Oficjalna strona Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy
Strona Główna · Strefa Rodzica · E-dziennik · Plan lekcji · Wykaz podręczników · e-Podręczniki · Kontakt · Facebook · Logowanie17 Październik 2018 15:30

X Nie pokazuj więcej
Nasza strona WWW wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Dowiedz się więcej o polityce plików "cookies".
Nawigacja
Strona Główna
Lokalizacja Gimnazjum
Dyrekcja
Kadra Pedagogiczna
Pracownicy Niepedagogiczni
Dokumenty Szkoły
Informacje szkolne
Strefa Rodzica
Ubezpieczenie NNW
Misja i wizja gimnazjum
Historia Gimnazjum
Galeria
Certyfikaty
Archiwum
Poczta
Linki

Egzamin gimnazjalny

DBI

Cyfrowobezpieczni.pl

Kącik językowy

Kącik zdrowia

News
Wycieczka dla gościa EURO 2012

„Wycieczka dla gościa EURO 2012” - praca literacka

Uczniowie z naszego gimnazjum z klas I a, II b, III b i II d wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Dziennikarskim, którego celem było napisanie literackiej pracy dotyczącej organizacji wycieczki dla gościa EURO 2012. Były różne pomysły, jedne dotyczyły zwiedzania ciekawych miejsc w Słupcy i jej okolic, inne natomiast skupiały się na poznaniu naszej rodzimej tradycji. Czworo gimnazjalistów, a mianowicie Kasia Zysk, Kasia Kuźniak, Filip Pietraszak i Przemek Pawlikowski, wszyscy z klasy II d, zdobyli wyróżnienia, Przemek natomiast dodatkowo został uhonorowany nagrodą specjalną – piłką z autografami słynnych piłkarzy. Cała uroczystość miała miejsce 14.04.2012r. w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 w Poznaniu.
Niespodzianką było odczytanie najlepszych prac, wśród których była praca Przemka. Młodzież otrzymała także tomiki poezji, książki biograficzne i koszulki. Cała uroczystość miała charakter kameralny.
Będziemy z ogromną sympatią wspominać spotkanie finałowe w Poznaniu. Młodzież pisała prace pod kierunkiem p. Henryki Hanc.

Henryka Hanc

Admin dnia 09 maj 2012 21:37 · Drukuj
Witaj majowa jutrzenko

"Witaj majowa jutrzenko"

4 maj br. na holu słupeckiego gimnazjum odbyła się akademia z okazji rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja z 1791 r.
Program słowno-muzyczny przygotowali uczniowie klasy 2E oraz zespół wokalny „Gimnazjalne Ósemki”.
Opiekę nad całością sprawował pan Marek Ratajczyk, a oprawę muzyczną akademii przygotował pan Piotr Królikiewicz. Całość dopełniona została scenografią wykonaną przez panią Wiolettę Adamczewską oraz wystawą na temat Święta Flagi przygotowaną przez panią Hannę Hawro.
Przedstawienie było niezwykłą lekcją historii i patriotyzmu uświadamiającą młodzieży gimnazjalnej znaczenie wydarzeń sprzed 221 lat.
Admin dnia 06 maj 2012 17:34
Czytaj więcej · 935 Czytań · Drukuj
Targi "Zdrówko 2012"


Gimnazjaliści obchodzili Światowy Dzień Zdrowia


"Starzejmy się aktywnie" takie hasło przyświecało tegorocznym obchodom Światowego Dnia Zdrowia, które w słupeckim gimnazjum odbyły się w piątek 13 kwietnia 2012r

Obchody przyjęły tradycyjną już konwencję „Targów Zdrówko", które przygotowane zostały przez uczniów klas II i III pod okiem pani Dominiki Jackowskiej, Renaty Nowickiej, Karoliny Wilczewskiej i Ewy Sobieraj.


Admin dnia 30 kwiecień 2012 19:11
Czytaj więcej · 861 Czytań · Drukuj
INFORMACJA do mediów lokalnych na temat realizacji przez uczniów

INFORMACJA do mediów lokalnych na temat realizacji przez uczniów

Ankiet Ekspertów Ruchu Drogowego


Uczniowie klas II a i II f Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy w ramach programu edukacyjnego Jeżdżę z głową, realizowanego w szkole od lutego b.r. pod okiem Agnieszki Radziszewskiej i Tadeusza Markiewicza przeprowadzili w Słupcy diagnozę lokalną na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Jako eksperci Ruchu Drogowego sprawdzali wiedzę respondentów (200 pełnoletnich mieszkańców Słupcy) na temat znajomości przepisów ruchu drogowego oraz sondowali stan bezpieczeństwa lokalnych dróg.
Niestety tylko 40,4 % respondentów zdało sprawdzian ze znajomości przepisów Kodeksu drogowego.
Admin dnia 29 kwiecień 2012 17:18
Czytaj więcej · 848 Czytań · Drukuj
Nasze sukcesy

Nasze sukcesy

Tegoroczne konkursy przedmiotowe zostały rozstrzygnięte. I w tym roku szkolnym możemy pochwalić się sukcesami.

Inga Spychała, uczennica klasy III e została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, a Michalina Stróżyk, uczennica klasy III g – laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego i finalistką Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego. O randze konkursów świadczy fakt, że Inga i Michalina otrzymają dodatkowe punkty za uzyskanie tytułu finalisty, a Michalina zostanie zwolniona z części humanistycznej egzaminu gimnazjalnego, uzyskując maksymalną ilość punktów. Aby osiągnąć sukces w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu, należy nie tylko wykazać się zdolnościami w określonej dziedzinie, ale również wyjątkową pracowitością i ambicją. Gratulujemy.

Z uczennicami pracowały: pani Danuta Pradelska (matematyka), pani Romana Szurek (biologia) i pani Małgorzata Skrzypczak (język polski).
Admin dnia 22 kwiecień 2012 18:05 · Drukuj
2 maja - Święto Flagi!

2 maja - Święto Flagi!

Zbliża się miesiąc maj. Jest on szczególny dla każdego Polaka, ponieważ świętujemy wtedy ważne uroczystości m. in.: Święto Flagi, Uchwalenie Konstytucji 3 maja. Dlatego społeczność słupeckiego Gimnazjum pragnie zachęcić wszystkich mieszkańców Słupcy i okolic do wywieszenia flag państwowych. Przez ten znak każdy obywatel wyrazi swoje przywiązanie do Ojczyzny i szacunek dla swoich przodków, którzy walczyli o symbole narodowe.

Święto Flagi ustanowione zostało przez Sejm w 2004 r. Jego celem jest popularyzacja wiedzy o polskich symbolach narodowych, które wyrażają i podkreślają naszą tożsamość i wartości. Flaga jako, jeden z symboli narodowych, zajmuje szczególne miejsce w naszej tradycji i kulturze. Jest widoczną oznaką naszej pamięci i wdzięczności dla naszych przodków, którym zawdzięczamy wolną Rzeczpospolitą. Mając na uwadze istniejącą w dzisiejszych czasach ogromną potrzebę promowania pozytywnych wartości w tym postaw patriotycznych, postanawiamy zachęcić mieszkańców naszego miasta i okolic do wywieszania flagi narodowej w dniach 1, 2 i 3 maja.

Opiekunowie SU, Przewodniczący SU, Dyrektor Gimnazjum

Informujemy, że flagę narodową można kupić np. w:
- Miejski Domu Kultury – Kino „SOKOLNIA” ul. Traugutta 5.
- Pasmanterii, Os. Niepodległości 19 (obok BIEDRONKI)
- Domu Handlowym HERMES – sklep sportowy, ul. Traugutta 7
- Sklepie Wielobranżowym AGD, ul. Warszawska 19
- Sklepie 4,50, Plac Szkolny 2
- Pasmanterii, Plac Szkolny 2
- …

Cena od 8 do 28 zł (zależy od wielkości i materiału z jakiego jest wykonana flaga)
Admin dnia 22 kwiecień 2012 15:01 · Drukuj
„Stan wojenny w mojej miejscowości”


„Stan wojenny w mojej miejscowości”

21 marca 2012 roku w Domu Kultury „Oskard” w Koninie odbył się finał historycznego konkursu badawczego „Stan wojenny w mojej miejscowości”, zorganizowanego przez Towarzystwo Samorządowe oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Koninie.

Konkurs ten kierowany był do uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazialnych regionu konińskiego.


Admin dnia 30 marzec 2012 12:06
Czytaj więcej · 952 Czytań · Drukuj
Gra terenowa na powitanie wiosny

„Wiosno, wiosno, wiosno, ach to Ty…”
Gra terenowa na powitanie wiosny


Tegoroczny pierwszy dzień wiosny w Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy postanowiliśmy spędzić poza murami szkoły. Samorząd Uczniowski zaproponował klasom udział w grze terenowej, której przyświecały słowa Borysa Pasternaka: "Jesteś utalentowany, a talent, to coś nieprzeciętnego". Trasa przebiegała przez las, nad Jeziorem Słupeckim, a także obok słupeckiej fary i przez targowisko miejskie. Do rywalizacji stanęły wszystkie klasy naszej szkoły. Na tak długim odcinku przygotowano aż 21 stanowisk, na których uczniowie musieli zaprezentować mnóstwo umiejętności i wiadomości z różnych dziedzin. Odpowiadali na pytania dotyczące historii i współczesności naszego miasta i jego sławnych mieszkańców, wykazywali się wiedzą dotycząca nauk przyrodniczych oraz ochrony środowiska i bezpieczeństwa na drodze. Bawili się w wolontariuszy pomagających obcokrajowcom na Euro 2012 czy młodych futbolistów. Na jednych stanowiskach klasy zamieniały się w chór, na innych w zespół taneczny, młodych plastyków, grupę modeli fotograficznych, stowarzyszenie dziwnych kroków oraz zespół niosący pierwszą pomoc przedmedyczną. Rywalizacja czasami przebiegała „śmiertelnie poważnie”, a czasami z dużym przymrużeniem oka, jednak z żartem i uśmiechem.
Admin dnia 30 marzec 2012 11:25
Czytaj więcej · 988 Czytań · Drukuj
LEKCJA POKAZOWA Z CHEMII

LEKCJA POKAZOWA Z CHEMII

W sobotę 17 marca 2012 r. w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy odbyły się otwarte zajęcia pokazowe z chemii, przeprowadzone przez pracowników Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w ramach projektu edukacyjnego "Uniwersytet Gimnazjalisty".
Zajęcia miały charakter warsztatowy. Uczniowie otrzymali do dyspozycji mały zestaw laboratoryjny i samodzielnie wykonywali eksperymenty. Podczas spotkania zademonstrowano efektowne doświadczenia chemiczne, m.in. otrzymywanie tlenu i wodoru, badanie pojemności wodnej poliakrylanu sodu, badanie palności butanu. Po każdym doświadczeniu szczegółowo omówiono przyczyny obserwowanych zjawisk. Chemicy w bardzo ciekawy, często zabawny sposób wprowadzili młodzież w tajniki wiedzy chemicznej. Gimnazjaliści przyglądali się z ogromnym zainteresowaniem niekonwencjonalnym doświadczeniom. Warsztaty umożliwiły im uzupełnić posiadaną wiedzę o praktyczne doświadczenia, a także pozwoliły w ciekawy sposób spojrzeć na chemię. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników.
Admin dnia 20 marzec 2012 23:34 · Drukuj
O rowerzystach w gimnazjum

O rowerzystach w gimnazjum

Słupeccy policjanci odwiedzili Gimnazjum im. M.Kopernika w Słupcy z prelekcją dotyczącą rowerzystów i bezpiecznych zachowań na drogach . Uczniowie tej szkoły biorą udział w ogólnopolskim programie „Jeżdżę z głową” uruchomionym w 2012 r. przez Fundację BGŻ. Głównym celem akcji jest podniesienie świadomości młodych ludzi na zagrożenia czyhające na drodze i przypomnienie gimnazjalistom podstawowych zasad ruchu drogowego, również nowych praw dla rowerzystów wprowadzonych nowelizacją Ustawy Prawo o ruchu drogowym w połowie 2011 r..
Admin dnia 09 marzec 2012 10:38
Czytaj więcej · 886 Czytań · Drukuj
Lekcje pokazowe z fizyki

Lekcje pokazowe z fizyki

23.02.2012 r. doktoranci Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu odwiedzili w czasie ferii naszą szkołę, aby w ramach projektu „Uniwersytet Gimnazjalisty” przeprowadzać lekcję pokazową z fizyki. Celem tego projektu jest rozbudzenie zainteresowania młodzieży naukami przyrodniczymi, a zajęcia, w których uczestniczyli nasi gimnazjaliści pokazały, że fizyka wcale nie musi być nudna i nie ogranicza się do suchych formuł i wzorów. W zajęciach uczestniczyło 30 uczniów, którzy mieli możliwość obserwacji prostych doświadczeń, których finał był zaskakujący i spektakularny. Każdy uczeń miał szanse wykonać samodzielnie doświadczenia, zaznajomić się z omawianym zjawiskiem oraz zadać pytania.
Admin dnia 26 luty 2012 22:00
Czytaj więcej · 1014 Czytań · Drukuj

Strona 33 z 35 << < 30 31 32 33 34 35 >
Strona SP3 w Słupcy

Samorząd Uczniowski

Gazetka Mikołajek

Szkolne Sukcesy

Wyniki konkursów

Strefa rodzica

Filmoteka