Oficjalna strona Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy
Strona Główna · Strefa Rodzica · E-dziennik · Wykaz podręczników · e-Podręczniki · Kontakt · Facebook · Logowanie · Terminarz PS18 Czerwiec 2018 21:23

X Nie pokazuj więcej
Nasza strona WWW wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Dowiedz się więcej o polityce plików "cookies".
Nawigacja
Strona Główna
Lokalizacja Gimnazjum
Dyrekcja
Kadra Pedagogiczna
Pracownicy Niepedagogiczni
Dokumenty Szkoły
Informacje szkolne
Strefa Rodzica
Ubezpieczenie NNW
Misja i wizja gimnazjum
Historia Gimnazjum
Certyfikaty
Archiwum
Poczta
Linki
Terminarz PS

DBI

Cyfrowobezpieczni.pl

Kącik językowy

Kącik zdrowia

News
Oficjalne zakończenie realizacji programu "Jeżdżę z Głową"

Oficjalne zakończenie realizacji programu "Jeżdżę z Głową"

29 maja w Urzędzie Miasta w Słupcy odbyło się posiedzenie Komisji Oświaty Rady Miasta, w którym oprócz Burmistrza i Radnych Miasta wzięło udział czworo słupeckich gimnazjalistów – uczestników programu Jeżdżę z Głową oraz koordynatorzy programu. Opowiedzieli oni zebranym o programie i podejmowanych działaniach oraz zapoznali wszystkich obecnych z wynikami przeprowadzonej wśród Słupczan diagnozy stopnia znajomości przepisów Kodeksu Drogowego i sytuacji na lokalnych drogach. Każdy z zebranych miał też okazję sprawdzić własną znajomość przepisów, samodzielnie odpowiadając na pytania, postawione wcześniej respondentom.
Przedstawiony materiał rozpoczął dyskusję na temat bezpieczeństwa w mieście między uczestnikami spotkania.
Prezentacja w Urzędzie Miasta oficjalnie zakończyła realizację programu Jeżdżę z Głową w słupeckim gimnazjum.

Agnieszka Radziszewska
Tadeusz Markiewicz

Admin dnia 18 czerwiec 2012 17:06 · Drukuj
Wycieczka do Łodzi

Wycieczka do Łodzi

Dnia 20 maja 2012 roku (niedziela) uczestnicy kółek z funduszów europejskich pod opieką pani dyrektor M. Żarneckiej i pani H. Hawro udali się na wycieczkę do Manufaktury znajdującej się w Łodzi. Wyjeżdżaliśmy o 7.00. Podróż nie była męcząca, trwała ok. 2 godzin. Najpierw, w Cinema City, obejrzeliśmy film dokumentalny o ośrodkach wychowujących małe słonie i orangutany, które straciły rodziców. Dokument pokazywał, jak bardzo zwierzęta potrafią zżyć się z człowiekiem. Zaraz potem udaliśmy się na salę „Laser games”. Była to fantastyczna zabawa! Biegaliśmy po pomieszczeniu, w którym znajdowała się ogromna liczba przeszkód. Próbowaliśmy trafić laserem wysyłanym z pistoletu w czujniki umieszczone na kamizelce przeciwnika. Wcześniej zostaliśmy podzieleni na grupy. Każda z nich grała 15 minut. Następnie zmęczeni, ale wciąż gotowi na kolejne atrakcje udaliśmy się do Experymentarium, gdzie nie tylko przyglądaliśmy się ciekawym zjawiskom, ale także braliśmy czynny udział w doświadczeniach z fizyki. Wszystkim się to podobało. Potem obejrzeliśmy jeszcze wystawę dotyczącą starożytnego Egiptu. Jednym z jej elementów był grobowiec faraona, gdzie niektóre postaci się ruszały. Uczestniczyliśmy również w lekcji edukacyjnej z chemii. Następnie udaliśmy się na obiad (zupa pomidorowa i kotlet schabowy z ziemniakami oraz buraczkami). Kiedy dotarliśmy do części handlowej Manufaktury, mieliśmy ok. 1,5 godziny czasu wolnego. Do Słupcy wracaliśmy uśmiechnięci i zadowoleni z tej wyjątkowo ciekawej wyprawy.
Marcel Kędziora

Admin dnia 18 czerwiec 2012 17:00 · Drukuj
Odżywaj się zdrowo, żyj na sportowo

„Odżywaj się zdrowo, żyj na sportowo”

„Odżywaj się zdrowo, żyj na sportowo” – takie jest motto „Zdrowej Dziesiątki” – dziesięcioosobowej grupy uczniów kl. I f słupeckiego gimnazjum pod opieka p. Waldemara Flisiaka, która przystąpiła do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Czas na zdrowie” pod patronatem Banku Ochrony Środowiska.
Naszym zadaniem jest propagowanie wśród młodzieży i dorosłych aktywnego stylu życia, nawyków zdrowego odżywiania zgodnego z naturą, wolnego od wszechobecnej chemii.

W ramach realizowania projektu przedstawiliśmy prezentację na forum szkoły na temat aktywnego trybu życia i zdrowego odżywiania się, odwiedziliśmy też gospodarstwa, które specjalizują się w ekologicznej produkcji rolnej.
Zwieńczeniem naszego projektu będzie festyn zdrowia pod hasłem „Odżywiaj się zdrowo, żyj na sportowo”, który odbędzie się 1. czerwca 2012 r. w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy. Początek imprezy o godz. 9.00.
Przewidujemy pokaz filmowy, ruch na świeżym powietrzu, zdrowy poczęstunek i wiele innych atrakcji.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
Zespół „Zdrowej Dziesiątki” wraz z opiekunem.

Admin dnia 31 maj 2012 21:46 · Drukuj
Podwójny sukces uczniów gimnazjum w lekkiej atletyce

Podwójny sukces uczniów gimnazjum w lekkiej atletyce

8 maja w Koninie odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej Miasta Konina i Rejonu konińskiego w Lekkiej Atletyce zorganizowane przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Koninie. Uczeń klasy naszego gimnazjum (klasa III c) w biegu finałowym na 100m wywalczył tytuł mistrza rejonu konińskiego osiągając czas 11,29s, i tym samym deklasując rywali z Konina, Turku, Rychwała oraz wielu innych. Czas, który osiągnął, jest niewątpliwie najwyższym wynikiem w biegu na 100m w historii naszego gimnazjum i tym samym staje się nowym rekordem szkoły i powiatu. Nie jest to jego jedyny sukces, bowiem nasz lekkoatleta zdobył również złoto podczas Mistrzostw Powiatu w LA w Słupcy w sztafecie szwedzkiej.

W igrzyskach w Koninie uczennica klasy IIIf - Izabella Marszałek zdobyła III miejsce i brązowy medal w skoku wzwyż z wynikiem 1,25m.
Zajęte wysokie lokaty naszych uczniów zapewniają im możliwość startu w finale Mistrzostw Województwa w Lekkiej Atletyce w Lesznie, który odbędzie się 29 maja br. Opiekunami sportowców są: Joanna Zastawa i Mariusz Rakowicz

Za kolejne sukcesy trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.
Admin dnia 18 maj 2012 12:18 · Drukuj
Mały Książę

„Widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”
- powtórzył Mały Książę, aby zapamiętać

Od 9 lat prężnie działa w Gimnazjum im. M.Kopernika w Słupcy Koło Teatralne Orbita, w którym młodzi ludzie doskonalą swoje umiejętności aktorskie i reżyserskie.
W tym roku szkolnym przygotowaliśmy spektakl teatralny na podstawie baśni filozoficznej A de Saint-Exupey`ego pt. „Mały Książę”. W swoim dziele pisarz wykreował świat widziany oczami chłopca, który wnikliwie i z dużą wrażliwością patrzy, poznaje i ocenia. W świetle Małego Księcia istnieją prawdziwe, autentyczne wartości: miłość, przyjaźń. Ta ciekawa problematyka utworu sprawiła, że młodzież się nim zainteresowała i powstał scenariusz. Długo gimnazjaliści borykali się z wykreowaniem postaci. Spotykali się raz w tygodniu, aby podczas trzygodzinnych prób „wchodzić w role”. Częstotliwość spotkań została zwiększona, próby odbywały się także w soboty. Początkowo wszystko szło dość opieszale. Jednak z czasem rodziły się ciekawe pomysły. W realizacji spektaklu pomagała nam p. A.Czerniak – instruktor do spraw teatru z Miejskiego Domu Kultury. Miały miejsce również konsultacje z udziałem p. M.Witczak z Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.
Admin dnia 09 maj 2012 22:19
Czytaj więcej · 950 Czytań · Drukuj
Czytanie to naprawdę archaizm?
Wiadomości
Czytanie to naprawdę archaizm?

Nastał czas, kiedy rzadko kto sięga po książkę. Jednak duża część gimnazjalistów odwiedza biblioteki i czyta tradycyjną metodą literaturę piękną, świadczy o tym udział w konkursie organizowanym przez Miejską Bibliotekę w Słupcy, celem którego było napisanie recenzji na temat przeczytanej książki. Dominowała literatura fantasy. Uczniowie pisali prace pod bacznym okiem polonistek: p. Małgorzaty Skrzypczak, p. Wiesłąwy Matuszewskiej i p. Henryki Hanc.
Admin dnia 09 maj 2012 21:40
Czytaj więcej · 1105 Czytań · Drukuj
Wycieczka dla gościa EURO 2012

„Wycieczka dla gościa EURO 2012” - praca literacka

Uczniowie z naszego gimnazjum z klas I a, II b, III b i II d wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Dziennikarskim, którego celem było napisanie literackiej pracy dotyczącej organizacji wycieczki dla gościa EURO 2012. Były różne pomysły, jedne dotyczyły zwiedzania ciekawych miejsc w Słupcy i jej okolic, inne natomiast skupiały się na poznaniu naszej rodzimej tradycji. Czworo gimnazjalistów, a mianowicie Kasia Zysk, Kasia Kuźniak, Filip Pietraszak i Przemek Pawlikowski, wszyscy z klasy II d, zdobyli wyróżnienia, Przemek natomiast dodatkowo został uhonorowany nagrodą specjalną – piłką z autografami słynnych piłkarzy. Cała uroczystość miała miejsce 14.04.2012r. w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 w Poznaniu.
Niespodzianką było odczytanie najlepszych prac, wśród których była praca Przemka. Młodzież otrzymała także tomiki poezji, książki biograficzne i koszulki. Cała uroczystość miała charakter kameralny.
Będziemy z ogromną sympatią wspominać spotkanie finałowe w Poznaniu. Młodzież pisała prace pod kierunkiem p. Henryki Hanc.

Henryka Hanc

Admin dnia 09 maj 2012 21:37 · Drukuj
Witaj majowa jutrzenko

"Witaj majowa jutrzenko"

4 maj br. na holu słupeckiego gimnazjum odbyła się akademia z okazji rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja z 1791 r.
Program słowno-muzyczny przygotowali uczniowie klasy 2E oraz zespół wokalny „Gimnazjalne Ósemki”.
Opiekę nad całością sprawował pan Marek Ratajczyk, a oprawę muzyczną akademii przygotował pan Piotr Królikiewicz. Całość dopełniona została scenografią wykonaną przez panią Wiolettę Adamczewską oraz wystawą na temat Święta Flagi przygotowaną przez panią Hannę Hawro.
Przedstawienie było niezwykłą lekcją historii i patriotyzmu uświadamiającą młodzieży gimnazjalnej znaczenie wydarzeń sprzed 221 lat.
Admin dnia 06 maj 2012 17:34
Czytaj więcej · 902 Czytań · Drukuj
Targi "Zdrówko 2012"


Gimnazjaliści obchodzili Światowy Dzień Zdrowia


"Starzejmy się aktywnie" takie hasło przyświecało tegorocznym obchodom Światowego Dnia Zdrowia, które w słupeckim gimnazjum odbyły się w piątek 13 kwietnia 2012r

Obchody przyjęły tradycyjną już konwencję „Targów Zdrówko", które przygotowane zostały przez uczniów klas II i III pod okiem pani Dominiki Jackowskiej, Renaty Nowickiej, Karoliny Wilczewskiej i Ewy Sobieraj.


Admin dnia 30 kwiecień 2012 19:11
Czytaj więcej · 829 Czytań · Drukuj
INFORMACJA do mediów lokalnych na temat realizacji przez uczniów

INFORMACJA do mediów lokalnych na temat realizacji przez uczniów

Ankiet Ekspertów Ruchu Drogowego


Uczniowie klas II a i II f Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy w ramach programu edukacyjnego Jeżdżę z głową, realizowanego w szkole od lutego b.r. pod okiem Agnieszki Radziszewskiej i Tadeusza Markiewicza przeprowadzili w Słupcy diagnozę lokalną na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Jako eksperci Ruchu Drogowego sprawdzali wiedzę respondentów (200 pełnoletnich mieszkańców Słupcy) na temat znajomości przepisów ruchu drogowego oraz sondowali stan bezpieczeństwa lokalnych dróg.
Niestety tylko 40,4 % respondentów zdało sprawdzian ze znajomości przepisów Kodeksu drogowego.
Admin dnia 29 kwiecień 2012 17:18
Czytaj więcej · 818 Czytań · Drukuj
Nasze sukcesy

Nasze sukcesy

Tegoroczne konkursy przedmiotowe zostały rozstrzygnięte. I w tym roku szkolnym możemy pochwalić się sukcesami.

Inga Spychała, uczennica klasy III e została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, a Michalina Stróżyk, uczennica klasy III g – laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego i finalistką Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego. O randze konkursów świadczy fakt, że Inga i Michalina otrzymają dodatkowe punkty za uzyskanie tytułu finalisty, a Michalina zostanie zwolniona z części humanistycznej egzaminu gimnazjalnego, uzyskując maksymalną ilość punktów. Aby osiągnąć sukces w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu, należy nie tylko wykazać się zdolnościami w określonej dziedzinie, ale również wyjątkową pracowitością i ambicją. Gratulujemy.

Z uczennicami pracowały: pani Danuta Pradelska (matematyka), pani Romana Szurek (biologia) i pani Małgorzata Skrzypczak (język polski).
Admin dnia 22 kwiecień 2012 18:05 · Drukuj

Strona 32 z 35 << < 29 30 31 32 33 34 35 >
Strona SP3 w Słupcy

Samorząd Uczniowski

Gazetka Mikołajek

Szkolne Sukcesy

Wyniki konkursów

Strefa rodzica

Filmoteka