Strona Główna · Strefa Rodzica · E-dziennik · Plan lekcji · Wykaz podręczników · e-Podręczniki · Kontakt · Facebook · Logowanie17 Październik 2018 15:30

Dawid Witasik najlepszy!

Niebywałym sukcesem może się pochwalić uczeń klasy III d Dawid Witasik .
21 listopada br. w finale XI Archidiecezjalnego Konkursu Biblijnego dla Młodzieży Gimnazjalnej "Idźcie i głoście - za przykładem pierwszych Apostołów", zdobył I miejsce !
W etapie rejonowym brało udział 106 uczestników z kilkunastu gimnazjów Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Do finału zakwalifikowało się 15 uczniów. Po napisanym teście z wiedzy biblijnej Dawid znalazł się w pierwszej piątce. Na koniec poddany został egzaminowi ustnemu, który przeprowadził profesor nauk biblijnych ks. dr hab. Paweł Podeszwa.

„Dawid, pomimo swej niezwykłej pokory i skromności, odpowiadał na pytania profesjonalnie. Niejeden student biblistyki mógłby mu pozazdrościć. Spokój i pewność swej wiedzy przekonały profesora, że to on jest dziś najlepszy” wspomina opiekun Maria Wyszyńska.
„Dziękuję Dawidowi i jego Rodzicom za wyrażenie zgody na udział i zaangażowanie w ten szczególny konkurs. Nie jest dziś łatwo znaleźć pasjonata Biblii, która dla 15 – latka jest księgą niezwykle trudną.”

Admin dnia 23 listopad 2017 21:55 · Drukuj