Oficjalna strona Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy
Strona Główna · Strefa Rodzica · E-dziennik · Wykaz podręczników · e-Podręczniki · Kontakt · Facebook · Logowanie23 Kwiecień 2018 11:19

X Nie pokazuj więcej
Nasza strona WWW wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Dowiedz się więcej o polityce plików "cookies".
Nawigacja
Strona Główna
Lokalizacja Gimnazjum
Dyrekcja
Kadra Pedagogiczna
Pracownicy Niepedagogiczni
Dokumenty Szkoły
Informacje szkolne
Strefa Rodzica
Ubezpieczenie NNW
Misja i wizja gimnazjum
Historia Gimnazjum
Certyfikaty
Archiwum
Poczta
Linki

DBI

Cyfrowobezpieczni.pl

Kącik językowy

Kącik zdrowia

News
Zakończenie roku w Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy

Zakończenie roku w Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy

W dniu 23.06.2017r. w Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Jak co roku jest to czas podsumowań, podziękowań i wręczenia nagród, ale także czas rozstań. Tak było i tym razem. Naszą szkołę opuściło bowiem 127 absolwentów – uczniów klas III, którzy przez trzy lata zmagali się z wymaganiami określonymi w podstawie programowej dla gimnazjum.
16.06. 2017r. zostały ogłoszone wyniki egzaminu gimnazjalnego, który obejmował sześć zakresów.
Średni wynik tegorocznego egzaminu uzyskany przez uczniów naszego gimnazjum jest tak jak w latach ubiegłych, porównywalny ze średnimi wynikami województwa, kraju i okręgu i mieści się w staninach średnich i wyżej średnich.

Admin dnia 28 czerwiec 2017 13:30 · Czytaj więcej · 707 Czytań · Drukuj
NASI NA FINALE WOJEWÓDZKIM W LA

NASI NA FINALE WOJEWÓDZKIM W LA

7 czerwca 2017 r. w Poznaniu na pięknym stadionie OLIMPIA został rozegrany Finał Wojewódzki Gimnazjady w Lekkiej Atletyce. W zawodach wzięło udział ponad 1500 dziewcząt i chłopców ze szkół gimnazjalnych województwa wielkopolskiego. Do finału zakwalifikowała się 4 uczniów z naszej szkoły: Patrycja Roszak – 300m, Maja Kołodziejska – rzut oszczepem, Rafał Majdecki – 300m, Mateusz Andrzejewski – 100m. Wszyscy uczniowie godnie reprezentowali nasze gimnazjum, jednak na duże uznanie zasługuje Maja Kołodziejska z 3a, która rzutem na odległość 26,09 ustanowiła najlepszy wynik życiowy, zajmu11 miejsce w Wielkopolsce.
Mai serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Opiekunem grupy była pani Joanna Zastawa.


Admin dnia 20 czerwiec 2017 09:31 · Drukuj
Dzień sportu 2017

Dzień Sportu Szkolnego

Tradycyjnie w dniu 1 czerwca 2017 roku w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy odbyło się Święto Sportu Szkolnego. Areną zmagań sportowo– rekreacyjnych był orlik przy ul. Gajowej w Słupcy. O godzinie 9.30 odbyło się uroczyste rozpoczęcie Dnia Sportu przez nauczycieli wychowania fizycznego. Uczniowie klas pod opieką wychowawców przystąpili do rywalizacji sportowej.
Admin dnia 20 czerwiec 2017 09:31
Czytaj więcej · 287 Czytań · Drukuj
Wyróżnienia dla gimnazjalistów

Wyróżnienia dla gimnazjalistów

Jak co roku Miejska Biblioteka Publiczna w Słupcy organizuje konkurs promujący czytelnictwo i rozwijający umiejętność krytycznego spojrzenia na lektury. Tym razem temat konkursu skierowanego do gimnazjalistów brzmiał : „Książka, z którą się nie rozstaję”. Uczniowie mogli napisać dowolną formę literacką. W środę odbyło się w MBP podsumowanie i omówienie wyników konkursu. Wpłynęło na niego łącznie 40 prac, a aż 22 dostało wyróżnienia, co świadczy o dość wysokim poziomie i sporym zainteresowaniu czytaniem.
Admin dnia 30 maj 2017 20:23
Czytaj więcej · 470 Czytań · Drukuj
Aktywnie w wiosnę

Aktywnie w wiosnę

29 kwietnia 2017r. miłośnicy aktywnego i zdrowego stylu życia wzięli udział w III Wiosennym Marszu Nordic Walking. Był to bardzo miły sposób rozpoczęcia długiego, majowego weekendu. Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy już po raz trzeci zaproponowało wszystkim uczniom, rodzicom oraz sympatykom naszej szkoły wiosenną porcję energii. Uczestnicy marszu w dobrych nastrojach, w słonecznej aurze przemaszerowali siedmiokilometrową trasę wiodącą obwodnicą miasta, duktami leśnymi i ścieżką zdrowia aż na strzelnicę.
Admin dnia 24 maj 2017 22:44
Czytaj więcej · 331 Czytań · Drukuj
UDZIAŁ W VII POWIATOWYM PRZEGLĄDZIE ZESPOŁÓW TANECZNYCH

UDZIAŁ W VII POWIATOWYM PRZEGLĄDZIE ZESPOŁÓW TANECZNYCH

Długo wyczekiwany Przegląd Zespołów Tanecznych z udziałem naszego zespołu tanecznego AFERA - już za nami... Przegląd odbył się 10 maja, już po raz VII w Miejskim Domu Kultury w Słupcy. Do udziału zgłosiło się kilka szkół podstawowych i gimnazjalnych, zaprezentowano 15 układów tanecznych, w różnorodnych formach i stylach tanecznych. Nasz zespół prezentował się dwukrotnie, w układzie tanecznym AFERAMIX oraz SINGLE LADIES.
Admin dnia 16 maj 2017 20:44
Czytaj więcej · 355 Czytań · Drukuj
Sukces słupeckich gimnazjalistów w powiatowym etapie XXIV Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.


10 maja w Domu Kultury w Powidzu odbył się powiatowy etap XXIV Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.
Do testu przystąpiło trzech uczniów z naszego gimnazjum Oskar Dydymski, Oliwier Lewandowski i Miłosz Rogalski.
Do finału wojewódzkiego zakwalifikował się Oskar Dydymski, który zajął II miejsce w konkursie. Natomiast Miłosz Rogalski zdobył III miejsce i otrzymał nagrodę ufundowaną przez Wójta Gminy Powidz.
Admin dnia 16 maj 2017 20:41 · Drukuj
Spotkanie z pisarką Barbarą Kosmowską


28 kwietnia 2017 r. na zaproszenie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Słupcy w bibliotece szkolnej Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy odbyło się spotkanie z Barbarą Kosmowską autorką książek obyczajowych, które cieszą się pochlebnymi opiniami czytelników. Pisarka opowiedziała o początkach swojej drogi literackiej, o karierze naukowej i życiu rodzinnym. Pani Barbara z wykształcenia jest polonistką nawet przez kilka lat była nauczycielką w szkole średniej w rodzinnym Bytowie, następnie podjęła studia doktoranckie na Uniwersytecie Gdańskim, po ukończeniu których zajęła się pracą dydaktyczną na Akademii Pomorskiej w Słupsku (wykłada literaturę pozytywizmu).
Admin dnia 08 maj 2017 21:07
Czytaj więcej · 310 Czytań · Drukuj
Święto Konstytucji

To ten nieszczęsny nierząd, to sejmików zrywanie,
Kraj zgubiło,ściągnęło obce panowanie.
Te zaborów te srogich klęsk naszych przyczyną.
I my sami byliśmy nieszczęść naszych winą.
Gnijąc w zbytkach,lenistwie i biesiad zwyczaju.
Myśleliśmy o sobie, a nigdy o kraju.

J. U. Niemcewicz

28 kwietnia 2017r. na godzinach wychowawczych klas I, II i III młodzi aktorzy z koła teatralnego Orbita zaprezentowali spektakl teatralny pt.,,Nasze spojrzenie na konstytucję”.
Pragnęli w ten sposób przybliżyć społeczności gimnazjum odległe i jednocześnie ważne czasy stanisławowskie. Melodyjne menuety i barwne żupany podkreślały obraz epoki oświecenia.
Admin dnia 08 maj 2017 20:53
Czytaj więcej · 335 Czytań · Drukuj
Miejskie obchody Święta Konstytucji

Miejskie obchody Święta Konstytucji

Młodzież Gimnazjum im M. Kopernika czynnie włączyła się w obchody 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Blisko 50 osobowa grupa uczniów, na którą złożyły się przedstawiciele każdej klasy, uczestniczyła we mszy św. w kościele pw. św. Wawrzyńca, a następnie w okolicznościowej uroczystości pod pomnikiem na słupeckim Rynku. Uczniowie naszej szkoły są też członkami orkiestry OSP i zespołu mażoretek, które uświetniły miejskie obchody Święta Konstytucji. Nasze Gimnazjum wystawiło również poczet sztandarowy, a wiązanki pod Pomnikiem Poległych za Wolność Ojczyzny złożyli: w imieniu społeczności szkoły dyrektor Maria Żarnecka, a w imieniu Młodzieżowej Rady Miasta uczniowie Julia Wojtczak i Maciej Śmiechowski.
Admin dnia 04 maj 2017 21:09 · Drukuj
Awans Słupeckiego Gimnazjum

Awans Słupeckiego Gimnazjum do Mistrzostw Rejonu w Streetballu.

W dniu 27 kwietnia 2017 roku w Zagórowie zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu w Streetballu.
Do rozgrywek zgłosiło się 9 drużyn, 5 męskich i 4 żeńskie. Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy reprezentowały 4 drużyny.
Dziewczęta Słupca I : Maja Kołodziejska, Katarzyna Brzezińska, Dominika Kryszak i Kinga Biadasz.
Dziewczęta Słupca II: Roksana Kapturska, Zuzanna Orchowska, Natasza Kolańska i Patrycja Roszak
Chłopcy I: Kacper Rogowicz, Arkadiusz Szygenda i Hubert Rogowski
Chłopcy II: Mateusz Andrzejewski, Wojciech Monterial i Jakub Białczyk
Turniej rozegrany został systemem każdy z każdym.

Admin dnia 04 maj 2017 21:07
Czytaj więcej · 286 Czytań · Drukuj

Strona 4 z 34 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Strona SP3 w Słupcy

Samorząd Uczniowski

Gazetka Mikołajek

Szkolne Sukcesy

Wyniki konkursów

Strefa rodzica

Filmoteka