Oficjalna strona Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy
Strona Główna · Strefa Rodzica · E-dziennik · Wykaz podręczników · e-Podręczniki · Kontakt · Facebook · Logowanie23 Kwiecień 2018 11:14

X Nie pokazuj więcej
Nasza strona WWW wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Dowiedz się więcej o polityce plików "cookies".
Nawigacja
Strona Główna
Lokalizacja Gimnazjum
Dyrekcja
Kadra Pedagogiczna
Pracownicy Niepedagogiczni
Dokumenty Szkoły
Informacje szkolne
Strefa Rodzica
Ubezpieczenie NNW
Misja i wizja gimnazjum
Historia Gimnazjum
Certyfikaty
Archiwum
Poczta
Linki

DBI

Cyfrowobezpieczni.pl

Kącik językowy

Kącik zdrowia

News
W Berlinie

ZDOBYLIŚMY BERLIN, POKŁONILIŚMY SIĘ BOGINI ISZTAR…

W piątek 2.12.11r. uczniowie Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy podziwiali zabytki Berlina, m. in. Aleksanderplatz, Bramę Brandenburską, Kolumnę Zwycięstwa, Kościół Pamięci. Odwiedzili też Muzeum Techniki. W Muzeum Pergameńskim pokłonili się bogini Isztar i mieli okazję ,,spojrzeć w przepaść historii”- wszak niektóre obiekty muzealne pochodziły sprzed prawie 2 500 lat p.n.e.(podobne eksponaty ze starożytności można oglądać w Egipcie, Grecji i Rzymie). Byli tacy wśród uczestników, którzy marzyli o odwiedzeniu ,,świątyni współczesnych” Mc Donalda- co im ułatwił padający deszcz ( a może to spełnienie ich próśb przez boginię Isztar?).
Na zakończenie berlińskiej przygody spacerowaliśmy po wielkim kiermaszu adwentowym. Słuchając kolęd, oglądając zachwycające świąteczne dekoracje, kosztując tamtejszych przysmaków (furorę zrobiły jabłka w czekoladzie i lukrze), poczuliśmy atmosferę świąt…
Uczestnikami opiekowali się: p. Wiesława Matuszewska, p. Monika Górska, p. Joanna Sapikowska, p. Henryk Szurek.
Admin dnia 08 grudzień 2011 16:38 · Drukuj
Konkurs „Zrób test na HIV”


Konkurs pod hasłem „Zrób test na HIV”

24 listopada 2011 r. w Poznaniu miało miejsce podsumowanie konkursu na wykonanie pracy dotyczącej profilaktyki HIV/AIDS pod hasłem „Zrób test na HIV”.
Zadanie polegało na przygotowaniu przez uczniów tematycznej ulotki skierowanej do młodych ludzi, zachęcającej do zrobienia testu w kierunku HIV.

Uczeń naszego gimnazjum Wojciech Bartkowiak zajął w tym konkursie III miejsce w województwie. Wykonana przez niego ulotka spełniła wszystkie wymagania; była przejrzysta, czytelna i atrakcyjna wizualnie.
Admin dnia 08 grudzień 2011 16:31
Czytaj więcej · 1009 Czytań · Drukuj
Tydzień Chleba

„Tydzień Chleba na Zakwasie w Szkole 2011”

W dniach 10-16 października 2011r. Samorząd Uczniowski Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy prowadził kampanię „Tydzień Chleba na Zakwasie w Szkole 2011” organizowaną już po raz trzeci przez fundację Dobre Życie pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Rolnictwa. Kampania, która miała na celu podniesienie świadomości naszych uczniów na temat zdrowotnych właściwości chleba na zakwasie wypiekanego tradycyjnymi metodami, obejmowała różnorodne działania.

W poniedziałek, 10 X 2011r., na korytarzach gimnazjum zostały rozwieszone informacje i ciekawostki na temat chleba pod wspólnym hasłem: „Co wiemy o chlebie?”. Uczniowie mogli m.in. poznać tradycje i przysłowia związane z chlebem przygotowane przez sekcję informatyczną SU.
Admin dnia 06 listopad 2011 11:29
Czytaj więcej · 1193 Czytań · Drukuj
Dzień KEN 2011


"Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić".

Jak co roku 14 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Na uroczystej akademii obecni byli: ksiądz Józef Warga, wiceburmistrz miasta Tomasz Garsztka, radni Rady Miasta: Elżbieta Kapturska i Edward Grajek, Bogdan Kowalski zastępca komendanta KPPSP w Słupcy, Marlena Kukawka z Komendy Powiatowej Policji, przewodnicząca Rady Rodziców Agnieszka Dybała-Kamińska, sekretarz rady rodziców Krzysztof Raczyński. Na uroczystość przybyli także emerytowani pracownicy szkoły, wśród których obecna była dyrektor Maria Smuszkiewicz.

Dyrektor Maria Żarnecka w krótkim przemówieniu przypomniała o wielkiej odpowiedzialności i niebagatelnej roli szkoły i nauczycieli w rozwoju młodych ludzi. Pracownicy szkoły zostali obsypani najlepszymi życzeniami przez przybyłych gości.
Admin dnia 19 październik 2011 15:10
Czytaj więcej · 2295 Czytań · Drukuj
Wycieczka do Warszawy


PODRÓŻ W CZASY BOHATERSTWA I GROZY


Uczniowie klas pierwszych a, g, c Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy spędzili 7 października 2011 r. jeden bardzo obfitujący we wrażenia dzień w Warszawie. Było to możliwe dzięki temu, że Urząd Miasta Słupcy za sponsorował im wyjazd do stolicy. Miasto powitało ich promieniami słońca, więc spacer po nim i oglądanie zabytków odbywały się w miłej atmosferze – a pamiątkowe zdjęcia są bardzo udane. Wrażenie na uczestnikach zrobił stadion narodowy przygotowywany na Euro 2012. Na pewno jednak najwięcej przeżyć i informacji, które zostaną wykorzystane na lekcjach języka polskiego i historii, dostarczył pobyt w Muzeum Powstania Warszawskiego. O zainteresowaniu i towarzyszących emocjach świadczą fotografie wykonane w obiekcie. Wszyscy wręcz chłonęli niezwykłą atmosferę emanującą z każdego zakątka tego mistycznego miejsca…Niełatwo było wrócić do rzeczywistości.
Admin dnia 19 październik 2011 12:53
Czytaj więcej · 1196 Czytań · Drukuj
Ślubowanie klas pierwszych 2011


„Ja, uczeń klasy pierwszej…”


Zgodnie z tradycją Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy 30 września 2011 r. uczniowie klas pierwszych w obecności dyrekcji, zaproszonych gości, nauczycieli i rodziców złożyli uroczyste ślubowanie.

Uroczystość otworzyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Pani dyrektor Maria Żarnecka powitała zaproszonych gości i oczywiście 141 uczniów klas pierwszych.

W przemówieniu podkreśliła doniosłość uroczystości, najmłodszym uczniom gimnazjum życzyła wytrwałości oraz samych sukcesów w nauce.

Admin dnia 10 październik 2011 17:24
Czytaj więcej · 1208 Czytań · Drukuj
Nowy rok w gimnazjum


Nowy rok w gimnazjum

W Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy w dniu 1 września 2011r. miała miejsce uroczysta inauguracja roku szkolnego. Na spotkaniu z uczniami klas trzecich był obecny burmistrz miasta Michał Pyrzyk, który zwracając się do młodzieży, życzył im, aby wysoko postawiona poprzeczka przez ubiegłorocznych absolwentów sprawiła, że sprostają oni wymaganiom i tegoroczne wyniki będą jeszcze wyższe. Pani dyrektor Maria Żarnecka w swoim przemówieniu gorąco powitała dotychczasowych uczniów w murach szkoły, wyraziła nadzieję, że uczniowie wypoczęli w wakacje i z nowymi siłami staną do dalszej pracy i realizacji zadań, które pozwolą dostać się im do wymarzonych szkół ponadgimnazjalnych. Dyrektor szkoły poinformowała uczniów, że obecny rok szkolny przebiega pod hasłem „Szkoły z pasją” i przybliżyła ofertę zajęć pozalekcyjnych.Admin dnia 12 wrzesień 2011 00:04
Czytaj więcej · 1535 Czytań · Drukuj

Strona 34 z 34 << < 31 32 33 34
Strona SP3 w Słupcy

Samorząd Uczniowski

Gazetka Mikołajek

Szkolne Sukcesy

Wyniki konkursów

Strefa rodzica

Filmoteka