Oficjalna strona Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy
Strona Główna · Strefa Rodzica · E-dziennik · Wykaz podręczników · e-Podręczniki · Kontakt · Facebook · Logowanie · Terminarz PS16 Sierpień 2018 17:38

X Nie pokazuj więcej
Nasza strona WWW wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Dowiedz się więcej o polityce plików "cookies".
Nawigacja
Strona Główna
Lokalizacja Gimnazjum
Dyrekcja
Kadra Pedagogiczna
Pracownicy Niepedagogiczni
Dokumenty Szkoły
Informacje szkolne
Strefa Rodzica
Ubezpieczenie NNW
Misja i wizja gimnazjum
Historia Gimnazjum
Certyfikaty
Archiwum
Poczta
Linki
Terminarz PS

DBI

Cyfrowobezpieczni.pl

Kącik językowy

Kącik zdrowia

News
Nasze sukcesy

Nasze sukcesy

Tegoroczne konkursy przedmiotowe zostały rozstrzygnięte. I w tym roku szkolnym możemy pochwalić się sukcesami.

Inga Spychała, uczennica klasy III e została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, a Michalina Stróżyk, uczennica klasy III g – laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego i finalistką Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego. O randze konkursów świadczy fakt, że Inga i Michalina otrzymają dodatkowe punkty za uzyskanie tytułu finalisty, a Michalina zostanie zwolniona z części humanistycznej egzaminu gimnazjalnego, uzyskując maksymalną ilość punktów. Aby osiągnąć sukces w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu, należy nie tylko wykazać się zdolnościami w określonej dziedzinie, ale również wyjątkową pracowitością i ambicją. Gratulujemy.

Z uczennicami pracowały: pani Danuta Pradelska (matematyka), pani Romana Szurek (biologia) i pani Małgorzata Skrzypczak (język polski).
Admin dnia 22 kwiecień 2012 18:05 · Drukuj
2 maja - Święto Flagi!

2 maja - Święto Flagi!

Zbliża się miesiąc maj. Jest on szczególny dla każdego Polaka, ponieważ świętujemy wtedy ważne uroczystości m. in.: Święto Flagi, Uchwalenie Konstytucji 3 maja. Dlatego społeczność słupeckiego Gimnazjum pragnie zachęcić wszystkich mieszkańców Słupcy i okolic do wywieszenia flag państwowych. Przez ten znak każdy obywatel wyrazi swoje przywiązanie do Ojczyzny i szacunek dla swoich przodków, którzy walczyli o symbole narodowe.

Święto Flagi ustanowione zostało przez Sejm w 2004 r. Jego celem jest popularyzacja wiedzy o polskich symbolach narodowych, które wyrażają i podkreślają naszą tożsamość i wartości. Flaga jako, jeden z symboli narodowych, zajmuje szczególne miejsce w naszej tradycji i kulturze. Jest widoczną oznaką naszej pamięci i wdzięczności dla naszych przodków, którym zawdzięczamy wolną Rzeczpospolitą. Mając na uwadze istniejącą w dzisiejszych czasach ogromną potrzebę promowania pozytywnych wartości w tym postaw patriotycznych, postanawiamy zachęcić mieszkańców naszego miasta i okolic do wywieszania flagi narodowej w dniach 1, 2 i 3 maja.

Opiekunowie SU, Przewodniczący SU, Dyrektor Gimnazjum

Informujemy, że flagę narodową można kupić np. w:
- Miejski Domu Kultury – Kino „SOKOLNIA” ul. Traugutta 5.
- Pasmanterii, Os. Niepodległości 19 (obok BIEDRONKI)
- Domu Handlowym HERMES – sklep sportowy, ul. Traugutta 7
- Sklepie Wielobranżowym AGD, ul. Warszawska 19
- Sklepie 4,50, Plac Szkolny 2
- Pasmanterii, Plac Szkolny 2
- …

Cena od 8 do 28 zł (zależy od wielkości i materiału z jakiego jest wykonana flaga)
Admin dnia 22 kwiecień 2012 15:01 · Drukuj
„Stan wojenny w mojej miejscowości”


„Stan wojenny w mojej miejscowości”

21 marca 2012 roku w Domu Kultury „Oskard” w Koninie odbył się finał historycznego konkursu badawczego „Stan wojenny w mojej miejscowości”, zorganizowanego przez Towarzystwo Samorządowe oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Koninie.

Konkurs ten kierowany był do uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazialnych regionu konińskiego.


Admin dnia 30 marzec 2012 12:06
Czytaj więcej · 929 Czytań · Drukuj
Gra terenowa na powitanie wiosny

„Wiosno, wiosno, wiosno, ach to Ty…”
Gra terenowa na powitanie wiosny


Tegoroczny pierwszy dzień wiosny w Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy postanowiliśmy spędzić poza murami szkoły. Samorząd Uczniowski zaproponował klasom udział w grze terenowej, której przyświecały słowa Borysa Pasternaka: "Jesteś utalentowany, a talent, to coś nieprzeciętnego". Trasa przebiegała przez las, nad Jeziorem Słupeckim, a także obok słupeckiej fary i przez targowisko miejskie. Do rywalizacji stanęły wszystkie klasy naszej szkoły. Na tak długim odcinku przygotowano aż 21 stanowisk, na których uczniowie musieli zaprezentować mnóstwo umiejętności i wiadomości z różnych dziedzin. Odpowiadali na pytania dotyczące historii i współczesności naszego miasta i jego sławnych mieszkańców, wykazywali się wiedzą dotycząca nauk przyrodniczych oraz ochrony środowiska i bezpieczeństwa na drodze. Bawili się w wolontariuszy pomagających obcokrajowcom na Euro 2012 czy młodych futbolistów. Na jednych stanowiskach klasy zamieniały się w chór, na innych w zespół taneczny, młodych plastyków, grupę modeli fotograficznych, stowarzyszenie dziwnych kroków oraz zespół niosący pierwszą pomoc przedmedyczną. Rywalizacja czasami przebiegała „śmiertelnie poważnie”, a czasami z dużym przymrużeniem oka, jednak z żartem i uśmiechem.
Admin dnia 30 marzec 2012 11:25
Czytaj więcej · 967 Czytań · Drukuj
LEKCJA POKAZOWA Z CHEMII

LEKCJA POKAZOWA Z CHEMII

W sobotę 17 marca 2012 r. w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy odbyły się otwarte zajęcia pokazowe z chemii, przeprowadzone przez pracowników Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w ramach projektu edukacyjnego "Uniwersytet Gimnazjalisty".
Zajęcia miały charakter warsztatowy. Uczniowie otrzymali do dyspozycji mały zestaw laboratoryjny i samodzielnie wykonywali eksperymenty. Podczas spotkania zademonstrowano efektowne doświadczenia chemiczne, m.in. otrzymywanie tlenu i wodoru, badanie pojemności wodnej poliakrylanu sodu, badanie palności butanu. Po każdym doświadczeniu szczegółowo omówiono przyczyny obserwowanych zjawisk. Chemicy w bardzo ciekawy, często zabawny sposób wprowadzili młodzież w tajniki wiedzy chemicznej. Gimnazjaliści przyglądali się z ogromnym zainteresowaniem niekonwencjonalnym doświadczeniom. Warsztaty umożliwiły im uzupełnić posiadaną wiedzę o praktyczne doświadczenia, a także pozwoliły w ciekawy sposób spojrzeć na chemię. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników.
Admin dnia 20 marzec 2012 23:34 · Drukuj
O rowerzystach w gimnazjum

O rowerzystach w gimnazjum

Słupeccy policjanci odwiedzili Gimnazjum im. M.Kopernika w Słupcy z prelekcją dotyczącą rowerzystów i bezpiecznych zachowań na drogach . Uczniowie tej szkoły biorą udział w ogólnopolskim programie „Jeżdżę z głową” uruchomionym w 2012 r. przez Fundację BGŻ. Głównym celem akcji jest podniesienie świadomości młodych ludzi na zagrożenia czyhające na drodze i przypomnienie gimnazjalistom podstawowych zasad ruchu drogowego, również nowych praw dla rowerzystów wprowadzonych nowelizacją Ustawy Prawo o ruchu drogowym w połowie 2011 r..
Admin dnia 09 marzec 2012 10:38
Czytaj więcej · 867 Czytań · Drukuj
Lekcje pokazowe z fizyki

Lekcje pokazowe z fizyki

23.02.2012 r. doktoranci Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu odwiedzili w czasie ferii naszą szkołę, aby w ramach projektu „Uniwersytet Gimnazjalisty” przeprowadzać lekcję pokazową z fizyki. Celem tego projektu jest rozbudzenie zainteresowania młodzieży naukami przyrodniczymi, a zajęcia, w których uczestniczyli nasi gimnazjaliści pokazały, że fizyka wcale nie musi być nudna i nie ogranicza się do suchych formuł i wzorów. W zajęciach uczestniczyło 30 uczniów, którzy mieli możliwość obserwacji prostych doświadczeń, których finał był zaskakujący i spektakularny. Każdy uczeń miał szanse wykonać samodzielnie doświadczenia, zaznajomić się z omawianym zjawiskiem oraz zadać pytania.
Admin dnia 26 luty 2012 22:00
Czytaj więcej · 997 Czytań · Drukuj
I szkolny turniej COUNTER STRIKE 1.6

I szkolny turniej COUNTER STRIKE 1.6

W czasie ferii zimowych, w dniach 14 i 15 lutego, odbył się w gimnazjum I szkolny turniej COUNTER STRIKE 1.6 pod patronatem Samorządu Uczniowskiego.

Pomysłodawcami turnieju byli sami uczniowie, nad którymi opiekę sprawował p. Marek Ratajczyk, który pełnił rolę organizatora i głównego sędziego.

W turnieju wzięło udział sześć drużyn po trzech zawodników:
Szkoła Wyrzutków: Maciej Miodyński, Wojciech Kaźmierowski i Mateusz Pęcherzewski;
Groblańczycy: Kacper Michalak, Piotr Frąckowiak i Maciej Jaremiacz;
UWZ: Mateusz Dokowicz, Mateusz Żabiński i Witol Kolanek;
Mapety: Bartosz Kazimierczak; Marcin Grynik i Tomasz Tylkowski;
Pokemony: Eryk Kuźniewski, Patryk Czech i Damian Reszkiewicz
No Ogars: Sebastian Szłapka, Cezary Ksobieraj i Bartosz Bider.

Admin dnia 16 luty 2012 21:23
Czytaj więcej · 1118 Czytań · Drukuj
Bal w tajemniczym ogrodzie

Bal w tajemniczym ogrodzie

11 lutego o godzinie 17:00 w przepięknej scenerii tajemniczego ogrodu uczniowie klas trzecich rozpoczęli, jedenasty już, bal gimnazjalny. Tym razem bawiła się młodzież z rocznika 1996.
Przygotowania do tego wydarzenia trwały przez cały tydzień. Młodzież, pod opieką pań Wioletty Adamczewskiej i Marii Wyszyńskiej, przygotowała dekorację holu szkolnego, który na ten niezwykły wieczór przybrał szaty pięknego, niesamowitego ogrodu. Rodzice uczniów zadbali o smaczne posiłki, które spożywane były w pięknie udekorowanych klasach. Tymi dekoracjami zajęli się pozostali wychowawcy – panie: Monika Górska, Wiesława Matuszewska, Liliana Bednarek, Beata Ratajczyk i Romana Szurek.
Admin dnia 14 luty 2012 20:18
Czytaj więcej · 1097 Czytań · Drukuj
„Jeżdżę z głową”

Nowy edukacyjny program Fundacji BGŻ „Jeżdżę z głową” w Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy.

Od lutego 2012r uczniowie słupeckiego gimnazjum będą realizować nowy program edukacyjny pt „Jeżdżę z głową”.
Udział szkoły w programie dzięki propagowaniu odpowiedzialnych zachowań na drodze, zwiększy bezpieczeństwo naszych uczniów podczas korzystania z dróg publicznych w swoim lokalnym środowisku.
Program objęty jest patronatem Fundacji BGŻ, Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Komendy Głównej Policji przy wsparciu Minister
Admin dnia 14 luty 2012 12:49
Czytaj więcej · 982 Czytań · Drukuj
Dzień patrona 2012


Dzień Patrona Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy – 10.02.1012r.


W dniu 10.02.2012r. słupeckie Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy przeżywało wielką uroczystość - Święto Patrona Szkoły. Była to okazja, by wręczyć stypendia najbardziej aktywnym uczniom naszej szkoły, którzy uzyskali najwyższe średnie w I semestrze tego roku. Byli to:

1. Michalina Stróżyk - klasa IIIg – średnia 5,36
2. Kinga Kułaga – klasa IIIg – średnia 5,29
3. Inga Spychała- klasa IIIe – średnia 5,14

Admin dnia 10 luty 2012 23:11
Czytaj więcej · 1059 Czytań · Drukuj

Strona 33 z 35 << < 30 31 32 33 34 35 >
Strona SP3 w Słupcy

Samorząd Uczniowski

Gazetka Mikołajek

Szkolne Sukcesy

Wyniki konkursów

Strefa rodzica

Filmoteka