Oficjalna strona Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy
Strona Główna · Strefa Rodzica · E-dziennik · Plan lekcji · Wykaz podręczników · e-Podręczniki · Kontakt · Facebook · Logowanie 17 Styczeń 2019 03:15

X Nie pokazuj więcej
Nasza strona WWW wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Dowiedz się więcej o polityce plików "cookies".
Nawigacja
Strona Główna
Lokalizacja Gimnazjum
Dyrekcja
Kadra Pedagogiczna
Pracownicy Niepedagogiczni
Dokumenty Szkoły
Informacje szkolne
Strefa Rodzica
Ubezpieczenie NNW
Misja i wizja gimnazjum
Historia Gimnazjum
Galeria
Certyfikaty
Archiwum
Poczta
Linki
Egzamin gimnazjalny
DBI
Cyfrowobezpieczni.pl
Kącik językowy
Kącik zdrowia
News
Bal w tajemniczym ogrodzie

Bal w tajemniczym ogrodzie

11 lutego o godzinie 17:00 w przepięknej scenerii tajemniczego ogrodu uczniowie klas trzecich rozpoczęli, jedenasty już, bal gimnazjalny. Tym razem bawiła się młodzież z rocznika 1996.
Przygotowania do tego wydarzenia trwały przez cały tydzień. Młodzież, pod opieką pań Wioletty Adamczewskiej i Marii Wyszyńskiej, przygotowała dekorację holu szkolnego, który na ten niezwykły wieczór przybrał szaty pięknego, niesamowitego ogrodu. Rodzice uczniów zadbali o smaczne posiłki, które spożywane były w pięknie udekorowanych klasach. Tymi dekoracjami zajęli się pozostali wychowawcy – panie: Monika Górska, Wiesława Matuszewska, Liliana Bednarek, Beata Ratajczyk i Romana Szurek.
Admin dnia 14 luty 2012 20:18 · Czytaj więcej · 1149 Czytań · Drukuj
„Jeżdżę z głową”

Nowy edukacyjny program Fundacji BGŻ „Jeżdżę z głową” w Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy.

Od lutego 2012r uczniowie słupeckiego gimnazjum będą realizować nowy program edukacyjny pt „Jeżdżę z głową”.
Udział szkoły w programie dzięki propagowaniu odpowiedzialnych zachowań na drodze, zwiększy bezpieczeństwo naszych uczniów podczas korzystania z dróg publicznych w swoim lokalnym środowisku.
Program objęty jest patronatem Fundacji BGŻ, Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Komendy Głównej Policji przy wsparciu Minister
Admin dnia 14 luty 2012 12:49
Czytaj więcej · 1032 Czytań · Drukuj
Dzień patrona 2012


Dzień Patrona Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy – 10.02.1012r.


W dniu 10.02.2012r. słupeckie Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy przeżywało wielką uroczystość - Święto Patrona Szkoły. Była to okazja, by wręczyć stypendia najbardziej aktywnym uczniom naszej szkoły, którzy uzyskali najwyższe średnie w I semestrze tego roku. Byli to:

1. Michalina Stróżyk - klasa IIIg – średnia 5,36
2. Kinga Kułaga – klasa IIIg – średnia 5,29
3. Inga Spychała- klasa IIIe – średnia 5,14

Admin dnia 10 luty 2012 23:11
Czytaj więcej · 1112 Czytań · Drukuj
Góra grosza 2011

Prawdziwa góra grosza

Po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom” pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zbieraliśmy drobne monety, które przekazane zostaną na pomoc dla najbardziej potrzebujących Domów dla Dzieci, rodzinnych domów dziecka i zawodowych rodzin zastępczych . W tym roku w naszej szkole do akcji włączyło się 17 klas. W sumie zebraliśmy 15097 monet, co dało łączną sumę 365,30 zł. Najwięcej monet zebrała klasa I g – 2017, natomiast klasa I f zebrała największą kwotę – 66,44 zł. Gratulacje dla zwycięskich klas!

Zestawienie klas

Admin dnia 24 styczeń 2012 12:52 · Drukuj
Miło jest być Świętym Mikołajami

Miło jest być Świętym Mikołajami

Z inicjatywy pani psycholog Marty Golimowskiej i Samorządu Szkolnego młodzież i nauczyciele naszego gimnazjum postanowili zostać Świętymi Mikołajami. Każda klasa i niektórzy nauczyciele ufundowali paczki, które znalazły się pod choinką dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słupcy. Łącznie spełniły się marzenia 30 dzieci wyrażone w listach do Świętego Mikołaja.
Jako wyraz wdzięczności otrzymaliśmy pięknego anioła wykonanego przez dzieci i młodzież z SOSW.
Mamy nadzieję, że ta tradycja będzie stałym elementem współpracy naszego gimnazjum i SOSW w Słupcy.

Admin dnia 21 grudzień 2011 12:51 · Drukuj
Konkurs na najładniejszą kartę i ozdobę świąteczną


Konkurs na najładniejszą kartę i ozdobę świąteczną.

Samorząd Uczniowski poprosił uzdolnionych plastycznie uczniów o wykonanie kartek i ozdób świątecznych, które staną się bożonarodzeniowymi niespodziankami dla przyjaciół naszej szkoły. Na konkurs wykonano kilkadziesiąt kartek i kilka stroików i ozdób choinkowych.

Laureaci konkursu "Kartka świąteczna"
I m. Kinga Kaczmarek 2g
II m. Zuzanna Filipczak 2c
III m. Karolina Dudzińska 1c
wyróżnienie Marta Wolnicka 2d

Ozdoby świąteczne
wyróżnienia
Agnieszka Chwiłowicz, Olga Śleziona 1f
Klaudia Stachowska, Karolina Dudzińska 1c
Admin dnia 21 grudzień 2011 12:44 · Drukuj
Zwierzętom życzymy smacznegoZwierzętom życzymy smacznego


Po raz kolejny przed Świętami pamiętaliśmy o psach, które los skazał na pobyt w Schronisku dla Zwierząt w Katarzynowie. Młodzież gimnazjum na apel Samorządu Szkolnego zebrała łącznie 200 kg karmy. Mamy nadzieję, że psy będą miały dzięki nam kilka radośniejszych zimowych tygodni.


Admin dnia 21 grudzień 2011 12:38 · Drukuj
Zielona ściana
„Zielona ściana”

Jedną z nowych akcji Samorządu Uczniowskiego jest ozdabianie kwiatami doniczkowymi niektórych szkolnych korytarzy. Uczniowie oprócz kwiatów także przynieśli kwietniki, które po niewielkich renowacjach stały się trwałą zieloną ozdobą pustych do tej pory ścian.

Admin dnia 21 grudzień 2011 12:31 · Drukuj
Oskarżyli Papierosa

Oskarżyli Papierosa – Obchody Światowego Dnia Rzucania Palenia

W sposób niekonwencjonalny uczniowie klasy I g Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy przypomnieli społeczności szkolnej o Światowym Dniu Rzucania Palenia przygotowując inscenizację w formie Rozprawy sądowej nad papierosem. W dramie udział wzięli uczniowie klas I, II, III wraz z wychowawcami, Dyrekcją oraz pracownikami administracji szkoły. Ta forma inscenizacji – po raz pierwszy zaprezentowana społeczności szkolnej 25 listopada br - została przyjęta z dużym zainteresowaniem przez swoich odbiorców.
Admin dnia 11 grudzień 2011 21:04
Czytaj więcej · 1198 Czytań · Drukuj
W Berlinie

ZDOBYLIŚMY BERLIN, POKŁONILIŚMY SIĘ BOGINI ISZTAR…

W piątek 2.12.11r. uczniowie Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy podziwiali zabytki Berlina, m. in. Aleksanderplatz, Bramę Brandenburską, Kolumnę Zwycięstwa, Kościół Pamięci. Odwiedzili też Muzeum Techniki. W Muzeum Pergameńskim pokłonili się bogini Isztar i mieli okazję ,,spojrzeć w przepaść historii”- wszak niektóre obiekty muzealne pochodziły sprzed prawie 2 500 lat p.n.e.(podobne eksponaty ze starożytności można oglądać w Egipcie, Grecji i Rzymie). Byli tacy wśród uczestników, którzy marzyli o odwiedzeniu ,,świątyni współczesnych” Mc Donalda- co im ułatwił padający deszcz ( a może to spełnienie ich próśb przez boginię Isztar?).
Na zakończenie berlińskiej przygody spacerowaliśmy po wielkim kiermaszu adwentowym. Słuchając kolęd, oglądając zachwycające świąteczne dekoracje, kosztując tamtejszych przysmaków (furorę zrobiły jabłka w czekoladzie i lukrze), poczuliśmy atmosferę świąt…
Uczestnikami opiekowali się: p. Wiesława Matuszewska, p. Monika Górska, p. Joanna Sapikowska, p. Henryk Szurek.
Admin dnia 08 grudzień 2011 16:38 · Drukuj
Konkurs „Zrób test na HIV”


Konkurs pod hasłem „Zrób test na HIV”

24 listopada 2011 r. w Poznaniu miało miejsce podsumowanie konkursu na wykonanie pracy dotyczącej profilaktyki HIV/AIDS pod hasłem „Zrób test na HIV”.
Zadanie polegało na przygotowaniu przez uczniów tematycznej ulotki skierowanej do młodych ludzi, zachęcającej do zrobienia testu w kierunku HIV.

Uczeń naszego gimnazjum Wojciech Bartkowiak zajął w tym konkursie III miejsce w województwie. Wykonana przez niego ulotka spełniła wszystkie wymagania; była przejrzysta, czytelna i atrakcyjna wizualnie.
Admin dnia 08 grudzień 2011 16:31
Czytaj więcej · 1092 Czytań · Drukuj
Strona 33 z 34 << < 30 31 32 33 34 >
Strona SP3 w Słupcy
Samorząd Uczniowski
Gazetka Mikołajek
Szkolne Sukcesy
Wyniki konkursów
Strefa rodzica
Filmoteka