Strona Główna · Strefa Rodzica · E-dziennik · Plan lekcji · Wykaz podręczników · e-Podręczniki · Kontakt · Facebook · Logowanie12 Grudzień 2017 22:54

11 Listopada

Skarbiec kultury, pieśni ludowe, czyli obchody 11 Listopada
w Szkole Podstawowej nr3 im. A. Mickiewicza z oddziałami gimnazjalnymi

10 listopada b.r. w budynku gimnazjum miały miejsce obchody Narodowego Święta Niepodległości. Swój program artystyczny zatytułowany ,,Dla Niepodległej” prezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 oraz oddziały gimnazjalne kl. II-III.
Pomysł połączenia młodzieży i czwartoklasistów urodził się wśród polonistek p. Henryki Hanc
i p. Małgorzaty Skrzypczak, one również sprawowały pieczę nad scenariuszem uroczystości.
W iście jesiennej scenografii(p. Wioletta Adamczewska), w której główną rolę odegrała jarzębina, uczniowie sięgnęli do narodowego skarbca kultury, żeby wydobyć to, co na dnie ukryte, trochę zakurzone, przez starszych może już nieco zapomniane, a młodszych jeszcze nieznane-
po pieśni ludowe...piękne, bo polskie.
Uroczystość rozpoczęła prezentacja poloneza(pod kierunkiem p. Karoliny Wilczewskiej),
w barwnych, epokowych strojach wystąpili uczniowie gimnazjum- kl. II i III.
W części oficjalnej zabrała głos p. dyrektor Agnieszka Orchowska, która w swoim wystąpieniu odwołała się do historii naszego narodu i podkreśliła, że powinniśmy być dumni z tego, że jesteśmy Polakami.
Gimnazjalne Ósemki(pod kierunkiem p. Piotra Królikiewicza) zaprezentowały piosenki: ,,Zachodźże słoneczko”, ,,Siekiera motyka, ,,Jarzębina czerwona” oraz ,, Czerwone jabłuszko”. Pieśni towarzyszyły żołnierzom na biwakach i postojach, szły za wojskiem, jak kurz na drogach,
o tym usłyszeliśmy właśnie w piosence ,,Dziś do ciebie przyjść nie mogę”. Dzięki pieśniom mogliśmy poznać piękno ojczyzny również w Tatrach u górali.

p. A. Kuchowicz i p. E. Kisteli. Nad całością czuwali także p. Izabela Michalak i p. Marek Ratajczyk.
Program artystyczny 13 listopada był prezentowany w Szkole Podstawowej nr3, a 15 listopada w Miejskim Domu Kultury w Słupcy.

W przygotowanie uroczystości zaangażowani byli uczniowie oddziałów gimnazjalnych i klasy IV Szkoły Podstawowej nr 3:
Amelia Kłaniecka, Martyna Fajkowska, Mieszko Raśniewski, Kacper Skowroński, Michał Stawowy, Natasza Kolańska, Amelia Jaworska, Adrian Nowak, Natalia Słowińska, Dawid Zajączkowski, Marta Ziółkowska, Wojtek Przybyła, Aniela Pietrowicz, Michał Smuszkiewicz, Zuzanna Herman, Wiktoria Chojnacka, Martyna Błoniewska, Adam Świątek, Daria Żminkowska, Anna Tomczak, Mateusz Ciesielski, Julia Zastawa, Kamil Majda, Aleksandra Widerowska, Jacek Miętkiewicz, Patrycja Roszak, Marcin Górny, Aleksandra Jaśkowiak, Adam Urbaniak, Oliwia Trąbczyńska, Wojciech Duszyński, Maria Górna, Michał Kozłowski, Zuzanna Smuszkiewicz, Paweł Kominkiewicz, Lena Witkowska, Nadia Szczepaniak, Olek Nowak, Jakub Siankiewicz, Mateusz Koziorowski, Alicja Danielewicz, Martyna Wiśniewska, Mateusz Michalak.

Wszystkim uczniom i nauczycielom serdecznie dziękujemy.
Admin dnia 16 listopad 2017 22:03 · Drukuj