Oficjalna strona Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy
Strona Główna · Strefa Rodzica · E-dziennik · Plan lekcji · Wykaz podręczników · e-Podręczniki · Kontakt · Facebook · Logowanie25 Wrzesień 2017 09:55

X Nie pokazuj więcej
Nasza strona WWW wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Dowiedz się więcej o polityce plików "cookies".
Nawigacja
Strona Główna
Lokalizacja Gimnazjum
Dyrekcja
Kadra Pedagogiczna
Pracownicy Niepedagogiczni
Dokumenty Szkoły
Informacje szkolne
Strefa Rodzica
Ubezpieczenie NNW
Misja i wizja gimnazjum
Historia Gimnazjum
Galeria
Certyfikaty
Archiwum
Poczta
Linki

Kącik językowy

Kącik zdrowia

Zakończenie roku w Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy

Zakończenie roku w Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy

W dniu 23.06.2017r. w Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Jak co roku jest to czas podsumowań, podziękowań i wręczenia nagród, ale także czas rozstań. Tak było i tym razem. Naszą szkołę opuściło bowiem 127 absolwentów – uczniów klas III, którzy przez trzy lata zmagali się z wymaganiami określonymi w podstawie programowej dla gimnazjum.
16.06. 2017r. zostały ogłoszone wyniki egzaminu gimnazjalnego, który obejmował sześć zakresów.
Średni wynik tegorocznego egzaminu uzyskany przez uczniów naszego gimnazjum jest tak jak w latach ubiegłych, porównywalny ze średnimi wynikami województwa, kraju i okręgu i mieści się w staninach średnich i wyżej średnich.
Cieszą nas wysokie indywidualne wyniki uczniów, bo to one gwarantują przyjęcie do wymarzonej szkoły. I tak mając na uwadze język polski 20 uczniów uzyskało wynik wysoki powyżej 90%. Z historii 10 uczniów uzyskało wyniki bardzo wysokie, a Czarnecki Michał i Rogalski Miłosz uzyskali wynik 100%. Z matematyki wynik powyżej 90% osiągnęło 8 uczniów, uczniowie z wynikiem 100% to: Dydymski Oskar, Przybylska Julia, Michalak Agnieszka Szelejewski Piotr. Z przedmiotów przyrodniczych (biologia, geografia ,chemia i fizyka) wynik bardzo wysoki osiągnęło troje uczniów - powyżej 90% a wynik 100% uzyskała A. Michalak i P. Szelejewski.
Z języka angielskiego 33 uczniów na poziomie podstawowym i 6 uczniów na poziomie rozszerzonym uzyskało wynik bardzo wysoki. Poprzeczkę 100% osiągnęli: Rogowski Hubert, Grabowski Szymon, Lewandowski Oliwier, Muszyński Jakub, Naszkowski Michał, Łechtańska Katarzyna, Michalak Agnieszka, Niwińska Dominika, Purzyński Jakub, Nel Derda, w rozszerzeniu zaś 100% uzyskała Nel Derda i Lewandowski Oliwier. Julia Błażajak uzyskała najwyższy w szkole wynik z egzaminu gimnazjalnego.
Na mocy uchwały rady pedagogicznej z dnia 19.06. 2017r. wszyscy uczniowie klas III w liczbie 127 odebrali świadectwa ukończenia gimnazjum, w tym 25 z wyróżnieniem. Klasę I ukończyło 123 uczniów, a II 99.
Nagrody i wyróżnienia dla uczniów gimnazjum:
I. Stypendia samorządowe Gminy Miejskiej Słupca, które co roku przyznawane są dla trzech uczniów gimnazjum spośród uczniów klas II i III za najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu

1) STYPENDYŚCI
• Adam Urbaniak kl. 2d śr. 5,80
• Agnieszka Michalak kl. 3f śr. 5,60
• Julia Zastawa kl. 2d śr. 5,60

2) NAGRODY BURMISTRZA
• Paulina Szymańska kl. 1a średnia 5,50
• Dawid Witasik kl. 2d średnia 5,40
• Dominika Biadasz kl. 3d średnia 5,56
II. NAGRODY Z INICJATYWY RADNYCH RADY MIASTA SŁUPCYza wyróżniającą się aktywność w organizacjach szkolnych i pozaszkolnych, zaangażowanie w wolontariacie, samodzielność w podejmowaniu i realizacji wszystkich działań promujących szkołę w środowisku lokalnym
• Viktoria Siepielska kl. 3c- Wolontariusz roku Szkolnego Koła Caritas
• Monika Bednarowicz kl. 3e
• Natalia Leszczyńska kl. 3e
• Kornel Antczak kl. 3e
• Katarzyna Łechtańska kl. 3f
III. Po raz 16 w historii szkoły przyznany został tytuł Copernikusa dla absolwenta z najwyższą średnią nauczania z trzech lat nauki wzorowym zachowaniem oraz licznymi innymi sukcesami szkolnymi tytuł Agnieszce Michalak z klasy IIIF

IV. NAGRODA DYREKTORA za wysokie wyniki nauczania, wzorowe zachowanie, osiągnięcia sportowe i reprezentowanie szkoły w środowisku lokalnym.
Piotr Szelejewski kl. 3f - LAUREAT Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego

V. NAGRODA DYREKTORA za uzyskanie najlepszych wyników w szkole na egzaminie gimnazjalnym w r.szk. 2016/2017
• Agnieszka Michalak kl. 3f- FINALISTA Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego

VI. MISTRZ PIÓRA
• Agnieszka Michalak kl.3F
VII. MISTRZ ORTOGRAFII na poziomie klas III
• Oskar Dydymski kl.3E

VIII. MISTRZ PĘDZLA
• Klaudia Leśniewicz kl. 3b

IX. MISTRZ ŚPIEWU
• Weronika Wróblewska kl. 3a

X. PLEBISCYT na Najlepszego Sportowca Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy w r. szk. 2016/2017 kategoria dziewcząt:
• Maja Kołodziejska kl. 3a
kategoria chłopców:
• Rafał Majdecki kl. 3a

FINALISTA Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego w roku szkolnym 2016/2017
• Nel Derda kl. 3f

Matematyk roku na poziomie klas III
• Piotr Szelejewski kl.3F

LAUREAT Ogólnopolskiego Konkursu z fizyki MULTITEST
• Piotr Szelejewski kl. 3f

EKSPERT LOGICZNEGO MYŚLENIA w Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myślenia 2017
• Michał Czarnecki kl.3e
• Agnieszka Michalak kl.3f
• Oskar Dydymski kl.3e

MISTRZ LOGICZNEGO MYŚLENIA w Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myślenia 2017
• Miłosz Rogalski kl.3e-10 miejsce
• Piotr Szelejewski kl.3f-2 miejsce

NAGRODA za zdobycie wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „KANGUR 2017”
• Agnieszka Michalak kl.3f

NAGRODA za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „KANGUR 2017”
• Piotr Szelejewski kl. 3f
NAGRODA za Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym
• Oskar Dydymski kl. 3e
• Miłosz Rogalski kl. 3e

IV miejsce w finale XVI Powiatowego Turnieju Wiedzy o Ochronie Środowiska
• Agnieszka Michalak kl. 3f

NAGRODA za udział w Archidiecezjalnym Konkursie Biblijnym „Miłosierni jak Ojciec”
• Rogalski Miłosz kl. 3e

I miejsce na wykonanie lapbooka tematycznie związanego z 20. Rocznicą uchwalenia Konstytucji 2 kwietnia 2017 r.
• Agnieszka Michalak kl 3f (Julia Zastawa kl. 2 d, Aleksandra Widerowska kl. 2 d)

I miejsce w konkursie „Porozmawiajmy o tym jak było – stan wojenny widziany oczyma młodzieży”
• Agnieszka Michalak kl. 3f (Aleksandra Widerowska kl. 2d, Beata Tuczyńska kl. 2 )

NAGRODA za trzyletnią pracę w redakcji gazetki szkolnej „Mikołajek”
• Kamil Kropaczewski kl. 3f
• Dominika Sikorska kl. 3f
• Bartosz Szałecki kl. 3f

NAGRODA za wyróżnienie w POWIATOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM WIERSZY
I PIEŚNI O TEMATYCE PATRIOTYCZNEJ
• Maciej Śmiechowski kl. 3f (Amelia Kłaniecka kl. 1 a)


Podziękowanie za aktywną działalność na rzecz Samorządu Uczniowskiego w r. szk. 2016/2017
• Maciej Śmiechowski kl. 3f
• Jakub Przesmycki kl. 3f

Nagroda za reprezentowanie solidnego rzemiosła i artystycznej kreatywności na zajęciach koła teatralnego ORBITA
• Agnieszka Michalak kl. 3f
• Nadia Kaźmierczak kl. 3f
• Julia Wojtczak kl. 3f
• Maciej Śmiechowski kl. 3f

Nagroda za reprezentowanie szkoły w POCZCIE SZTANDAROWYM w latach 2015-2017
• Julia Przybylska kl. 3e
• Aleksandra Tkaczyk kl. 3e
• Oliwia Wysocińska kl. 3e
• Kornel Antczak kl. 3e
• Katarzyna Łechtańska kl. 3f
• Julia Chmielewska kl. 3f

Nagroda za wzorowe sprawowanie funkcji Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego
w r. szk. 2016/2017
• Dominika Biadasz kl. 3d

PODZIĘKOWANIE za aktywną pracę w Szkolnym Kole Caritas
1. Martyna Adamczewska kl. 3a
2. Aleksandra Bartkowiak kl. 3a
3. Katarzyna Brzezińska kl. 3a
4. Dominika Kryszak kl. 3a
5. Aleksandra Śliwińska kl. 3a
6. Patrycja Ciesielska kl. 3b
7. Samanta Grzelak kl. 3b
8. Klaudia Leśniewicz kl. 3b
9. Zuzanna Stawska kl. 3b
10. Julia Tarczewska kl. 3b
11. Paulina Blejwas kl. 3c
12. Kacper Graczyk kl. 3c
13. Sandra Lange kl. 3c
14. Marta Musiał kl. 3c
15. Oliwia Ochocka kl. 3c
16. Weronika Rojek kl. 3c
17. Victoria Siepielska kl. 3c
18. Bartosz Wysokowski kl. 3d
19. Dominika Bartosik kl. 3e
20. Aleksandra Górecka kl. 3e
21. Natalia Jankowska kl. 3e
22. Aleksandra Kolbertowicz kl. 3e
23. Julia Przybylska kl. 3e
24. Anna Tamborska kl. 3e
25. Aleksandra Tkaczyk kl. 3e
26. Oliwia Wysocińska kl. 3e
27. Nadia Kaźmierczak kl. 3f
28. Agnieszka Michalak kl. 3f
29. Julia Wojtczak kl. 3f


PLEBISCYT na Najlepszego Sportowca Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy w r. szk. 2016/2017 (dziewczęta)
II miejsce – Patrycja Roszak kl. 2a dyplom
III miejsce – Kinga Biadasz kl. 3a dyplom

PLEBISCYT na Najlepszego Sportowca Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy w r. szk. 2016/2017 (chłopcy)
II miejsce –Mateusz Andrzejewski kl. 3a dyplom
III miejsce – Maciej Urbaniak kl. 2a dyplom

PODZIĘKOWANIE za godne reprezentowanie szkoły i osiąganie wysokich wyników sportowych
1. Maja Kołodziejska kl. 3 a
2. Dominika Kryszak kl. 3a
3. Kinga Biadasz kl. 3a
4. Katarzyna Brzezińska kl. 3a
5. Martyna Adamczewska kl. 3a
6. Aleksandra Bartkowiak kl. 3a
7. Wiktoria Mrozińska kl. 3a
8. Weronika Wróblewska kl. 3a
9. Rafał Majdecki kl. 3a
10. Mateusz Andrzejewski kl. 3a
11. Kacper Rogowicz kl. 3a
12. Hubert Rogowski kl. 3a
13. Arkadiusz Szygenda kl. 3a
14. Szymon Soszyński kl. 3a
15. Wojciech Monterial kl. 3a
16. Jakub Białczyk kl. 3a
17. Damian Wiśniewski kl. 3a
18. Igor Moczyński kl. 3a
19. Adam Kuraszyk kl. 3a
20. Kacper Graczyk kl. 3c
21. Natalia Jarecka kl. 3d
22. Oliwia Wieloch kl. 3d
23. Jakub Jasiak kl. 3d
24. Bartosz Wysokowski kl. 3d
25. Oliwia Wysocińska kl. 3e
26. Monika Bednarowicz kl. 3e
27. Miłosz Rogalski kl. 3e
28. Szymon Grabowski kl. 3e
29. Oliwier Lewandowski kl. 3e

NAGRODA za aktywny udział w zespole tanecznym TREXI oraz uświetnianie tańcem licznych uroczystości szkolnych oraz miejskich
1. Julia Chmielewka kl. 3f
2. Nadia Kaźmierczak kl. 3f
3. Katarzyna Łechtańska kl. 3f
4. Agnieszka Michalak kl. 3f
5. Dominika Niwińska kl. 3f
6. Zofia Nowaczyk kl. 3f
7. Martyna Skrobska kl. 3f
8. Julia Wojtczak kl. 3f

Podziękowanie za aktywne włączenie się w OGÓLNOPOLSKIE ŚWIĘTO WOLNYCH KSIĄŻEK
(tzw. BOOKCROSSING).
• Antoni Przybylski kl. 3d

XI. Listy gratulacyjne dla rodziców uczniów, którzy przez 3 lata uzyskali średnią powyżej 5,0 i wzorowe zachowanie
1. Danuta i Piotr Brzezińscy
2. Elżbieta Nawrocka-Blejwas i Marek Blejwas
3. Anna i Zbigniew Biadasz
4. Izabela i Maciej Michalakowie
5. Eliza i Tomasz Szelejewscy
6. Urszula Niwińska


NAGRODY W R.SZK. 2016/2017
KL. 1-2
1) EKSPERT LOGICZNEGO MYŚLENIA w Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myślenia 2017
• Michał Smuszkiewicz kl. 1f – 12 miejsce
• Adama Urbaniak kl. 2d – 12 miejsce
• Bartosz Olek kl. kl. 1f – 15 miejsce

2) NAGRODA za zdobycie wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „KANGUR 2017”
• Natalia Drop kl. 1e
• Gartner Maksymilian kl. 1e
• Smuszkiewicz Michał kl. 1f
3) WYRÓZNIENIE w Ogólnopolskim Konkursie z fizyki MULTITEST
• Michał Smuszkiewicz kl. 1f

4) MISTRZ ORTOGRAFII na poziomie klas I i II
• Dawid Zajączkowski kl. 1f
• Katarzyna Jacaszek kl. 2e

5) Matematyk roku na poziomie klas I i II
• Michał Smuszkiewicz kl. 1f
• Adam Urbaniak kl. 2d

6) NAGRODA za stuprocentowa frekwencję w r. szk. 2016/2017
• Bączkowski Mateusz kl. 2c
• Maślaczyk Anna kl. 2c
• Maślaczyk Jan kl. 2c
• Stawowy Michał kl. 1f
• Zaparta Julia kl. 1b

7) NAGRODA NAJLEPSZEGO CZYTELNIKA w r. szk. 2016/2017
• Emilia Hoffman ucz. kl. 1c

8) I MIEJSCE W REGIONALNYM KONKURSIE ENGLISH SINGING W SŁUPCY
• Amelia Kłaniecka kl. 1a
III MIEJSCE W REGIONALNYM KONKURSIE ENGLISH SINGING W SŁUPCY
• Mateusz Otlewski kl. 2a

9) Nagroda za zajęcie II miejsca w powiatowym konkursie „Nie daj szansy AIDS”
na film pt. „Krótki film o HIV”
• Aleksandry Widerowskiej kl. 2d
• Beata Tuczyńska kl. 2a

10) NAGRODA w szkolnym konkursie plastycznym „Porozmawiajmy o depresji”
• Marzena Drewniacka kl. 2a
• Klaudia Sikorska kl. 1f
• Bartosz Olek kl. kl. 1f
• Adam Świątek kl. 1f


11) I miejsce w konkursie „Porozmawiajmy o tym jak było – stan wojenny widziany oczyma młodzieży”
• Aleksandra Widerowska kl. 2d
• Beata Tuczyńska kl. 2 a
Wyróżnienie w konkursie „Porozmawiajmy o tym jak było – stan wojenny widziany oczyma młodzieży”
• Amelia Kłaniecka kl. 1 a

12) I miejsce na wykonanie lapbooka tematycznie związanego z 20-stą rocznicą uchwalenia Konstytucji 2 kwietnia 2017 r.
• Julia Zastawa kl. 2 d,
• Aleksandra Widerowska kl. 2 d

13) NAGRODA za wyróżnienie w POWIATOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM WIERSZY I PIEŚNI O TEMATYCE PATRIOTYCZNEJ
• Amelia Kłaniecka kl. 1 a

14) NAGRODA za aktywny udział w zespole tanecznym TREXI oraz uświetnianie tańcem licznych uroczystości szkolnych oraz miejskich
1. Paulina Chojnacka kl. 2b
2. Aleksandra Jaśkowiak kl. 2d
3. Natalia Słowińska kl. 1f
4. Wiktoria Słupska kl. 1b
5. Jesica Śliwczyńska kl. 1a
6. Martyna Wróblewska kl. 2 b
7. Julia Zaparta kl. 1b

15) NAGRODA za zajęcie I miejsca w szkolnym konkursie wiedzy o św. Bracie Albercie
• Paulina Szymańska kl. 1a
• Julia Zaparta kl. 1b
• Oliwia Stachowska kl. 1b

16) Nagroda za wyjątkowo aktywne reprezentowanie szkoły w konkursach plastycznych
• Emilia Czerniak 1d
• Dominika Jadrych kl. 1d

17) Gratulacje dla Jacka Miętkiewicza kl. 2d za oiąganie wysokich wyników w szachach
w r.szk. 2016/2017:
• Brązowy medalista Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach II liga - Iwonicz 2016
• Finalista Mistrzostw Polski Juniorów do lat 16 w szachach klasycznych – Ustroń-Jaszowiec 2017

18) List Gratulacyjny dla kl. 1f za zdobycie tytułu „KLASA Z KLASĄ” w r. szk. 2016/2017,
wychowawca mgr Henryka Hanc


Pani dyrektor podziękowała za podziękowała Radzie Rodziców i rodzicom za dotychczasową współpracę, troskę i pomoc w finalizowaniu wspólnych uroczystości i wszelkich szkolnych przedsięwzięć.

W tym dniu miały miejsce także pożegnania nauczycieli i pracowników kończących pracę zawodową. Byli to: pani dyrektor Maria Żarnecka, pani Anna Szrama, pani Hanna Hawro i pani Maria Bińkowska.
Były wiec przemówienia, kwiaty i życzenia wszelkiej pomyślności. Pani dyrektor odebrała także statuetkę dla Najlepszego Przewodnika na Krętych Ścieżkach Oświaty.




Admin dnia 28 czerwiec 2017 13:30 · Drukuj

Strona SP3 w Słupcy

Samorząd Uczniowski

Gazetka Mikołajek

Szkolne Sukcesy

Wyniki konkursów

Strefa rodzica

Filmoteka