Strona Główna · Strefa Rodzica · E-dziennik · Plan lekcji · Wykaz podręczników · e-Podręczniki · Kontakt · Facebook · Logowanie11 Grudzień 2018 08:09

ŚWIĘTO MIKOŁAJA KOPERNIKA, KTÓRY SIĘGNĄŁ GWIAZD

W piątek, 2 marca 2018r. w budynku gimnazjum miała miejsce niecodzienna uroczystość, na którą przybyli zaproszeni goście.
Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego (op. M. Suszka-Golak) i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała p. dyrektor Agnieszka Orchowska, która w swoim przemówieniu podkreśliła znaczenie dokonań Mikołaja Kopernika w życiu każdego człowieka. Następnie uczniowie zostali uhonorowani stypendiami za wysokie osiągnięcia edukacyjne i wzorowe zachowanie. Byli to następujący gimnazjaliści: Adam Urbaniak IIId – średnia 5,54, Amelia Kłaniecka IIa – średnia 5,33, Paulina Szymańska IIa – średnia 5,20. Nagrodami książkowymi obdarowano również uczniów, którzy zostali wysoko ocenieni w poszczególnych konkursach: Amelia Kłaniecka IIa zdobyła I miejsce w Regionalnym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej (op. P. Królikiewicz), Michalina Szustakiewicz IIIa, Marta Ziółkowska IIa-nagroda w Powiatowym Turnieju Recytatorskim,,Słowo za słowo”oraz Julia Kwaśny IIa, Wiktoria Janus IIIa- wyróżnienie (op. H. Hanc, I. Michalak) Za konkurs na artykuł popularnonaukowy o tematyce historycznej i społecznej „Śladami I i II wojny światowej w regionach” nagrody odebrali: Wojciech Duszyński z klay IIId – I miejsce, Katarzyna Jacaszek z klasy IIIe – wyróżnienie. Opiekunowie: I.Michalak, E.Kistela. W wojewódzkim konkursie „Bohater narodowy rotmistrz Witold Pilecki” nagrody otrzymali: Emilia Czerniak z klasy 2d – I miejsce, Dominika Jadrych z klasy 2d – wyróżnienie – kategoria plastyczna; Aleksandra Widerowska z klasy 3d – II miejsce – kategoria fotograficzna, Klaudia Kaczmarek z klasy 3e – III miejsce – kategoria lapbook. Opiekunem konkursu była p. E.Kistela. W konkursie plastycznym „W świecie Mikołaja Kopernika” wyróżnieni zostali: Dominika Półrolniczak z klasy IIId, Michalina Szustakiewicz z klasy IIIa, Zuzanna Sikorska z klasy IIIa, Aleksandra Widerowska z klasy IIId. Opiekunem konkursu była p. W.Adamczewska. Natomiast w konkursie bibliotecznym „Zaprojektuj okładkę do wybranej ksiąki” nagrody zdobyli: Daria Krasicka z klasy 3b Michalina szustakiewicz z klasy 3a – I miejsce, Maria Górna z klasy 3d i Sebastian Sroka z klasy 3b – II miejsce oraz Daria Żminkowska z klasy 2e – III miejsce. Opiekunowie konkursu to: W.Adamczewska, E.Kistela i R.Połatyńska.
Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

Podczas uroczystości dyrekcja szkoły złożyła słowa podziękowania rodzicom uczniów klas III zaangażowanych w przygotowanie balu gimnazjalnego, a także sponsorom, którzy w sposób finansowy lub rzeczowy wsparli jego organizację. Bez państwa bezinteresownej pomocy nie udałoby się zorganizować tego przedsięwzięcia.

Następnie został zaprezentowany film o Mikołaju Koperniku i jego dokonaniach.(p. M. Ratajczyk)
Szkolne koło teatralne Orbita, jak co roku w tym szczególnym dniu, przygotowało spektakl teatralny według własnego scenariusza pt. ,,Gołąbek na d...”pod kierunkiem H. Hanc we współpracy z p. A. Czerniak . Wystąpili następujący młodzi aktorzy: Mieszko Raśniewski IIf, Katarzyna Półról II f, Natalia Słowińska II f, Zuzanna Herman IIf, Antoni Pietrowicz II f, Aniela Pietrowicz IIf, Marta Ziółkowska II a, Michalina Szustakiewicz IIIa, Wiktoria Ziarniak IIIa. Na zakończenie tego wyjątkowego dnia zaprezentowały się uczennice,które-jak Kopernik- sięgnęły gwiazd, rozwijając swoje talenty, czyli A. Kłaniecka, M. Szustakiewicz, M. Ziółkowska i J. Kwaśny. Nietuzinkową scenografię, która doskonale wkomponowała się w tematykę spektaklu, przygotowała p. W. Adamczewska.

Otrzymaliśmy również życzenia, które przekazały nam delegacje uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 3 złożone przez Samorząd Uczniowski tych szkół. Dziękujemy za piękne życzenia. My mamy tylko jedno – aby się sprawdziło!

Na koniec uroczystości głos zabrała p. dyrektor, która podziękowała gościom za przybycie. W szczególny sposób odniosła się do przesłania spektaklu teatralnego, zwracając uwagę na to, że w życiu bardzo ważne są poprawne relacje międzypokoleniowe rodzice-dzieci.
Konferansjerami byli Weronika Kotkowska i Kacper Skowroński z kl IIf. Nad całością uroczystości czuwała H. Hanc i wicedyrektorzy oddziałów gimnazjalnych.

Admin dnia 13 marzec 2018 00:37 · Drukuj