Oficjalna strona Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy
Strona Główna · Strefa Rodzica · E-dziennik · Plan lekcji · Wykaz podręczników · e-Podręczniki · Kontakt · Facebook · Logowanie21 Luty 2018 12:32

X Nie pokazuj więcej
Nasza strona WWW wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Dowiedz się więcej o polityce plików "cookies".
Nawigacja
Strona Główna
Lokalizacja Gimnazjum
Dyrekcja
Kadra Pedagogiczna
Pracownicy Niepedagogiczni
Dokumenty Szkoły
Informacje szkolne
Strefa Rodzica
Ubezpieczenie NNW
Misja i wizja gimnazjum
Historia Gimnazjum
Certyfikaty
Archiwum
Poczta
Linki

DBI

Cyfrowobezpieczni.pl

Kącik językowy

Kącik zdrowia

News
Spotkanie z pisarką Barbarą Kosmowską


28 kwietnia 2017 r. na zaproszenie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Słupcy w bibliotece szkolnej Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy odbyło się spotkanie z Barbarą Kosmowską autorką książek obyczajowych, które cieszą się pochlebnymi opiniami czytelników. Pisarka opowiedziała o początkach swojej drogi literackiej, o karierze naukowej i życiu rodzinnym. Pani Barbara z wykształcenia jest polonistką nawet przez kilka lat była nauczycielką w szkole średniej w rodzinnym Bytowie, następnie podjęła studia doktoranckie na Uniwersytecie Gdańskim, po ukończeniu których zajęła się pracą dydaktyczną na Akademii Pomorskiej w Słupsku (wykłada literaturę pozytywizmu).
Admin dnia 08 maj 2017 21:07 · Czytaj więcej · 255 Czytań · Drukuj
Święto Konstytucji

To ten nieszczęsny nierząd, to sejmików zrywanie,
Kraj zgubiło,ściągnęło obce panowanie.
Te zaborów te srogich klęsk naszych przyczyną.
I my sami byliśmy nieszczęść naszych winą.
Gnijąc w zbytkach,lenistwie i biesiad zwyczaju.
Myśleliśmy o sobie, a nigdy o kraju.

J. U. Niemcewicz

28 kwietnia 2017r. na godzinach wychowawczych klas I, II i III młodzi aktorzy z koła teatralnego Orbita zaprezentowali spektakl teatralny pt.,,Nasze spojrzenie na konstytucję”.
Pragnęli w ten sposób przybliżyć społeczności gimnazjum odległe i jednocześnie ważne czasy stanisławowskie. Melodyjne menuety i barwne żupany podkreślały obraz epoki oświecenia.
Admin dnia 08 maj 2017 20:53
Czytaj więcej · 278 Czytań · Drukuj
Miejskie obchody Święta Konstytucji

Miejskie obchody Święta Konstytucji

Młodzież Gimnazjum im M. Kopernika czynnie włączyła się w obchody 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Blisko 50 osobowa grupa uczniów, na którą złożyły się przedstawiciele każdej klasy, uczestniczyła we mszy św. w kościele pw. św. Wawrzyńca, a następnie w okolicznościowej uroczystości pod pomnikiem na słupeckim Rynku. Uczniowie naszej szkoły są też członkami orkiestry OSP i zespołu mażoretek, które uświetniły miejskie obchody Święta Konstytucji. Nasze Gimnazjum wystawiło również poczet sztandarowy, a wiązanki pod Pomnikiem Poległych za Wolność Ojczyzny złożyli: w imieniu społeczności szkoły dyrektor Maria Żarnecka, a w imieniu Młodzieżowej Rady Miasta uczniowie Julia Wojtczak i Maciej Śmiechowski.
Admin dnia 04 maj 2017 21:09 · Drukuj
Awans Słupeckiego Gimnazjum

Awans Słupeckiego Gimnazjum do Mistrzostw Rejonu w Streetballu.

W dniu 27 kwietnia 2017 roku w Zagórowie zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu w Streetballu.
Do rozgrywek zgłosiło się 9 drużyn, 5 męskich i 4 żeńskie. Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy reprezentowały 4 drużyny.
Dziewczęta Słupca I : Maja Kołodziejska, Katarzyna Brzezińska, Dominika Kryszak i Kinga Biadasz.
Dziewczęta Słupca II: Roksana Kapturska, Zuzanna Orchowska, Natasza Kolańska i Patrycja Roszak
Chłopcy I: Kacper Rogowicz, Arkadiusz Szygenda i Hubert Rogowski
Chłopcy II: Mateusz Andrzejewski, Wojciech Monterial i Jakub Białczyk
Turniej rozegrany został systemem każdy z każdym.

Admin dnia 04 maj 2017 21:07
Czytaj więcej · 223 Czytań · Drukuj
Gimnazjaliści na Targach Edukacyjnych

Gimnazjaliści na Targach Edukacyjnych

24 marca br. blisko pięćdziesięcioosobowa grupa uczniów klas trzecich naszego gimnazjum w ramach zajęć doradztwa zawodowego udała się do Poznania na zorganizowane tam po raz kolejny Targi Edukacyjne.
Jednym z najciekawszych punktów programu był udział naszej grupy w prezentacji „Dlaczego warto studiować w Anglii?”, w czasie której studenci jednej z podlondyńskich uczelni w języku angielskim prezentowali możliwości i zalety studiowania w tym kraju. Uczniowie gimnazjum mieli możliwość nie tylko poznać zasady i warunki tych studiów, ale przede wszystkim porozmawiać po angielsku i uświadomić sobie, że znajomość języka na dobrym poziomie to obecnie jeden z podstawowych warunków funkcjonowania we współczesnej Europie.
Admin dnia 04 maj 2017 21:05
Czytaj więcej · 227 Czytań · Drukuj
Dzień wiosny 2017

Dzień Wiosny w barwach Ziemi -
„Las rośnie wolno, a umiera zbyt szybko”

Uczniowie Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy 27 kwietnia 2017 r. obchodzili Dzień Wiosny. Zgodnie z tradycją szkoły głównym wydarzeniem tego dnia był udział uczniów w IV Grze terenowej. Konkurencje przygotowane przez Samorząd Uczniowski związane były z Dniem Ziemi, Dniem Języków Obcych , ponadto młodzież włączyła się w ogólnopolską akcję promującą czytanie. Gimnazjaliści, między innymi, musieli sprostać następującym zadaniom: wykazać się wiedzą z zakresu ochrony środowiska, wykonać pracę plastyczną „Barwy Ziemi”, rozwiązać test, krzyżówki w języku angielskim i języku niemieckim. W Parku Miejskim w ramach realizacji zadania „Jak nie czytam, jak czytam” młodzież oddała się lekturze książek wybranych przez siebie. Różnorodność konkurencji pozwoliła uczniom zaprezentować swoje zdolności plastyczne, taneczne, wokalne i sportowe.
Admin dnia 04 maj 2017 20:03
Czytaj więcej · 282 Czytań · Drukuj
Publikacja MSWiA "Biało-Czerwona"

Poradnik „Biało-Czerwona” czyli jak czcić barwy narodowe - wydanie rozszerzone (MSWIA)

90 lat temu minister spraw wewnętrznych Sławoj Składkowski wydał okólnik, w którym ogłoszono pieśń „Jeszcze Polska nie zginęła” z 1797 r. hymnem Polski. Z tej okazji podczas uroczystości w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, minister Mariusz Błaszczak przekazał wydaną przez MSWiA publikację pt. „Biało-Czerwona” wojewodom, samorządowcom, komendantom służb podległych resortowi spraw wewnętrznych i administracji, a także słuchaczom Szkoły Głównej Służby Pożarniczej.

Autorem publikacji jest Alfred Znamierowski ekspert w dziedzinie weksylologii, członek Polskiego Towarzystwa Heraldycznego i Komisji Heraldycznej przy MSWiA.

Publikacja MSWiA w przystępny sposób objaśnia wiele pojęć i różnic w nazwach, które nie dla wszystkich mogą być zrozumiałe, a są używane nie tylko w pismach urzędowych i opracowaniach weksylologicznych.
Admin dnia 25 kwiecień 2017 20:03
Czytaj więcej · 207 Czytań · Drukuj
Mistrzostwa Gimnazjum w Piłce Siatkowej Drużyn Mieszanych

Mistrzostwa Gimnazjum w Piłce Siatkowej Drużyn Mieszanych

Od 31 marca uczniowie Nasze j szkoły rywalizują w Mistrzostwach Gimnazjum w Piłce Siatkowej Drużyn Mieszanych. Do turnieju zgłosiło się 11 drużyn. Siatkarskie zmagania odbywają się we wtorki i piątki o godzinie 16.45 na hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Słupcy.
Admin dnia 25 kwiecień 2017 20:01
Czytaj więcej · 243 Czytań · Drukuj
W hołdzie Ofiarom Zbrodni Katyńskiej

W hołdzie Ofiarom Zbrodni Katyńskiej

„Echo strzałów w Katyniu grzmotami wciąż bije.
I krew na mundurach jak stygmat jest świeża.
Gdzie groby nieznane Polskiego Żołnierza
I każdy stracony - a przecież wciąż żyje.”

W kwietniu obchodzimy kolejną rocznicę Zbrodni Katyńskiej. W 1940 roku zginęło
22 tysiące obywateli polskich, którzy stanowili elitę narodu, jego potencjał obronny, intelektualny i twórczy. Delegacja Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy w hołdzie Ofiarom Zbrodni Katyńskiej zapaliła znicze w Alei Dębów Katyńskich
na ulicy Cmentarnej.

Admin dnia 19 kwiecień 2017 09:31 · Drukuj
III Wiosenny Marsz Nordic Walking

III Wiosenny Marsz Nordic Walking

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i wszystkich sympatyków aktywności ruchowej na III Wiosenny Marsz Nordic Walking, który odbędzie się 29 kwietnia 2017. Zbiórka o godzinie 11 przy hali MOSiR w Słupcy. Trasa wynosi 7km i kończy się na strzelnicy przy ul. Gajowej ciepłym poczęstunkiem i losowaniem niespodzianek.
Uwaga wszyscy chętni uczniowie mogą wypożyczyć kije od nauczycieli wychowania fizycznego.
Serdecznie zapraszamy!!!

Admin dnia 04 kwiecień 2017 17:34 · Drukuj
II Powiatowe Targi Edukacyjno-Zawodowe

W środę 1 marca na Hali Sportowej przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
w Strzałkowie odbyły się II Powiatowe Targi Edukacyjno-Zawodowe, na które zostali zaproszeni uczniowie trzecich klas naszego gimnazjum. Ofertę edukacyjną na rok szkolny 2017/2018 przedstawiły nie tylko placówki oświatowe powiatu słupeckiego, ale także wyższe uczelnie. Można było też porozmawiać z pracodawcami przyjmującymi uczniów na praktyczną naukę zawodu a także przedstawicielami banków, ZUS-u, Urzędu Pracy czy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.
Targi edukacyjne umożliwiły uczniom zaznajomienie się z kierunkami kształcenia, nowymi propozycjami, zasadami rekrutacji, a także niezbędnymi informacjami, które ułatwią im podjęcie decyzji o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej. dobrze wykorzystali czas żeby w rezultacie zebrać jak najwięcej informacji o danej szkole, wybrać odpowiednią dla siebie, a także na najbliszej godzinie wychowawczej podzielić się wnioskami i informacji z uczniami nie będącymi na targach.
Uczestnictwo gimnazjalistów w przedsięwzięciu wpisuje się w edukację zawodową prowadzoną w naszej szkole.

Admin dnia 30 marzec 2017 20:37 · Drukuj

Strona 4 z 33 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Strona SP3 w Słupcy

Samorząd Uczniowski

Gazetka Mikołajek

Szkolne Sukcesy

Wyniki konkursów

Strefa rodzica

Filmoteka