Oficjalna strona Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy
Strona Główna · Strefa Rodzica · E-dziennik · Plan lekcji · Wykaz podręczników · e-Podręczniki · Kontakt · Facebook · Logowanie23 Listopad 2017 09:58

X Nie pokazuj więcej
Nasza strona WWW wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Dowiedz się więcej o polityce plików "cookies".
Nawigacja
Strona Główna
Lokalizacja Gimnazjum
Dyrekcja
Kadra Pedagogiczna
Pracownicy Niepedagogiczni
Dokumenty Szkoły
Informacje szkolne
Strefa Rodzica
Ubezpieczenie NNW
Misja i wizja gimnazjum
Historia Gimnazjum
Galeria
Certyfikaty
Archiwum
Poczta
Linki

Cyfrowobezpieczni.pl

Kącik językowy

Kącik zdrowia

News
Dzień sportu 2017

Dzień Sportu Szkolnego

Tradycyjnie w dniu 1 czerwca 2017 roku w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy odbyło się Święto Sportu Szkolnego. Areną zmagań sportowo– rekreacyjnych był orlik przy ul. Gajowej w Słupcy. O godzinie 9.30 odbyło się uroczyste rozpoczęcie Dnia Sportu przez nauczycieli wychowania fizycznego. Uczniowie klas pod opieką wychowawców przystąpili do rywalizacji sportowej.
Admin dnia 20 czerwiec 2017 09:31 · Czytaj więcej · 147 Czytań · Drukuj
Wyróżnienia dla gimnazjalistów

Wyróżnienia dla gimnazjalistów

Jak co roku Miejska Biblioteka Publiczna w Słupcy organizuje konkurs promujący czytelnictwo i rozwijający umiejętność krytycznego spojrzenia na lektury. Tym razem temat konkursu skierowanego do gimnazjalistów brzmiał : „Książka, z którą się nie rozstaję”. Uczniowie mogli napisać dowolną formę literacką. W środę odbyło się w MBP podsumowanie i omówienie wyników konkursu. Wpłynęło na niego łącznie 40 prac, a aż 22 dostało wyróżnienia, co świadczy o dość wysokim poziomie i sporym zainteresowaniu czytaniem.
Admin dnia 30 maj 2017 20:23
Czytaj więcej · 280 Czytań · Drukuj
Aktywnie w wiosnę

Aktywnie w wiosnę

29 kwietnia 2017r. miłośnicy aktywnego i zdrowego stylu życia wzięli udział w III Wiosennym Marszu Nordic Walking. Był to bardzo miły sposób rozpoczęcia długiego, majowego weekendu. Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy już po raz trzeci zaproponowało wszystkim uczniom, rodzicom oraz sympatykom naszej szkoły wiosenną porcję energii. Uczestnicy marszu w dobrych nastrojach, w słonecznej aurze przemaszerowali siedmiokilometrową trasę wiodącą obwodnicą miasta, duktami leśnymi i ścieżką zdrowia aż na strzelnicę.
Admin dnia 24 maj 2017 22:44
Czytaj więcej · 212 Czytań · Drukuj
UDZIAŁ W VII POWIATOWYM PRZEGLĄDZIE ZESPOŁÓW TANECZNYCH

UDZIAŁ W VII POWIATOWYM PRZEGLĄDZIE ZESPOŁÓW TANECZNYCH

Długo wyczekiwany Przegląd Zespołów Tanecznych z udziałem naszego zespołu tanecznego AFERA - już za nami... Przegląd odbył się 10 maja, już po raz VII w Miejskim Domu Kultury w Słupcy. Do udziału zgłosiło się kilka szkół podstawowych i gimnazjalnych, zaprezentowano 15 układów tanecznych, w różnorodnych formach i stylach tanecznych. Nasz zespół prezentował się dwukrotnie, w układzie tanecznym AFERAMIX oraz SINGLE LADIES.
Admin dnia 16 maj 2017 20:44
Czytaj więcej · 229 Czytań · Drukuj
Sukces słupeckich gimnazjalistów w powiatowym etapie XXIV Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.


10 maja w Domu Kultury w Powidzu odbył się powiatowy etap XXIV Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.
Do testu przystąpiło trzech uczniów z naszego gimnazjum Oskar Dydymski, Oliwier Lewandowski i Miłosz Rogalski.
Do finału wojewódzkiego zakwalifikował się Oskar Dydymski, który zajął II miejsce w konkursie. Natomiast Miłosz Rogalski zdobył III miejsce i otrzymał nagrodę ufundowaną przez Wójta Gminy Powidz.
Admin dnia 16 maj 2017 20:41 · Drukuj
Spotkanie z pisarką Barbarą Kosmowską


28 kwietnia 2017 r. na zaproszenie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Słupcy w bibliotece szkolnej Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy odbyło się spotkanie z Barbarą Kosmowską autorką książek obyczajowych, które cieszą się pochlebnymi opiniami czytelników. Pisarka opowiedziała o początkach swojej drogi literackiej, o karierze naukowej i życiu rodzinnym. Pani Barbara z wykształcenia jest polonistką nawet przez kilka lat była nauczycielką w szkole średniej w rodzinnym Bytowie, następnie podjęła studia doktoranckie na Uniwersytecie Gdańskim, po ukończeniu których zajęła się pracą dydaktyczną na Akademii Pomorskiej w Słupsku (wykłada literaturę pozytywizmu).
Admin dnia 08 maj 2017 21:07
Czytaj więcej · 208 Czytań · Drukuj
Święto Konstytucji

To ten nieszczęsny nierząd, to sejmików zrywanie,
Kraj zgubiło,ściągnęło obce panowanie.
Te zaborów te srogich klęsk naszych przyczyną.
I my sami byliśmy nieszczęść naszych winą.
Gnijąc w zbytkach,lenistwie i biesiad zwyczaju.
Myśleliśmy o sobie, a nigdy o kraju.

J. U. Niemcewicz

28 kwietnia 2017r. na godzinach wychowawczych klas I, II i III młodzi aktorzy z koła teatralnego Orbita zaprezentowali spektakl teatralny pt.,,Nasze spojrzenie na konstytucję”.
Pragnęli w ten sposób przybliżyć społeczności gimnazjum odległe i jednocześnie ważne czasy stanisławowskie. Melodyjne menuety i barwne żupany podkreślały obraz epoki oświecenia.
Admin dnia 08 maj 2017 20:53
Czytaj więcej · 217 Czytań · Drukuj
Miejskie obchody Święta Konstytucji

Miejskie obchody Święta Konstytucji

Młodzież Gimnazjum im M. Kopernika czynnie włączyła się w obchody 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Blisko 50 osobowa grupa uczniów, na którą złożyły się przedstawiciele każdej klasy, uczestniczyła we mszy św. w kościele pw. św. Wawrzyńca, a następnie w okolicznościowej uroczystości pod pomnikiem na słupeckim Rynku. Uczniowie naszej szkoły są też członkami orkiestry OSP i zespołu mażoretek, które uświetniły miejskie obchody Święta Konstytucji. Nasze Gimnazjum wystawiło również poczet sztandarowy, a wiązanki pod Pomnikiem Poległych za Wolność Ojczyzny złożyli: w imieniu społeczności szkoły dyrektor Maria Żarnecka, a w imieniu Młodzieżowej Rady Miasta uczniowie Julia Wojtczak i Maciej Śmiechowski.
Admin dnia 04 maj 2017 21:09 · Drukuj
Awans Słupeckiego Gimnazjum

Awans Słupeckiego Gimnazjum do Mistrzostw Rejonu w Streetballu.

W dniu 27 kwietnia 2017 roku w Zagórowie zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu w Streetballu.
Do rozgrywek zgłosiło się 9 drużyn, 5 męskich i 4 żeńskie. Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy reprezentowały 4 drużyny.
Dziewczęta Słupca I : Maja Kołodziejska, Katarzyna Brzezińska, Dominika Kryszak i Kinga Biadasz.
Dziewczęta Słupca II: Roksana Kapturska, Zuzanna Orchowska, Natasza Kolańska i Patrycja Roszak
Chłopcy I: Kacper Rogowicz, Arkadiusz Szygenda i Hubert Rogowski
Chłopcy II: Mateusz Andrzejewski, Wojciech Monterial i Jakub Białczyk
Turniej rozegrany został systemem każdy z każdym.

Admin dnia 04 maj 2017 21:07
Czytaj więcej · 161 Czytań · Drukuj
Gimnazjaliści na Targach Edukacyjnych

Gimnazjaliści na Targach Edukacyjnych

24 marca br. blisko pięćdziesięcioosobowa grupa uczniów klas trzecich naszego gimnazjum w ramach zajęć doradztwa zawodowego udała się do Poznania na zorganizowane tam po raz kolejny Targi Edukacyjne.
Jednym z najciekawszych punktów programu był udział naszej grupy w prezentacji „Dlaczego warto studiować w Anglii?”, w czasie której studenci jednej z podlondyńskich uczelni w języku angielskim prezentowali możliwości i zalety studiowania w tym kraju. Uczniowie gimnazjum mieli możliwość nie tylko poznać zasady i warunki tych studiów, ale przede wszystkim porozmawiać po angielsku i uświadomić sobie, że znajomość języka na dobrym poziomie to obecnie jeden z podstawowych warunków funkcjonowania we współczesnej Europie.
Admin dnia 04 maj 2017 21:05
Czytaj więcej · 178 Czytań · Drukuj
Dzień wiosny 2017

Dzień Wiosny w barwach Ziemi -
„Las rośnie wolno, a umiera zbyt szybko”

Uczniowie Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy 27 kwietnia 2017 r. obchodzili Dzień Wiosny. Zgodnie z tradycją szkoły głównym wydarzeniem tego dnia był udział uczniów w IV Grze terenowej. Konkurencje przygotowane przez Samorząd Uczniowski związane były z Dniem Ziemi, Dniem Języków Obcych , ponadto młodzież włączyła się w ogólnopolską akcję promującą czytanie. Gimnazjaliści, między innymi, musieli sprostać następującym zadaniom: wykazać się wiedzą z zakresu ochrony środowiska, wykonać pracę plastyczną „Barwy Ziemi”, rozwiązać test, krzyżówki w języku angielskim i języku niemieckim. W Parku Miejskim w ramach realizacji zadania „Jak nie czytam, jak czytam” młodzież oddała się lekturze książek wybranych przez siebie. Różnorodność konkurencji pozwoliła uczniom zaprezentować swoje zdolności plastyczne, taneczne, wokalne i sportowe.
Admin dnia 04 maj 2017 20:03
Czytaj więcej · 229 Czytań · Drukuj

Strona 3 z 33 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Strona SP3 w Słupcy

Samorząd Uczniowski

Gazetka Mikołajek

Szkolne Sukcesy

Wyniki konkursów

Strefa rodzica

Filmoteka