II f pod opieką pań Ewy Kisteli i Izabeli Michalak przygotowały 2-stronicową gazetkę okolicznościową na temat obchodów tego święta w naszym mieście w ostatnich latach. Ponadto Agnieszka Michalak przygotowała gazetkę ukazującą Święto Niepodległości w Słupcy w pierwszych latach po odzyskaniu niepodległości. Wszystkie uczennice otrzymały wyróżnienie w tym prestiżowym konkursie. Nagrody zostały wręczone uczennicom przez p. dyrektor Marię Żarnecką podczas szkolnych obchodów Święta Niepodległości w dniu 10.11.14r.
Admin dnia 20 listopad 2014 09:24 · Drukuj

„Jeżdżę z głową”

„Małoletni na rowerze”


14 listopada 2014 r. uczniowie klas pierwszych Gimnazjum
im. M. Kopernika w Słupcy uczestniczyli w spotkaniu z st. asp. Marleną Kukawką – policjantką Komendy Powiatowej Policji w Słupcy. Organizatorkami spotkania były panie M. Suszka-Golak i M. Krygiel,
które z uczniami klasy Ic i Id biorą udział w 3 edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Jeżdżę z głową”.
Admin dnia 20 listopad 2014 09:21 Czytaj więcej · 36 Czytań · Drukuj

Strona 1 z 15 1 2 3 4 > >>
CERTYFIKAT ZDAMY.PL

Strona WWW w komórce
Zeskanuj kod przy pomocy telefonu komórkowego i wejdź na stronę gimnazjum.

Rekrutacja

Gazetka Mikołajek

Filmoteka

Szkoła współpracy

Kącik anglisty

Kącik zdrowia

Szkoła w ruchu

Copyright by mark8pro © 2006-2014


Zarządzaj serwisem

Powered by PHP-Fusion © 2003-2006Fusion 6 by: PHP-Fusion Themes421886 Unikalnych wizyt
Darmowy Hosting zapewnia YoYo.pl | WebTips.pl - Centrum Webmastera