Strona Główna · Strefa Rodzica · E-dziennik · Plan lekcji · Wykaz podręczników · e-Podręczniki · Kontakt · Facebook · Logowanie24 Wrzesień 2018 19:15

LAUREAT
LAUREAT WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU JĘZYKA NIEMIECKIEGO W ODDZIAŁACH GIMNAZJALNYCH

Maksymilian Gärtner - uczeń klasy IIe w oddziałach gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 3 im. A. Mickiewicza w Słupcy uczestniczył w etapie wojewódzkim Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu.
Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się tylko 60 uczniów z całej Wielkopolski.
W części pierwszej Maksymilian pracował z arkuszem konkursowym, który obejmował: rozumienie tekstu słuchanego, rozumienie tekstu czytanego, część gramatyczno-leksykalną, część kulturową i wypowiedź pisemną. Lekturą obowiązkową na etapie wojewódzkim była książka „Mit anderen Worten: ich“ Tamary Ireland Stone, którą Maks musiał wcześniej przeczytać.
Następnie, po sprawdzeniu testów przez komisję konkursową, Maksymilian jako jeden z 10 uczniów, zakwalifikował się do drugiej części konkursu, która polegała na rozmowie prowadzonej w języku niemieckim na temat przeczytanej lektury.
Szczęśliwie okazało się, że wszyscy uczniowie, którzy zakwalifikowali się do części ustnej konkursu, zostali laureatami Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego.
Maksymilian Gärtner został pierwszym laureatem wyżej wymienionego konkursu w historii szkoły.
Jeszcze raz serdecznie Maksowi gratulujemy tak uczniowi, jak i nauczycielowi – pani Monice Górskiej!
Admin dnia 13 marzec 2018 00:16 · Drukuj