Strona Główna · Strefa Rodzica · E-dziennik · Plan lekcji · Wykaz podręczników · e-Podręczniki · Kontakt · Facebook · Logowanie12 Grudzień 2017 22:55

ROZSTRZYGNIĘTY OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY

„Jestem Polakiem i kocham swój kraj”.

Wręczono kolejne laury za wiedzę historyczną. Dnia 10 listopada 2017 r. podczas uroczystej akademii z okazji Święta Odzyskania Niepodległości w oddziałach gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 3 im. A. Mickiewicza w Słupcy absolwentce gimnazjum - Agnieszce Michalak, wręczono nagrodę za zdobycie najwyższej lokaty, II miejsca w Opolskim Konkursie Historycznym pod hasłem: „Jestem Polakiem i kocham swój kraj”. Konkurs miał zasięg ogólnopolski, a tematyka IV edycji brzmiała: Czyn zbrojny i antykomunistyczna działalność w imię niepodległości Polski po II Wojnie Światowej.
Głównym celem zmagań było stworzenie samodzielnej prezentacji multimedialnej w oparciu o wiedzę historyczną, zebrane dokumenty i zdjęcia. W pracy zostały przedstawione działania słupeckiej młodzieży na początku lat 50-tych, kiedy to powstała nielegalna organizacja i aresztowano uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Słupcy.
Uczennica w swojej pracy ukazała aresztowania, brutalne przesłuchania i sposoby przetrzymywania słupeckiej młodzieży. W wyniku dochodzeń postawiano fikcyjne zarzuty ówczesnym profesorom i uczniom. Wielu młodych opozycjonistów znalazło się następnie w Jaworznie, gdzie utworzono więzienie dla młodocianych więźniów politycznych.
Gratulujemy sukcesu.
Podziękowano także opiekunom konkursu p. Ewie Kisteli i Izabeli Michalak.
Admin dnia 16 listopad 2017 21:58 · Drukuj