Oficjalna strona Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy
Strona Główna · Strefa Rodzica · E-dziennik · Plan lekcji · Wykaz podręczników · e-Podręczniki · Kontakt · Facebook · Logowanie24 Marzec 2019 10:11

X Nie pokazuj więcej
Nasza strona WWW wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Dowiedz się więcej o polityce plików "cookies".
Nawigacja
Strona Główna
Lokalizacja Gimnazjum
Dyrekcja
Kadra Pedagogiczna
Pracownicy Niepedagogiczni
Dokumenty Szkoły
Informacje szkolne
Strefa Rodzica
Ubezpieczenie NNW
Misja i wizja gimnazjum
Historia Gimnazjum
Galeria
Certyfikaty
Archiwum
Poczta
Linki

Egzamin gimnazjalny

DBI

Cyfrowobezpieczni.pl

Kącik językowy

Kącik zdrowia

Targi edukacyjne 2018
TARGI EDUKACYJNE

W środę 7 marca uczniowie klas trzecich oddziałów gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w Słupcy uczestniczyli w III Powiatowych Targach Edukacyjno-Zawodowych, które odbyły się w Hali Sportowej przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie.
Uczestnicy targów mogli między innymi zapoznać się z ofertą szkół ponadgimnazjalnych działających na terenie Powiatu Słupeckiego. Każda z nich zapraszała w swoje gościnne progi.Ofertę edukacyjną na rok szkolny 2018/2019 przedstawiły nie tylko placówki oświatowe powiatu słupeckiego, ale także wyższe uczelnie. Można było też porozmawiać z pracodawcami przyjmującymi uczniów na praktyczną naukę zawodu a także przedstawicielami banków, ZUS-u, Urzędu Pracy czy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Poszczególne stoiska z zaciekawieniem oglądali główni zainteresowani, którzy w bezpośredniej rozmowie mieli możliwość dopytania o szczegóły związane z daną szkołą, czy uczelnią.
Targi edukacyjne umożliwiły uczniom zaznajomienie się z kierunkami kształcenia, nowymi propozycjami, zasadami rekrutacji, a także niezbędnymi informacjami, które ułatwią im podjęcie decyzji o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej. Dobrze wykorzystali czas, żeby w rezultacie zebrać jak najwięcej informacji o danej szkole, wybrać odpowiednią dla siebie. Uczestnictwo gimnazjalistów w przedsięwzięciu wpisuje się w edukację zawodową prowadzoną w naszej szkole.
Uczestnicy targów podsumowali imprezę jako interesującą, na której uzyskali mnóstwo przydatnych informacji, zwłaszcza te osoby które cały czas zastanawiają się nad swoją przyszłością. Szansę na odwiedzenie poszczególnych szkół ponadgimnazjalnych w naszym powiecie gimnazjaliści będą mieli również w dniu 24 marca , gdyż w tym dniu zorganizowane zostaną drzwi otwarte we wszystkich placówkach .
Admin dnia 29 marzec 2018 15:59 · Drukuj

Strona SP3 w Słupcy

Samorząd Uczniowski

Gazetka Mikołajek

Szkolne Sukcesy

Wyniki konkursów

Strefa rodzica

Filmoteka