Strona Główna · Strefa Rodzica · E-dziennik · Plan lekcji · Wykaz podręczników · e-Podręczniki · Kontakt · Facebook · Logowanie12 Grudzień 2017 22:54

ZADUSZKI POETYCKIE

8 listopada 2017 r. po raz pierwszy w Szkole Podstawowej nr 3 im. A. Mickiewicza z oddziałami gimnazjalnymi w Słupcy zorganizowano listopadowe zaduszki poetyckie. Wprowadziły one w nastrój refleksji, zadumy nad mijającym czasem i nieodwracalnymi wyrokami losu, które pomogły „zatrzymać się” na chwilę w pogoni codziennych obowiązków i zastanowić się nad sensem istnienia. Umożliwiły dotrzeć w głąb własnych myśli, przeżyć chwile skupienia i skierować myśli ku nieobecnym bliskim i tym, których nie znaliśmy. Zgromadzona publiczność klas II d, III a, b, d miała okazję posłuchać utworów między innymi Karola Wojtyły, księdza Jana Twardowskiego, Zbigniewa Herberta oraz Juliana Tuwima.
Przedstawienie spotkało się z dużym uznaniem zgromadzonej w sali publiczności. Nie zabrakło podziękowań dla naszych szkolnych aktorów, czyli: Wiktorii Janus, Michaliny Szustakiewicz, Patrycji Roszak, Wiktorii Ziarniak, Joanny Zastawy, Amelii Jaworskiej, Nataszy Kolańskiej, Martyny Fajkowskiej i Michała Rogalskiego.
Spektakl został przygotowany przez członków Szkolnego Koła Caritas i opiekuna p. Annę Kuchowicz przy współpracy pani Ewy Kisteli.

Admin dnia 16 listopad 2017 21:39 · Drukuj