Oficjalna strona Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy
Strona Główna · Strefa Rodzica · E-dziennik · Plan lekcji · Wykaz podręczników · e-Podręczniki · Kontakt · Facebook · Logowanie24 Marzec 2019 09:42

X Nie pokazuj więcej
Nasza strona WWW wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Dowiedz się więcej o polityce plików "cookies".
Nawigacja
Strona Główna
Lokalizacja Gimnazjum
Dyrekcja
Kadra Pedagogiczna
Pracownicy Niepedagogiczni
Dokumenty Szkoły
Informacje szkolne
Strefa Rodzica
Ubezpieczenie NNW
Misja i wizja gimnazjum
Historia Gimnazjum
Galeria
Certyfikaty
Archiwum
Poczta
Linki

Egzamin gimnazjalny

DBI

Cyfrowobezpieczni.pl

Kącik językowy

Kącik zdrowia

Misterium Pański

Wzruszenia w spotkaniu z Marią Magdaleną pod krzyżem

W dniach 12 – 14 marca br. w Szkole Podstawowej nr 3 w Słupcy odbywały się Rekolekcje Wielkopostne, w których udział wzięła cała społeczność szkolna. W drugim dniu rozważań uczniowie z oddziałów gimnazjalnych szkoły wzięli udział w przejmującym misterium zatytułowanym „Paschalny deszcz”.
Podczas spektaklu uczennice z klas II wcieliły się w postacie trzech kobiet spod Krzyża, które przeżywały żałobę, lamentując i płacząc z powodu cierpienia niewinnego Człowieka. Doświadczenie męki i śmierci Chrystusa zostało ukazane oczami tej, której na zawsze odmieniło życie - Marii Magdaleny, mimo iż myślała, że dla niej nie ma już przebaczenia. To ona jako pierwsza rozpoznała zmartwychwstałego Zbawiciela. Dzieląc się tą radością z kobietami i uczestnikami przedstawienia wyśpiewała tytułową pieśń. „Paschalny deszcz” oczyszczenia sprawił, iż Krzyż stał się „łożem miłości i zaślubin z Ojcem” oraz nadziei płynącej z faktu ujrzenia pustego grobu.
Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły mieli okazję do chwili refleksji, zadumy i szczerych wzruszeń nad przesłaniem płynącym nie tylko ze słów Marii Magdaleny, ale także tekstów starych, trudnych i zarazem pięknych pieśni paschalnych: „Ogrodzie Oliwny”, „Ludu mój ludu” czy „Jezu Chryste, Panie miły”.
Młodzież wysłuchała również słów, jakie skierowała do nich pani dyrektor Agnieszka Orchowska, która podkreśliła aspekt wychowawczy takiego typu przedstawień. Przypomniała młodym, iż każdemu z nas potrzebna jest chwila zatrzymania i zastanowienia się nad sobą.
Scenariusz, scenografię i choreografię przygotowała pani Maria Wyszyńska z uczennicami: Martą Ziółkowską, Amelią Kłaniecką i Martyną Fajkowską, przy współpracy z panem Piotrem Królikiewiczem i zespołem wokalnym oraz z panią Izabelą Michalak.
Admin dnia 29 marzec 2018 15:50 · Drukuj

Strona SP3 w Słupcy

Samorząd Uczniowski

Gazetka Mikołajek

Szkolne Sukcesy

Wyniki konkursów

Strefa rodzica

Filmoteka