Oficjalna strona Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy
Strona Główna · Strefa Rodzica · E-dziennik · Plan lekcji · Wykaz podręczników · e-Podręczniki · Kontakt · Facebook · Logowanie24 Marzec 2019 09:42

X Nie pokazuj więcej
Nasza strona WWW wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Dowiedz się więcej o polityce plików "cookies".
Nawigacja
Strona Główna
Lokalizacja Gimnazjum
Dyrekcja
Kadra Pedagogiczna
Pracownicy Niepedagogiczni
Dokumenty Szkoły
Informacje szkolne
Strefa Rodzica
Ubezpieczenie NNW
Misja i wizja gimnazjum
Historia Gimnazjum
Galeria
Certyfikaty
Archiwum
Poczta
Linki

Egzamin gimnazjalny

DBI

Cyfrowobezpieczni.pl

Kącik językowy

Kącik zdrowia

News
Bieg Niepodległości

Bieg Niepodległości

W dniu 10 listopada uczniowie oddziałów gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 3 uczcili biegiem Święto Niepodległości. Trasa biegu wynosiła ok 1,5 kilometra i przebiegała od Mostostalu w Słupcy do Łężca. Uczniowie wszystkich szkół słupeckich spotkali się przy pomniku upamiętniającym 90 rocznicę odzyskania niepodległości. Delegacje szkół zapaliły znicz i dokonały symbolicznego zerwania łańcucha, który nawiązywał do dawnej granicy.
Admin dnia 16 listopad 2017 21:51 · Czytaj więcej · 559 Czytań · Drukuj
Tanecznie z SPS Konspol Słupca

Tanecznie z SPS Konspol Słupca

W dniu 11 listopada 2017 roku uczennice oddziałów gimnazjalnych po raz kolejny zaprezentowały swój układ taneczny podczas meczu piłki siatkowej SPS Konspol Słupca z zawodnikami z Łodzi. Tym razem dziewczęta tańczyły dwa całe nowe układy. Dziewczyny na samym początku pomagały w prezentacji naszego miejscowego zespołu. Swoje umiejętności taneczne prezentowały po pierwszym i drugim secie spotkania siatkarskiego. Mecz zakończył się zwycięstwem SPS Konspol Słupca 3:1.
Kolejny występ dziewcząt planowany jest na początek grudnia.
Admin dnia 16 listopad 2017 21:45
Czytaj więcej · 560 Czytań · Drukuj
ZADUSZKI POETYCKIE

ZADUSZKI POETYCKIE

8 listopada 2017 r. po raz pierwszy w Szkole Podstawowej nr 3 im. A. Mickiewicza z oddziałami gimnazjalnymi w Słupcy zorganizowano listopadowe zaduszki poetyckie. Wprowadziły one w nastrój refleksji, zadumy nad mijającym czasem i nieodwracalnymi wyrokami losu, które pomogły „zatrzymać się” na chwilę w pogoni codziennych obowiązków i zastanowić się nad sensem istnienia. Umożliwiły dotrzeć w głąb własnych myśli, przeżyć chwile skupienia i skierować myśli ku nieobecnym bliskim i tym, których nie znaliśmy. Zgromadzona publiczność klas II d, III a, b, d miała okazję posłuchać utworów między innymi Karola Wojtyły, księdza Jana Twardowskiego, Zbigniewa Herberta oraz Juliana Tuwima.
Admin dnia 16 listopad 2017 21:39
Czytaj więcej · 491 Czytań · Drukuj
Mistrzostwa Rejonu w Drużynowym Badmintonie Chłopców

W dniu 8 listopada 2017 roku odbyły się Mistrzostwa Rejonu w Drużynowym Badmintonie Chłopców.
Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 zajęła 1 miejsce.
Drużyna składała się z 2 uczniów z oddziałów gimnazjalnych tj. Maciej Urbaniak i Kamil Majda oraz z 7 klasy szkoły podstawowej Jakub Wiśniewski.

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na etapie wojewódzkim.
Opiekunem zespołu na zawodach był pan Dariusz Dobersztyn.
Admin dnia 14 listopad 2017 14:36 · Drukuj
Roztańczone przerwy w oddziałach gimnazjalnych

Roztańczone przerwy w oddziałach gimnazjalnych

Już za nami trzy pierwsze roztańczone przerwy. Uczennice oddziałów gimnazjalnych podczas długiej przerwy obiadowej prezentują swoje układy taneczne zumby. Celem tego zadania jest promowanie zdrowego stylu życia a przede wszystkim aktywizacja uczniów podczas przerw międzylekcyjnych. Uczniowie chętnie przyłączają się i wspólnie wykonują układy taneczne.
Uczennice należące do koła tanecznego systematycznie przygotowują układy taneczne podczas zajęć rozwijających zainteresowania z panią Karoliną Wilczewską.

Admin dnia 09 listopad 2017 21:44
Czytaj więcej · 465 Czytań · Drukuj
Zajęcia z żywienia

Uczniowie klas drugich na zajęciach technicznych z żywienia, w grupach przygotowywali posiłki zimne i gorące. Nie lada wyczynem było dla nich robienie różnego rodzaju deserów i sałatek. Prawdziwym jednak wyzwaniem było przygotowanie dań gorących. Placki ziemniaczane, naleśniki, gofry, sandwicze itd. to tylko niektóre z nich. Młodzież, pod opieką nauczyciela techniki Marii Wyszyńskiej, odbyła niezłą lekcję życia, ale również miała niezapomnianą frajdę, szczególnie przy konsumpcji swoich dzieł.
Admin dnia 09 listopad 2017 21:36 · Drukuj
Dzień papieski

Tegoroczny XVII Dzień Papieski obchodzony był pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Uczniowie klas drugich na zajęciach z religii omawiali nauczanie św. Jana Pawła II skierowane do młodych. Jednocześnie przygotowywali wystawę z tej okazji. Przeanalizowane i pokolorowane mandale zamieścili na holu szkolnym. Nad całością czuwała pani Maria Wyszyńska.
Admin dnia 09 listopad 2017 21:32 · Drukuj
Podziękowania dla Spółdzielni Mleczarskiej Udziałowców w Strzałkowie
Spółdzielnia Mleczarska Udziałowców w Strzałkowie
ul. Gen. Sikorskiego 28
62-420 Strzałkowo

Serdecznie dziękujemy za współpracę podczas edukowania naszych uczniów w zakresie profilaktyki prozdrowotnej. Jogurty, które Państwo systematycznie przekazujecie na rzecz szkoły, uprzyjemniają realizację projektów „Trzymaj Formę” oraz „Żyć smacznie i zdrowo”.
Gorąco dziękujemy za wsparcie podczas pracy podejmowanej dla dobra młodzieży gimnazjalnej.
Życzymy powodzenia w realizacji planów zawodowych
oraz pomyślności w życiu osobistym.

Społeczność uczniowska
oraz nauczyciele gimnazjum


Admin dnia 02 listopad 2017 20:26 · Drukuj
Spotkanie z epopeją narodową

Spotkanie z epopeją narodową

Dnia 26 października uczniowie kl. III a i III e oddziałów gimnazjalnych SP 3 w Słupcy mieli możliwość uczestniczyć w adaptacji epopei narodowej „Pan Tadeusz” autorstwa Adama Mickiewicza. Spektakl odbył się w MDK w Koninie, jednak został przygotowany przez aktorów Teatru „Bohema” z Bielska Białej, którzy co roku przyjeżdżają z ciekawą ofertą lektur szkolnych.
Admin dnia 02 listopad 2017 20:23
Czytaj więcej · 356 Czytań · Drukuj
Występ dziewcząt podczas drugoligowego spotkania zespołu SPS Konspol Słupca z Kaliszem

W dniu 28 października 2017 roku uczennice oddziałów gimnazjalnych miały swój pierwszy występ podczas drugoligowego spotkania zespołu SPS Konspol Słupca z Kaliszem.
Występ dziewcząt został bardzo miłe odebrany.
Uczennice prezentowały swój układ taneczny po pierwszym i drugim secie spotkania siatkarskiego.
Admin dnia 02 listopad 2017 20:21
Czytaj więcej · 341 Czytań · Drukuj
Pasja nurkowania

Pasja nurkowania

W ramach działań mających na celu rozbudzanie zainteresowań młodzieży w dniu 27.10.2017r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. A. Mickiewicza w Słupcy
uczniowie klas II i III oddziałów gimnazjalnych na godzinach wychowawczych spotkali się z instruktorem nurkowania. Pan Marek Kusiak opowiedział młodzieży o swojej życiowej pasji i zaprezentował dwa filmy: „Organizacja Międzynarodowa PADI” – o organizacji zajmującej się szkoleniem i nurkowaniem oraz z „Życia Bazy Nurkowej w Powidzu”, w którym pokazał piękno nurkowania. Ponadto uczniowie mogli z bliska obejrzeć, a nawet przymierzyć profesjonalny sprzęt do nurkowania, z czego m.in. skorzystały uczennice Alicja Antonowicz i Julka Kwaśny, które przymierzały– kamizelę wypornościową do sterowania pływalności. Instruktor zaprezentował także skafandry nurkowe suche i mokre, a także cały aqualung, który służy do zobaczenia świata podwodnego min. (maski, fajki i płetwy).


Admin dnia 02 listopad 2017 20:19 · Drukuj

Strona 4 z 35 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Strona SP3 w Słupcy

Samorząd Uczniowski

Gazetka Mikołajek

Szkolne Sukcesy

Wyniki konkursów

Strefa rodzica

Filmoteka